Kërcen me Putinin në dasmën e saj, kritikohet ministrja austriake

August 18, 2018 19:42

Kërcen me Putinin në dasmën e saj, kritikohet ministrja austriake

Në ceremoninë martesore të ministres së Jashtme austriake Karin Kneissl ka marrë pjesë edhe presidenti rus Vladimir Putin.

Ministrja është kritikuar gjatë për ftesën e bërë, por kjo nuk e ka ndaluar aspak atë që të vallëzojë me “Carin” e Rusisë.

Ky veprim i saj është përkthyer nga politikanë të opozitës si tentativë për të minuar politikën e jashtme të Bashkimit Europian.

53-vjeçarja po martohet me sipërmarrësin Wolfgang Meilinger në një ceremoni në qytetin e vogël të Gamlitz, pranë kufirit me Slloveninë.

Ajo është një akademike pa përkatësi partiake dhe u zgjodh si ministre e jashtme nga Partia e Lirisë e ekstremit të djathtë, e cila është njëkohësisht partnere e koalicionit në qeverinë e tanishme.

s.a/dita

 

August 18, 2018 19:42
Komento

2 Komente

 1. Vezhguesi August 18, 20:31

  Pse nuk thua qe e paska prure putini ne fuqi kete plaken!

  GJithe a djthat ekstreme ne Europe dhe Amerike, financohet nga Putin!

  Fashistet financohen nga i ashtuquajturi komunist!?!?!?!

  Reply to this comment
 2. te forcojme lluften e kllasave ne...demokraci August 19, 15:34

  ti, qe “vezhgon”… me vesh; ajo po kercen me armikun e klases .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim