Athinë, plagosen 6 shqiptarë dhe grekë pas sherrit për Kaçifën

October 29, 2018 09:38

Athinë, plagosen 6 shqiptarë dhe grekë pas sherrit për Kaçifën

Një grindje mes shqiptarëve dhe grekëve ka ndodhur në Athinë pas debateve në rrjetet sociale për ekzekutimin e ekstremistit grek nga RENEA.

Tre grekë dhe tre shqiptarë të plagosur është bilanci i përleshjes në një park në zonën Jeraka të kryeqytetit grek.

Policia thotë se dy grupet fillimisht janë përballur me njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe më pas janë takuar në zonën Jeraka, ku janë përleshur duke përdorur sende të forta, thika dhe zinxhirë, madje në vendngjarje është gjetur edhe një pistoletë, bën me dije policia greke.

Të plagosurit u dërguan në dy spitale të ndryshme të Athinës.

Mbrëmjen e së dielës, përpara Ambasadës Shqiptare në Athinë, u organizua edhe një protestë për vdekjen e Kostandinos Kaçifës në Bularat të Gjirokastrës. Në protestë ishin edhe dy deputetë të Partisë Agimi i Artë, si dhe eksponentë të organizatave që përfaqësojne minoritetin grek.

Ata kënduan himnin grek dhe hodhën parulla kundër Shqipërisë, ndërsa 35-vjeçarin e cilësuan hero.

l.h/ dita

October 29, 2018 09:38
Komento

5 Komente

 1. MH October 29, 12:16

  Per kete duhet mbajtur note proteste Shqiperia.

  Reply to this comment
 2. pak durim October 29, 12:27

  Vetem ne kete demokraci , krimineli behet hero. Cilin te besojme, sistemin apo njerezit qe zgjedh sistem! E pesuam se nuk duruam.

  Reply to this comment
 3. Janullatos arxidoglyftis October 29, 12:42

  Terrorist grek !

  Reply to this comment
 4. Epiriot me Shpirt e me Zemer October 29, 14:28

  O greke edhe kelysha grekesh.Ju ha shqiptari jau ben paçe rropullite.
  E dini mire kete ,sklleverit tane keni qene.
  E keni provuar perhere.
  Lumi do rrjedhi atje ku ka rrjedhur.
  Prape skllverit tane do beheni.100 vjet kaluan shpejt.
  Do shikojme gallata ende.
  Pa jau marre hakun e ketyre 30 vjeteve ,nuk do te kemi vdekje.
  Do tju vime si dikur edhe do tjua shkelim pragun e shtepive si dikur.
  Do tjua marrim femrat per trofe.
  Brezat e rinj ne greqi jane edukuar me shplarje truri e jo me historine e vertete.
  I kane bere te besojne qe jane fis luanesh.
  Mesolongji 3 ,do te jete poshterimu juaj si komb.Me turkokaurre azie me arvanitas ,me vllehobullgare ,do te beheni sklleverelit tane perseri.
  Kufiri do te jete perseri ne Arte.
  Keni 100 vjet qe abuzoni.Nga vetja te rruani trapin ,por edhe evropa qe ju sajdisi e ju beri keta qe jenu do te zbythet.
  Miqte tane turq ta bene analizen; per 4 ore ju tredhim ne mes te Athines.
  Sa te hapin rrugen ata(te bllokojne evropen) ,pastaj jemi te barabarte.Shqiptari e ha grekun edhe vllehobullgarin bashke.
  Ju shqyen si zhapiker.
  Ju edhe ato kishat tuaja shoviniste.
  Skeni pare qe akoma.

  Reply to this comment
 5. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit October 29, 16:06

  te ulim tonet?pse?sepse nje ushtarak grek,me stemen e forcave speciale greke,me uniforme ushtarake kamuflazhi,vjrn dhe hap zjarr mbi policine enje vendi sovran.jo zoterinj.kjo ngjarje,si dhe ato qe e pasuan tregojne per aktterrorist dhe provokacionte paramenduar,me rrenje neqaret politike te athines.hapi i pare juaji duhet te ishte distanimi i qeverise greke,pastaj i politikes.mbrojtja e ketij akti eshte marrje persiper e pergjegesise se veprimit.qeveria shqiptare duet te protestoje edhe ne bruksel,edhe ne nato.nje vend aeat dergon ushtarake te forcave speciale per te kryer akte terroriste.nuk eshte hea e pare.marrveshjet aktuale?pa kufij nuk jami,as nuk kemi qene.voten greke?nuk e duam nje vote duke neerkembur dinjitetin e shqiperise dhe shqietareve.kufijte me europen jane te hapura.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim