Në qendrën ku votoi Berisha, Kosova humbi kundrejt Veliajt/ Faksimile

June 23, 2015 16:23

Në qendrën ku votoi Berisha, Kosova humbi kundrejt Veliajt/ Faksimile

Ish-kryeministri Sali Berisha historikisht ka votuar në qendrën e votimit numër 1728 në Liceun Artistik të Tiranës. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në këtë qendër kanë votuar 297 persona dhe ka patur 293 fletë të vlefshme. Nga këto, kandidati i majtë, Erion Veliaj ka marrë 125 vota, kandidati i djathtë Halim Kosova ka marrë 114 vota, Gjergj Bojaxhi ka marrë 50 vota dhe Sazan Guri 4 vota.

 

kos

June 23, 2015 16:23
Komento

10 Komente

 1. qendra June 23, 17:34

  edhe sikur ne planet tjeter te votonte sali berisha prap partia demokraitke dhe halim kosova do te humbte!! kjo pasi ky njeri eshte tashme i urruer nga shqiptaret pas ai shkateroj shqiperine dhe partine demorkatike edhe nen drejtimin e tij edhe me vendosjen ne krye te partise te nje deshtuaku sic eshte lulezim basha!!

  Reply to this comment
  • andi June 23, 18:52

   ahhahahah sa qesharak jane kthyer kthyer keta te pd nuk marrin vota as ke lagjia e tyre as ke pallati i tyre ,kjo tregons e mbeshtetja ndaj tyre eshte 0 eshte katastrofale,turp jane kthyer ne ojq

   Reply to this comment
   • klinsi June 23, 19:09

    Tirana ksihte nevoje per nje kryetar bashkie qe punon edhe jo per nje njeri qe as vete se kuptoj per ca e vun kandidat. kjo eshte arsyeja pse tirana zgjodhi erion veliajn ne vend te halimit per kti qeverisur!

    Reply to this comment
    • klajdi June 23, 19:13

     Ne nje vend si tirana qe ka nevoje per pune qe ta ndryshoj halimi kurre smund ta bente kte lloj gje sepse eshte i paafte per tu marre me 800 mije qytetaret e ktij qyteti qe eshte gjithmon ne levizje edhe nuk flen kurre gjume!

     Reply to this comment
 2. riti June 23, 18:23

  edhe sala paska votuar kunder halimit ,d,m,th, pro erjonit,bravo sale

  Reply to this comment
 3. edmir June 23, 18:52

  mire ti behet atij diktatori. smeriton me asgje nga populli qe ka shtypur e poshteruar per kaq shume kohe. ai as nuk duhet te dali me fare ne media per gjithe ate dhimbje qe i ka shkaktuar ketij populli.

  Reply to this comment
 4. juli June 23, 18:57

  dikush ti thot berishes qe ka harruar te vdesi, te mbylli facebook te rri te lexoj gazetat e ti ankohet liries.

  Reply to this comment
 5. Dardhari June 23, 23:22

  Tani me qe Saliu nuk ka cfare ti beje Lirise ri para facebookut dhe vjell dhe vjell po iku koha kur budallenjte e PDse e lexonin tani e lexon vetem Dasarat dhe e shoqja Lulkes nga Hollanda

  Reply to this comment
 6. Ashtueshte June 24, 07:05

  Habitem me INJORANCEN e gazetarit ne shprehjen “historikisht”, pasi sali birisha ka jetu ne Allias ne rrugen “HALIL BEGA” pallati 131/1 shkalla2 ap 19, me vone ne Lagjen e BRRAKES, deri rreth vitit 2004-2005.
  Ditka gazetari me thon “Historikisht”!!!!!!!!!
  Pupupupupupuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiika gazetarucit te ‘DITA-s’

  Reply to this comment
 7. fteri June 24, 07:41

  *****Sali berisha ju lumte !..paske votuar per Erjon Veljne ,atje me A.SH.E ,eshte dhe Saliu ,se e done “shqiprine dhe Tiranen ” pasi eshte I pa knaqur me gjumin e Lulit ne krye te bashkise.*******************************************************************************#

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*