“Në listën e PD u futën gra që kanë pjellë 4 fëmijë”, Imami sqaron deklaratën

May 30, 2017 13:12

“Në listën e PD u futën gra që kanë pjellë 4 fëmijë”, Imami sqaron deklaratën

 

Deputeti demokrat Arben Imami është vendosur në shënjestër të akuzave pas deklaratave të bëra mbrëmë në “Opinion”, ku tha se Basha la jashtë Topallin dhe “futi në parlament gra shtëpiake që kanë pjellë 3-4 fëmijë”.

Deklarata e tij u cilësua fyese dhe pati reagime të shumta, sidomos në rrjetet sociale.

Për këtë arsye, Imami ka reaguar sot duke sqaruar kontekstin e deklaratës së  bërë.

DEKLARATA E IMAMIT

Lindja e njeriut është ngjarja më e madhe botërore. Gruaja ka detyrimin dhe fatin e madh të amësisë, por ky është një fakt natyror, dhe i përket sferës private, familjare.

Kjo nuk do të thotë se ajo është e privuar nga jeta publike – vetëm një marksiste feministe fondamentaliste si Shulamith Firestone thotë se ajo duhet ta ndryshojë këtë kusht natyror për t’u përfshirë në jetën publike.

Krahasimi im ka qenë midis meritës publike të znj. Topalli (e cila gjithashtu ka lindur fëmijë, por kjo nuk është arsyeja e meritës së saj publike) dhe mungesës së plotë të deritanishme të jetës publike të zonjës kandidate.

Shpresoj të kemi davaritur nëse ka pasur ndonjë paqartësi dhe jo aktivizëm politik në vërejtjet e bëra.

Dashamirësisht, Arben Imami!

May 30, 2017 13:12
Komento

9 Komente

 1. Remi May 30, 13:38

  Mjere ne qe degjojme e lexojme budallalleqet e tua ti e ofendove ate kandidaten duke e kthyer ne kafshe mendoj ti kerkosh falje publikisht idiot.

  Reply to this comment
 2. Mimi May 30, 14:30

  Vazhdon te thuash idiotsi. Ben mire te mbyllesh gojen se edhe nenes tende do ti vinte turp nga ty qe te ka lindur (nuk dua ta cilesoj sic e ke cilesuar kete akt sublim te jetes).

  Reply to this comment
 3. intelektuali May 30, 14:30

  CIFUTJA KOMUNISTE SHULAMITH FIRESTONE ESHTE SHEMBELLTURA E AKTORIT ENVERIST ARBEN IMAMI

  Kjo feministe marksiste qe vdiq nga semundje e rende psikiatrike i kerkoi Kongresit Amerikan te ndalonte riprodhimin e njeriut nga seksi natural dhe kerkoi riprodhimin njerezor ne laboratore dhe propagandoi mbeshtetjen e shtetit ne rritjen e femijeve ne menyre qe gruaja te behej e barabaqrte me burrin ne jeten sheoqerore dhe politike.

  PSE ARBEN IMAMI PO KERKON TE BLEJE INDULGJENCA MAKRISTE PER SJELLJEN E TIJ PREJ RRUGACI HALABAK?

  sepse:

  Asgje tjeter nuk merret vesh nga kjo kontra-deklarate idiote e artistit te Enverit dhe te Realizmit Socialist qe permend ne shfajesimin e tij dallkauk feministen ekstremisto-marksiste Shulamith Firestone kur ai vete eshte:

  SHEMBELLTYRA E RRUGACIT ENVERIST NE POLITIKEN TONE KOMBETARE.

  Reply to this comment
  • s.h. May 31, 09:25

   Sipas filozofit popull, jo zj.-s markiste qe citon Imami, fundi kurorezon vepren e seicilit…Imami , qe pa fijen e turpit kulloti ne mejdanin e politikes , e mbylli sic e meritonte , shto edhe kete apologji mjerane ne cdo kuptim …!

   Reply to this comment
 4. intelektuali May 30, 14:31

  CIFUTJA KOMUNISTE SHULAMITH FIRESTONE ESHTE SHEMBELLTURA E AKTORIT ENVERIST ARBEN IMAMI

  Kjo feministe marksiste qe vdiq nga semundje e rende psikiatrike i kerkoi Kongresit Amerikan te ndalonte riprodhimin e njeriut nga seksi natural dhe kerkoi riprodhimin njerezor ne laboratore dhe propagandoi mbeshtetjen e shtetit ne rritjen e femijeve ne menyre qe gruaja te behej e barabaqrte me burrin ne jeten shoqerore dhe politike.

  PSE ARBEN IMAMI PO KERKON TE BLEJE INDULGJENCA MAKRISTE PER SJELLJEN E TIJ PREJ RRUGACI HALABAK?

  sepse:

  Asgje tjeter nuk merret vesh nga kjo kontra-deklarate idiote e artistit te Enverit dhe te Realizmit Socialist qe permend ne shfajesimin e tij dallkauk feministen ekstremisto-marksiste Shulamith Firestone kur ai vete eshte:

  SHEMBELLTYRA E RRUGACIT ENVERIST NE POLITIKEN TONE KOMBETARE.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic May 30, 16:41

  Marrezite e ketyre PDISTAVE nuk kan finde asnjeher.!

  Reply to this comment
 6. Dielli mbi Korab May 30, 22:20

  Kjo vajze e meriton te jete Deputete ne Parlamentin e Shqiperise.
  https://youtu.be/iF-92yc8C_k

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri May 31, 01:18

  Imami ne kete rast ka te drejte.Ai flet per gra pa asnje eksperience ne politike si nena e shtepiake, respekt per ate qe kane bere, por ne Parlament do jene vetem numra.Jozi sido te jete ka tjeter eksperience.

  Reply to this comment
 8. Patrioti May 31, 11:36

  Nje psikopat si Arben Imami eshte I pa kurueshem prandaj largimi I tij nga listat e PD si shume emra te tjere I ben mire politikes shqiprare !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*