Në PD kanë filluar të kërkojnë falje, por jo për krimet

Arben Duka October 2, 2016 12:00 Updated

Në PD kanë filluar të kërkojnë falje, por jo për krimet

Berisha kërkoi falje,
dhe s’e pati hiç të vështirë,
të deklaronte se në dymijë e trembëdhjetën,
kishte bërë një ligj shumë të ndyrë!

Berisha i braktisi plotësisht,
pozitat “burrërore” të kahershme,
se tani vonë e ka kuptuar,
që plehrat janë helme të tmerrshme!

I penduari i parë i SHQUP-it,
i ndezi bateritë e frymëzimit,
mbas ndjesës u vërvit si bajlozi,
mbi ligjin e ri të riciklimit.

Ndjesa formale qe një taktikë,
për të marrë nga brenda kalanë,
po ligji i Saliut dhe ligji i riciklimit,
dy gjëra krejt të ndryshme janë!

Duke mos njohur saktësisht ligjin e sotëm,
karremin e Salës mund ta hajë çdo njeri,
po nëse ligji lexohet e studiohet,
del hipokrizia e përjetshme e shokut Sali!

E majta e vetëkënaqur nga pushteti,
hodhi rreth vetes shumë terr e dyshim,
se për një ligj me ndjeshmëri maksimale,
nuk bëri në popull as më të voglin sqarim!

Ligji u bë krejt ilegalisht,
dhe kaloi me procedurë të përshpejtuar,
dhe tani kur ligji është bërë fakt i kryer,
mbrojta e qeverisë duket më shumë se e sforcuar!

Ky ligj kish nevojë për konsultime,
dhe absolutisht nuk duhej bërë një fakt i kryer,
ndaj njerëzit kanë gjithë të drejtën të pyesin:
“Tani-apo në Dymijë e Trembëdhjetën na kini gënjyer?!”

Kuptohet që ndjesa e xhaxha Saliut,
është hipokrite dhe e mbushur plot me hile,
qëllimi final i së cilës,
është kapja e shoqërisë civile!

Për Salën kemi thënë se është i lik-i djallëzuar,
po kurrë s’kemi thënë se është idiot,
e nëse kundër plehrave tani është rreshtuar,
shoqëria civile-“JO”-nuk i thotë dot!

Mbas Salës-Lulashi hapi Akademinë,
dhe nga babai ishte instruktuar,
të thosh-se PD-ja ka bërë gabime,
por i ka njohur dhe ka reflektuar!

Po gabimet emër kurrë s’kanë,
në Partinë e mbetur Demokratike,
meqë të paqarta fare janë,
mbetemi në një fazë hipotetike!

(Vijon në një tjetër ditë)

Arben Duka October 2, 2016 12:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. BLACK SWAN October 2, 12:45

  kolere e kuqe
  po partia jote ka kerkuar ndonjeher falje ??
  kolere e kuqe
  per nenin 55 , agjitacion – propaganden , ku mjaftonte te thoshje ” nuk hame dot as buk gruri ” merrje 8 vjet
  kane kerkuar ndonjeher falje ??
  EDveri tha qe mediat jane kazane plehrash ,se si PLEHRE qe eshte vetem keto krahasime ben
  ka dale me veglat e rrojes , do na ….mbylli gojen te gjithve , se i eshte kujtuar i jati , ai me nenin 55 e kaloi ate jeten e tij te mjere prej laroje byroje
  ti kolere e kuqe
  ke kerkuar ndonjeher falje qe gjithe jeten e mbajte llapen perjashta duke i kenduar koheve te tmerrit te kmereve te kuq ?????

  kolere e kuqe
  mbylleni gojen ti dhe brigata pararoje e llapisteve kalemxhinj
  mjaft na lozet kete rolin e viktimes dhe te zhgenjyerit
  se ju hengret Mmmmmmeten pas kepuce
  ju SHKELET GJAKUN E NJERZVE TUAJ
  ju kope te marresh i beret hozana nje psikopati kokainoman e ninfoman kur jua tha troç
  “politika nuk ka moral ” — pra jeni kurva te gjithe
  mjaft me keto mjau – mjau per dy plehra me shume apo me pak , se historikisht ju vendin tuaj si kazan plehrash e keni perdorur
  byroja jote dhe klasa e oficerve na lane si fis zulu ne mes te Europes , as kolera e mirfillte si semundje nuk do i bente vendit ate qe i beri kolera e kuqe

  Hesht plehre , se kokainomani jot me salen hane bashke ne nje kazan per kete çeshtje ,
  eshte nje gjobe qe po i paguajne Mmmmmmetes pas kepuce ….atij qe ju solli ne pushtet , sepse ju vetem pushtetin keni problem
  kolera e kuqe nuk ka atdhe ,as kauze dhe aq me pak moral !!!

  Reply to this comment
 2. komunisti i pd October 2, 13:50

  Krime e vrasje ne mos them genocid kane bere komunistet -jo pd nuk ishte e afte te qeveriste pune tjeter ka bere gabime pune tjeter ka vjedhur faji i opozites qe ska bere punen e vete, por qe te krahasosh pd me enveristet eshte e tmerrshme ..

  Reply to this comment
 3. Shqiptari October 2, 14:35

  E sakte

  Reply to this comment
 4. demo October 2, 14:52

  Pas fitores se bujshme ne Diber,Edi Rama kujtoi se mund te beje cfare te doje me kete popull,se prape do te votohet Solli plerat per here te trete..Nuk do te kaloje.Do te pesoje si plerat e Asadit.Po luan si pehlivani ne tel me voten e popullit,se Berisha rri si dordolec tek dera.Mos e kujtoj aqe kollaj.Sa pehlivane jane rrezuar nga teli!!!Ilir Meta i ka ngulur fort ne toke te dy kembet dhe faturen e plerave ja ka lene Rames.Shpetim Idrizi mbledh cfare kane tepruar pa naze shume.Po cfare kontrolli do besh ti mor per plehrat?Ty te ka hyre vaji i djegur i fast-fudeve te Amerikes,qe e shiten katundaret si vaj ulliri,Te hyri alkooli metilik,alkool frenash nga Bullgaria,qe quhet metanol,qe vdiqen gjithe pijanecet barbone,rreckaxhij;T
  Te erdhi gruri 50 vjecar i rezervave federale te Bashkimit Sovjetik nga Serbia,ushqim per kafshet.Te kalojne avionet me droge siper kokes,ke pare vetem ato qe kane ngecur ne balte.Te ka zaptuar nje cope katunar 40 mije m bregdet dhe ben garibin,se s`ka shtet.Do kontrolloke ti cfare hyn me plerat!??/

  Reply to this comment
 5. # October 2, 15:23

  Per veprat kriminale e korrupsion nuk kerkojne falje.Keto do ti zgjidhin Vettingu,BKH e deri ne fuynd.

  Reply to this comment
 6. sala October 2, 17:14

  JE I MADH BENO…SHKE….A BRINJET KRIMINELAVE TE PARTISE SE DERRAVE

  Reply to this comment
 7. Gazeta 24/1 October 2, 18:39

  O Arben Duka, ç’ke me PD? Na i prure zorret ne gryke. Po si ndihmon dot leri ne hallin e tyre. Lulëzimet shkojne e vijne ne PD dhe s’kane asnje vlere. A ke ndonje ilaç per Mareshallin? Vetem kur te haje djathin e hoxhes SaliQëni, do te shpetojne shqiptaret.

  A e ke pare me kujdes fytyrën e Lulëkës? Përqëndrohu te mjekra. Çfare te kujton forma e saj? Pamja eshte shume sensuale. E gjete! Ne italisht i thonë ”Barba a Pizzo Fondo Schiena”, në shqip i thonë Prapanica, te Ndenjurat apo shkurt By..a. Imagjinoni se si ndjehen ata qe bisedojne me Lulëzimin-Kete yll në ngjitje(drejt 313-tës) dhe si heqin dot syte nga mjekra-by..ë, e tij.

  Keta manipulues te llahtarshem shqipfoles, edhe te dokumentave te institucioneve amerikane dhe europiane të habisin me “standardet” e hipokrizizë, qe ja kalojne edhe Uriah Heep. Kane filluar te pranojne gabimet e bera sikur jane hajdute xhepash te penduar kur jane vrases ordinere dhe kriminele.

  Lulëzimi, kjo pjelle politike deshtake e nje Lady Macbeth(Argita) dhe nje ”mostre” si Mareshalli SaliQëni -”Qenit qe te ha tines”, këtij ”manjaku paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE, te kujton gjithashtu Robert Çamçakezin, qe vinte verdalle neper ”kantjere”?!

  Keto hale alla turka, qe mbas pergojimit te Ambasadores Vlahutin, po mundohen te pergojojne edhe Ambasadorin Lu, me “anal”-istet dhe zhgarravitesit e sypeshkeqenit, klanit, lapsit dhe trapsit, qe nga Zagaret e Becchettit si bejtexhiu Andi, orangutangu Shkullaku, bukuroshja Sonila, injoranti Qim Peck dhe deri te Kozi(Kati), Lecca Culo do te mbeten gjithe jeten. Ambasadorja Vlahutin dhe Ambasadorin Lu fluturojne shume lart, qe ta prekin keta zvarranike te ndyre. Kjo situate qesharake, te kujton historine e gomarit qe nderkohe qe ujku po e hante, ai duke u perpelitur shpresonte se ishte ne ëndër!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim