“Në nëntor vijnë agjentët e DEA-s amerikane”

October 13, 2017 13:35

“Në nëntor vijnë agjentët e DEA-s amerikane”

Kryeministi Edi Rama ka dhënë sot një lajm të rëndësishëm për luftën kundër drogës dhe goditjen e grupeve kriminale.

Shefi i qeverisë deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës.

Rama vuri në dukje se ambasadori amerikan, Donald Lu, shkoi dhe i kërkoi bashkëpunim edhe Lulzim Bashës për këtë çështje, por ky i fundit ka manipuluar në publik bashkëpuninimin e amerikanëve.

Në korrik ju kujtoj që ne ishim bashkë në qeveri dhe u përgatitëm për të filluar fazën e dytë të operacionit kundër rrjeteve kriminale dhe të fortëve lart e poshtë dhe e kam thënë unë në mënyrë të përsëritur, që mbyllja me suksese e një kapitulli që u hap prej nesh dhe që e mbyllëm ne për ta hequr përfundimisht Shqipërinë nga harta e kultivuesve të lëndëve narkotike nuk është fundi i aksionit tonë, tani do fillojmë luftën kundër të fortëve feudeve.

Jemi duke mbyllur krijimin e grupeve të ekspertëve ndërkombëtarë që do të përfshihen drejtpërdrejt në aksion”, tha Rama, duke dhënë sakaq lajmin e mbërritjes në Shqipëri të agjentëve amerikanë.

Më e bukur atëherë që ambasadori amerikan takon kryetarin e opozitës i krijoj mbështetje për këtë aksion, ndërsa kryetari i opozitë vjen këtu dhe thotë prit se javën tjetër do e shihni. Javën tjetër do shihni goditjen ndaj grupeve kriminale.

Do të vijnë në nëntor agjentë të huaj amerikanë që do të bashkëpunojnë për të goditur grupet kriminale. Ambasadori amerikan doli kundër qeverisë dhe ju e vutë përpara e nuk latë gjë pa i thënë. Po si nuk ju vjen zor? Si nuk e mësuar akoma si funksionon bota? Nëse doni të luftoni kundër krimit bëjeni realisht”, deklaroi Rama.

October 13, 2017 13:35
Komento

11 Komente

 1. Zylo October 13, 15:16

  Erdhen te vjedhin prodhimet shqiptare.Kujtoni se po vine pet te ndaluar drogen ne vendin tone.Tani prodhimi shqiptar do te behet shume me i famshem.Te gjithe do ti lyejne duart me miellin shqiptar.Varini ujkut melcite ne qafe.Good luck in this business

  Reply to this comment
 2. Nje loder me orarin e udhetimeve.. October 13, 15:54

  Me sa kemi pare keto 26 vjet besojme se shqiptaret jane te lodhur dhe keto “aksione me drita ndezur” do pesojne fiasko.
  .
  Nqs luftohen grupet kriminale te rruges dhe tolerohen krimet shteterore te Sali Berishes dhe devilul sons jam i sigurte se do perfundoje si ACT NOW i ARVIZUSE qe tregojne barcaleta ne Shqiperi.
  .
  Keto zoterinj te nderuar kane nje rruge shume te shkurter:

  HAPI I PARE:
  .
  therritet Izet Haxhia qe te firmose deklaratat qe ka bere deri tani per krimet e berishes.
  .
  HAPI I DYTE

  BALLFAQOHET akuzuesi izet haxhia
  me te pandehurin sali rom berishaj..

  PASTAJ TE NESERMEN:

  BERISHA VRET VETEN
  .
  ILIR META DORHIQET NGA POSTI

  SHKELZEN BERISHA SHKON TE BURGU ERMAL HOXHES
  .
  LUL BASHA FSHIHET NE HOLLANDE ME NJE PASHAPORTE TE HUAJ

  Reply to this comment
 3. perkthyesi October 13, 16:07

  Para disa muajsh u tha se ne Shtator nisin arrestimet VIP! Shtatori iku, po iken dhe Tetori, perseri….asgje! Premtime boshe, thjeshte per te shtyre kohen! Nuk besoj se do te kryhet ndonjehere ky premtim! Qofsha i gabuar!

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 October 13, 16:59

  “Kryeministi Edi Rama ka dhënë sot një lajm të rëndësishëm për luftën kundër drogës dhe goditjen e grupeve kriminale.”
  i rëndësishëm si lajm do të ishte sikur palloshi ynë të thoshte”skemi bythë për të drejtuar një shtet,na ka marrë muti shalët”!!
  dikush mund ta quaj “fitore”ardhjen e antidrogës amerikane!?
  unë personalisht dështim të shtetit shqiptar!!
  për të ardhur keq!ne jemi të zotë vetëm për të bërë humor berberi atje ku duhet të drejtohet shteti!!

  Reply to this comment
 5. Tanush October 13, 17:05

  Ore keta DEA e fituan gje betejen me drogen ne Amerike dhe po vijne ti japin zgjidhje Shqiperise.Keta kane deshtuar ne luften kunder droges ne vendin e tyre cfare experience pozitive do sjellin ne Shqiperi.
  T

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 October 13, 17:47

  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
 7. MH October 13, 18:45

  Tanush!
  Keto do eleminojne drogen me shumice si dhe rrefuxho.Ate me pakic e gezon cdo shtet,cilido shtet demokratik.Droga do ekzistoi derisa te shuhet jeta e njeriut mbi toke.
  Keto dy rreshta koment jane aq te verteta qe nuk ka zot ta hedhin posht.
  Pershendetje !!!

  Reply to this comment
  • Tanush October 15, 19:49

   MH Falemnderit per komentin I ci qendron, por DEA eshte nje organism qe lufton tregtine (trafikun) e droges, pikerisht ate me shumice. Tregtine me pakice ose shitblerjet e vogla jane agjencite e tjera perfshire dhe ato locale. Me sa di une droga me shumice qe hyn nga Meksika, Kanadaja jane me tonelata. Si e paskan parandaluar dhe qenkan te sukseshm DEA? Ky organism pervec thithjes se fondeve nga takspaguesit amerikane nuke njihet per suksese te medhaja.

   Reply to this comment
 8. tumi October 13, 20:21

  Na thuaj daten or Ramush qe te dale populli e ti presi me lule e me flamuj Perandorie si koloni qe jemi!Udhezoi te mos ngacojne ndonje çift te ri se do te gjejne belane si ai marinsi ne Durres!Mbai tek vatha jote se vetem ty mund e duhet te te bejne pune e kerkujt tjeter!Se fundemi do te doja te dinja :Mos do vjelin frutin e nese Saliu ndertoi Gerdecin per demontimin e armeve e paketimin e fishekeve deri ne Rinas zotrote do te na hapesh ndonje depo perpunimi e paketimi te “mallit” deri ne destinacion!Rrofte miqesia Shqiperi-Kine!

  Reply to this comment
 9. sigurimsi i PD October 13, 23:09

  kjo tregon se sa te afte jane shqipoturkoshaket te krijojne dhe te drejtojne shtetin.
  shahet soc dhe enveri ,por asnjehere nuk erdhen te huajt te luftojne krimin.
  akuzohen komunistet se partin e formoi dushani e shejtani,se u lidhem me rusin e kinezin,sot jane ulur kembekryq fazllicet e dobicet e gjithe botes,ne po i lutemi sa amerikes e kines e turkut per te na dhene borxhe apo investime sepse jemi te dhjere ,por krenar.

  Reply to this comment
 10. Vlora October 14, 08:44

  Lajm i zi! Kush e di cfare plani kriminal te radhes kane per te zbatuar ne Shqiperi!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim