Në Kosovë virusi infekton edhe kryeministrin Hoti: “Nuk kam shenja, përveç një… Do punoj nga shtëpia”

August 3, 2020 07:11

Në Kosovë virusi infekton edhe kryeministrin Hoti: “Nuk kam shenja, përveç një… Do punoj nga shtëpia”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është konfirmuar i prekur me COVID-19. Ka qenë vetë kryeministri që ka ndarë lajmin e infektimit të tij me anë të një postimi në mediat sociale.

Në një mesazh të shkurtër, Hoti shkruan se ka bërë testin dhe rezluton pozitiv, por gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Kreu i qeverisë së Kosovës shkruan se do të vijojë të jetë në izolim për dy javët në vazhdim dhe nuk ka shenja, por vetëm një kollë të lehtë

Të nderuar, Sot e kam bërë testin për covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Nuk kam shenja, përveç një kollë shumë të lehtë. Nga sonte jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do të kryej obligimet nga shtëpia“, shkruan Hoti.

 

d.a. / dita

August 3, 2020 07:11
Komento

3 Komente

 1. Lili August 3, 08:03

  Jeni shperndares i virusit gjithe kohen sa te jeni positif e jo vetem 14 dite! Edhe duhet 2 teste negatif njeni pas tjetritqe te jeni jo infektuese! Tek disa positiviteti zgat disa jave e jo vetem 2 jave siç po mendoni!

  Reply to this comment
 2. Lili August 3, 08:05

  Beni nje skanner te mushktt etive se ky se nuk po dika cka eshte covidi! Veç kolle thot!!! Demek shenjat se je i prekur ne mushkri edhe rezik ma i madh vjen kur ke kete form!

  Reply to this comment
 3. Arben August 3, 15:04

  amin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim