“Në orën time të zezë…” Mori pjesë në protestën për Teatrin, dorëhiqet vajza drejtore e zv.ministrit të Infrastrukturës

May 23, 2020 08:26

“Në orën time të zezë…” Mori pjesë në protestën për Teatrin, dorëhiqet vajza drejtore e zv.ministrit të Infrastrukturës

Drejtoresha e Shtëpisë muze “Ismail Kadare”, Ana Shkreli ka dhënë dorëheqjen nga posti i saj.

Ajo është vajza e zv.ministrit të Infrastrukturës, Artan Shkreli dhe partnerja e kreut të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi.

“Në orën time të zezë mendova se njerëzit për liri kanë dhënë jetën. New beginnings,”-shkruan ajo me anë të një postimi në Facebook.

Megjithatë nuk ka dhënë detaje lidhur me dorëheqjen.

Postimi

E kontaktuar nga portali Dosja, Shkreli nuk e mohoi lajmin e dorëheqjes.

Nuk kam asnjë prononcim për të thënë,”-u shpreh ajo.

Ana Shkreli

Së fundmi, Ana Shkreli  është parë që të marrë pjesë në protestën kundër prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

Nuk dihet nëse pjesëmarrja e saj në protestë ka ndikuar në largimin e saj nga detyra apo nëse bëhet fjalë për motive të tjera personale.

Babai i saj u lexua në rrjetet sociale tek sulmoi eproren e saj, ministren e Kulturës, pas një dalje televizive, por postimi më pas u fshi.

o.p. / dita

May 23, 2020 08:26
Komento

12 Komente

 1. altin isufi May 23, 09:24

  Po mire mo njerez,vetem keta jane te afte te mbajne poste drejtuese ne Shqiperi?Babai zvminister,e ema deputete,burri kandidat per ministerme qeverine tjeter ?????Ore cfare behet keshtu???????

  Reply to this comment
  • Gzim Kulufi May 23, 10:39

   Te gjithe per Shqiperine! Edhe qeni i familjes mund te zere nje post, por dhe ai per te miren e Shqiperise! E tha ai i pari, kufiri i pergjegjshmerise me papergjegjshmerine do kohe te dallohet!

   Reply to this comment
   • Trak May 23, 11:27

    Prandaj nuk ndalet emigrimi i trurit dhe i rinise. Shqiperia po kthehet si ishulli i pirateve.

    Reply to this comment
    • Berati May 23, 12:15

     Tortuga?

     Reply to this comment
     • Drejtore?? May 23, 15:00

      Kjo eshte ajo qe bente plazh ne vilen e Dhermiut Dhe presidenti i asaj kohe buk shkonte dot ne Dhermi se kjo po ngrofte petllen. Rropi sa rropi I jati dhe tani kane filluar ta kthejne pllaken me shpresen qe do shpetojne nga hajdutlliqet. Pyetje: me ca meritash eshte emeruar kjo Drejtore. ? Dhe ca i bente shtepise muze? Apo mbante celsat? Kot pune pa lidhje. Dhe pse Drejtore apo qe ti kualifikohet paga e larte???

 2. Martin May 23, 09:53

  Drejtor/e per nje shtepi muze?! Keto cudira i degjon vetem ne Albanistan.

  Reply to this comment
 3. demo May 23, 11:41

  Ti do ta psoc si ato vajzat e bejlereve te Institutit femnuer,qe shkuan ne cete tek banditet partizane dhe e hengren ,..Kush shpetoi nga mali e ngrysi jeten burgjeve.
  Ti do te psoc si vajza e Musa Jukes,Shejnaze Juka.
  I jati kryuetar qeverie,e bija u be sherbetore e serbeve ne Cermenike,derisa e braktisen ne nje shpelle ne Letem te mbulonte me zjarr terheqjen e klyshit te kurves.
  Mos moj vajze se po i bie te mires me shqelm!
  PD,,LSI,Licaj,loqej e kompani jane parti rrugacesh,
  Po te marrin keta pushtetin ,ty as lecken te fshish dyshemene e teatrit ,nuk te japin.
  Keta jane klyshe kurvash qe bejne sikur u dhimbset karakatina, Po te ishte per tu dhimbsur i dhemb atij qe ka vuajtur 40 vjet ne ate skene.
  Degjo dajen,se daja ka 30 vjet me dosje ne dore.
  Maloku na versuli horrat e qytetit dhe cubat e katundit,qe s`ka forca shumekombeshe te zgjidhe Pronat ne kete vend.
  Prapa teje eshte Sali Lusha me Xhahid Xhihanin,moj budallaqe,,!Po shko tek babi,tek mami ne shpi dhe thuaj:Mi mori mendte jarani!.

  Reply to this comment
 4. juventus May 23, 12:14

  Qesharake,drejtoreshe per nje shtepi 2 dhoma e nje guzhine.Ismail Kadare eshte shkrimtar i madh por per shqiperine eshte nje …..ASGJE… Cfare ka bere ky njeri per vendin e tij,i dha emer shqiperise?Aspak…vetem ka pare bythen e vet. Le te behet nje sondazh ne bote dhe te pyeten njerezit ke njihni me shume Ismail Kadaren apo Igli Taren. Hahaha…Pergjigjen mendojeni vet.

  Reply to this comment
 5. Zana May 23, 12:27

  Po të kishte dhënë dorë e këmbëheqje si vajza e zv/ministrit, që e ka marrë atë vend pëllumbash nga i ati, do të ishte e nderuar…

  Reply to this comment
 6. Jimi May 23, 12:44

  Rruge tjeter nuk kishte!? Kesaj do ti thoshin: Te hashe buken e turkut, e te besh duane e kaurrit!?

  Reply to this comment
 7. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli May 23, 19:08

  Ja ,me dijote te tille e ka mushur qeverine dhe gjithe institucionet e rendesishme te shtetit PSIKOPATI Edi Rama , qe duket se e ka hipotekuar krejt Shqiperine ! Cfar perfitoi vendi nga rrezimi prej pushtetit i bajraktarit serb te Vicidolit ?! Hiq nje bajraktar serb verior dhe vere ne vend te tij nje idjot jugor , qe tallet me shtetin dhe institucionet e tij dhe me gjithe popullin ! Njeri i pa pergjegjshem , qe pak ndryshon nga lapangjozi F.Nano !

  Reply to this comment
 8. edi May 24, 08:10

  Ke te drejte o Demo .Njerezit sot duhet te jene servile e b……ires dhe jo te kerkojne drejtesi per te jetuar Ja qe ky eshte gabimi i disave qe nuk marrin shembull nga ti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim