Shifrat e AKEP, në Shqipëri ka më shumë celularë se njerëz

March 3, 2018 16:57

Shifrat e AKEP, në Shqipëri ka më shumë celularë se njerëz

Rreth 3.5 milionë shqiptarë janë përdorues të rregullt të telefonisë celuare që tregon një rritje me 3.8% në krahasim me tremujorin e fundit të 2016. Ky është rezultati i studimeve të fundit të Autoritetit të Komunikimit Elektronik dhe Postar (AKEP).

Sipas treguesve statistikorë të tremujorit të katërt të 2017, rezulton se numri i personave të regjistruar për karta SIM ishte rreth 5.558.492 duke u rritur 5.3% në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Rreth 3.5 milionë shqiptarë janë përdorues të rregullt të telefonisë celulare që tregon një rritje me 3.8% në krahasim me tremujorin e fundit të 2016.

Nga studimi rezulton se ka pasur një rritje të theksuar të përdoruesve të internetit.

20.4% është rritur numri i përdoruesve të aksesit broadband në internet për tremujorin e fundit të 2017 në krahasim me një vit më parë.

Pas shpalljes së falimentit nga kompania celulare Plus Communication, tregu i telefonisë celulare u reduktua në vetëm 3 operatorë kryesorë, ku sipas AKEP Vodafone Albania renditet e para me 1.7 milionë përdorues aktivë, Telekom Albania renditet e dyta me 1.2 milionë përdorues dhe Albtelecom dhe Eagle me rreth 450 mijë përdorues, njofton PCW. e.r./dita

March 3, 2018 16:57
Komento

3 Komente

 1. intelektuali March 3, 18:03

  Vetem “PLAKU I MADH” qe porositi 180 milione euro kokaine nga Kolumbia e Eskobarit dhe garantoi drogen si nje BOS i plotfuqishem me pushtet te pakufizuar, sipas informacionit te gazetes DITA, por edhe sipas agjentit te policise italiane kishte disa qindra celulare te nje modeli

  PO “PESHQIT E MEDHENJ” QE AMBASADORI LU PO PRET T’I KAPE ME RRJETAT E TIJ TE VETTINGUT FAMOZ SA CELULARE KANE?

  Kjo llogjike e spjegon te gjithe muhabetin.

  Reply to this comment
  • Mos kujto se do i shplash trurin njerezve sic ta kan shplar ty March 3, 20:47

   Po ti o intelektual rks sa celular ke?
   Ti ose je i rrjedhur mbi 80 tat ose je i punsuar dhe fle mbi computer.
   Shko more trap gezoi keto dit qe te kan ngelur.
   Ti kujton se po diskuton ne org e ppsh ku ke qene antar me salehun

   Reply to this comment
   • intelektuali March 3, 22:00

    Beji ta fala Sajme Qorrit se ja hodhi Habilajve me veturen e tij dhe po gezon jeten si nje socialist i devotshem qe nuk i plas trapi per REZILIN e bananeve te kokaines qe kane kryer 97 dergesa nga Kolumbia pa e ditur kush nga Bota dhe Evropa, derisa alarmoi spiunet e DEA-s, por qe Rilindja i Shgenjeu edhe kete rast si ne Xibrake duke e lene “Peshkun e Madh” te zhdukej pa lene gjurme.

    prandaj:

    Beji ta fala edhe “Peshkut te Madh” qe eshte shefi i Sajme Qorrit dhe i te gjithe vampireve qe la pas Partia e Punes e Enverit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*