Në pritje të Ramës (FOTO)

November 11, 2014 11:23

Në pritje të Ramës (FOTO)

Mijëra shqiptarë kanë nisur të presin kryeministrin Edi Rama në Pallatin e Kulturës në Preshevë.

Me flamuj shqiptarë në duar, ata shprehen shumë entuziastë për këtë vizitë.

Para vizitës, shqiptarët e mbledhur për të pritur Ramën kanë kënduar dhe kërcyer valle shqiptare.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

November 11, 2014 11:23
Komento

8 Komente

 1. elio November 11, 11:41

  Nje komb, nje zemer, nje flamur, nje shqiponje qe sot fluturon dhe e di ku ka shtepine…

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati November 11, 18:47

   Pamja eshte shume prekese dhe te perlot dinjiteti i pritjes sidomos Zonaj bjonde me trimin e vogel
   qe ka qeleshen shqiptare ne koke , bluzen e kuqe me shqiponje dhe tabelen qe i uron Mireseardhjen Kryeminstrit te tij…

   Shqiperia duhet patjeter te beje shume e me shume per njerezit tane atje ne Presheve ,Bujanovc dhe Medvegje

   Reply to this comment
 2. asdreni November 11, 12:52

  E dine qe Jane te ardhur ne kete toke (serbet) dhe padrejtesit qe Jane bere ne si kombe ma coptuan ma mohuan mevetesine tone ma moren gjysmen e tokes dhe duhet thene me te madhe jemi SHQIPETARE dhe RROFTE SHQIPERIA e MADHE!

  Reply to this comment
 3. Ilir November 11, 13:02

  Si ka mundesi me kaq shume shqiptar me zi del vetem- deputet ne parlamentin serb??kurse ne ne shqiperi e cunguar kemi me vetem 30 mije minoritar hellas 3 deputet??? Ne duhet te jemi shembull per EU

  Reply to this comment
 4. arber November 11, 13:20

  pamje prekese.shqiptare kudo qe jeni te mendojme per keto troje.
  e te kuptojme cfare tradhetie ka bere e ben tradhetari e krimineli sali berisha e kompani.
  tradheti kjo si e zogut qe shiti plave e guci e manastirin .

  e te mos lejojme plerat te zbehin forcen e madheshtine tone si popull kudo qe jemi .
  vleresim per EDI RAMA.,kush nuk e kupton ndihmon tradhetine saliut e lulushit.ti shporim e ti japim popullit opozite demokratike.

  Reply to this comment
 5. tirana vitet '80 November 11, 14:26

  serbet= ”amerikanet e ballkanit” por me nje ndryshim,amerikanet e kane pranuar qe jane ne token e tjeterkujt..!!!

  Reply to this comment
 6. plaku November 11, 16:04

  Populli thote, se syte besojne me shume se sa veshet. Kuptohet, se perfaqesoj vetem vehten time, por, per te qene i sinqerte nuk ma kishte marre mendja,qe populli i Presheves te mblidhet kaq shume per pritejn e Edit. Respekt dhe perulje para popullit te Presheves.
  Lenini thote se patriotizmi eshte pika nevralgjitke e cdo populli dhe paska te drejte.Kjo pritje dhe kjo mase e madhe njerezish tregon se populli i Presheves nuk ngrihet kot. Kushedi se sa vuajne nga serbet injorante ?
  Te jesh nje lider i nje Kombi dhe populli nuk eshte kollaj dhe merr pergjegjesi shume te madhe ne kuriz, sepse Kombi dhe populli kane varur shume shpresa ne aftesite, visionin dhe punen tende. I lutem zotit ( m.gj.se jam ateist ) qe Edi te mbetet lider i ndreshm dhe te mos bjere viktime e pushtetit, ketij qeni te keq, qe ka prishur shpesh, karakterin e shume liderave ne bote.
  Habitem dhe do te isha shume i interesuar te dija se nga e merr populli i Presheves kete force dhe dashuri per liderin dhe sidomos atdheun. Cfare eshte patriotiizmi, nga buron ai, ku e gjen forcen dhe nga ushqehet ? Shpesh behet pyetja : te jesh APO te kesh ? Kur shof fotot me popullin e Presheves jap me bindje pergjigjen : Nje qind here me mire te jesh, te jesh mbi te gjitha njeri, m.gj.se e veshtire te jesh njeri i mire, te duash popullin tend, te duash vendin tend, te kesh dinjitetin tend.
  Respekt dhe perulje te thelle per popullin e Presheves.

  Reply to this comment
 7. alphade November 11, 20:11

  Vetem Berisha eshte i pakenaqur nga kjo vizite ! Ai eshte bere zeherr nga suksesi i kesaj
  vizite dhe ishalla i bie damllaja qe te lere rehate nje popull qe s’e sheh dot me sy e jo me
  te degjoje marrezite e ketij te semuri menderisht !
  Shperthimet e tij delirante ia kane erresuar gjykimin dhe s’di cfare shkruan , s’di cfare flet…!
  Urojme nga zemra qe te perfundoje ne manicomio-n e Vlores sepse atje do ta ndjeje veten
  .te qete midis leberve si dikur ….!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*