Në mëngjes… apo në mbrëmje?

April 15, 2019 13:36

Në mëngjes… apo në mbrëmje?

Sipas një studimi nga Journal of America Association, femrat janë të interesuara për aktivitetin seksual kryesisht në mbrëmje në orët 11:00 deri në 2:00 të mëngjesit, kurse meshkujt preferojnë agimin, midis orëve 06:00 deri në orën 09:00 në mëngjes. Praktikisht një odise oraresh që nuk përputhen kurrë.

Kjo mospërputhje ka vetëm një shpjegim, testosteronin. Meshkujt prodhojnë një sasi të mirë testosteroni para zgjimit, rreth 25-50% të totalit që prodhojnë gjatë ditës. Kurse femrat në mëngjes kanë nivele shumë të ulëta të testosteronit që rriten me kalimin e orëve.

Por cila është rruga e mesme? Seksi pas dreke? Zakonisht jo. Meshkujt në shumicën e rasteve dorëzohen në diktatin e femrave dhe bëjnë seks gjatë natës.

e.t./dita 

April 15, 2019 13:36
Komento

2 Komente

 1. enter'" June 18, 17:39

  Para dhe pas buke.

  Reply to this comment
 2. Un jam per ate moment pa gdhir mir ... December 15, 12:22

  ku nervi behet i papermbajtur mo ,

  i uritur fort si nji egersire

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim