Në sitën e vettingut , ja cila është gjyqtarja e tretë nga Kushtetuesja

April 18, 2018 11:27

Në sitën e vettingut , ja cila është gjyqtarja e tretë nga Kushtetuesja

Ajo që i nënshtrohet sitës së vettingut të ditës së sotme është gjyqtarja Altina Xhoxhaj.

Altina Xhoxhaj është gjyqtarja e tretë nga Gjykata Kushtetuese.

Sipas njoftimit zyrtar të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, trupa gjykuese për Xhoxhajn do të kryesohet nga Brunilda Bekteshi, dhe anëtarë të saj do të jenë Etleda Çiftja dhe Genta Tafa Bungo.

I pari gjyqtar që është rivlerësuar nga KPK ka qenë Fatos Lulo, i cili u shkarkua për shkak të mos justifikimit të pasurive.

E dyta gjyqtare ka qenë Vitore Tusha, që arriti ta kalojë vettingun falë deklarimit të rregullt të pasurisë.

Ndërkaq, të premten është parashikuar të jepet vendimi për prokuroren Besa Nikëhasani.

s.a/dita

April 18, 2018 11:27
Komento

5 Komente

 1. SEKUESTRO April 18, 16:06

  E PAAFTE DHE E KORRUPTUAR 100 KARAT….!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • Roni April 19, 17:52

   Sekuestro o legen ku e njeh ti ate . Ti nuk I vjen as tek gishti kembes .e kam pasur pedagoge dhe eshte njeri dhe gjyqtare e zonja. Vetem balte hidhni ti nxini njerezit.

   Reply to this comment
 2. Taras April 19, 09:06

  Nuk ka gjyqtare me korrekte dhe te ndershme ne sistem se zonja Xhoxhaj.

  Reply to this comment
 3. Siri April 19, 09:10

  zonje e nderuar , njeri I ndershem. e siigurt qe do dali shume mire.

  Reply to this comment
 4. Roni April 19, 09:19

  Sekuestro o legen ku e njeh ti ate . Ti nuk I vjen as tek gishti kembes .e kam pasur pedagoge dhe eshte njeri dhe gjyqtare e zonja. Vetem balte hidhni ti nxini njerezit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*