Në Tepelenë një tjetër socialist kandidon përballë kandidatit të PS-së

May 25, 2015 08:58

Në Tepelenë një tjetër socialist kandidon përballë kandidatit të PS-së

Në Tepelenë do të jenë dy kandidatë nga e majta.

Përveç kandidatit zyrtar të PS-së, Tërmet Peçi, në garë do të jetë edhe Dritan Memushi.

Ky i fundit do të kandidojë si i pavarur.

Memushi ka thënë për gazetën Shqip se ai është prej 20 vjetësh anëtar i PS dhe ka mbetur i pakënaqur pasi nuk u kandidua nga e majta dhe vendosi të dalë i pavarur.

Ky është një leksion demokracie i qytetarëve tepelenas dhe një leksion për PS për të vlerësuar ata që kanë dhënë kontribut në vite”, ka thënë Memushi.

Memushi thotë se nuk i është kërkur të tërhiqet nga e majta.

Më kanë quajtur tradhtar fillimisht, por kam folur edhe me Ramën dhe askush nuk më ka kërkuar të tërhiqem”, tha ai.

May 25, 2015 08:58
Komento

12 Komente

 1. keno May 25, 09:00

  basha do te sulmoj si ato shprehjet e vjetra: PLUMBI DELE ME PLUMB!! shume gje koti mesa po shof !! sa spaska me asnje demokrat ne ate qytet dhe detyrohet te mari socialistet!! ose valle dhe ai perbrenda e di qe me ato demokrat qe ka sbohet fjale te fitoj !! ose dhe ai vet e di qe eshte i deshtuar

  Reply to this comment
  • maksi May 25, 09:03

   a more basha more basha! dhe vet e di qe je i deshtuar sa e di qe vizioni qe ka partija jote eshte komplet kot dhe detyrohesh te maresh “sociliaste”!!! po e ke te sigurt qe e tere shqiperija eshte me RILINDJE!!

   Reply to this comment
  • nopna May 25, 09:07

   kushdo qe do votoj si i pavarur kundra partise socialiste kjo eshte e sigurt qe do jete nje humbje e thelle e te “pavarurve” !! ne do hecim ne drejtimin e duhur !! kjo eshte e ardhmja

   Reply to this comment
 2. fteri May 25, 09:12

  SHume mire !…sa me shume kanedidat aqe me mire per popullin : por se mos na vini ne pune ata persona qe kan ndrruar nga 6 parti dhe 6 gra dhe 10 tendra dhe dy gosti?!…

  Reply to this comment
 3. sino May 25, 09:51

  Te

  pavarurit ose Jane te shitur ose ecin zbathur mbi gjemba .Kush e ka he refene ate? Pa

  udheheqje politke.

  Reply to this comment
 4. Benca May 25, 10:11

  Nuk e njoh , por duhet te jete nga SAlaria ,se ata vdesin per karrike

  Reply to this comment
  • Lena May 25, 10:59

   Po eshte “salariot”
   dhe si te gjithe salariotet ka perfituar nga pushteti i PS ne vitet e meparshme
   tani qe nuk u doli gje duan, dalin te pavarur qe te vjedhin sa me shume nga pushteti qe e ropen, ose per inat te prishin pune PS qe i rriti i edukoi i pasuroi i beri njerez sepse vetem te tille nuk ishin.

   Reply to this comment
   • Gjoni hajduti May 25, 13:48

    O Lenie ty dhe njerzit si ty i rrit dhe i edukon partia qe per vendin e punes te shperfytyrohen dhe me shume se c kan qene qe ne gjeneze. Laje gojen kur zgjohesh ne mengjes edhe pse s t ndihmon shume kjo gje se prape era e hales qe del prej saj nuk iken. T fala gjon p…robit

    Reply to this comment
    • Lena May 25, 15:18

     Gjon hajduti, nga salaria je ti?
     te dogji?!
     mos u merzit se… nuk te dhemb shume.

     Reply to this comment
     • Gjoni hajduti May 25, 15:59

      Lenie ti e ke eksperiencen ne fushen e dhembjes ketu e 400 breza se e shtypur ke qene tere kohen vetem se kete radhe do te djeg pak me shume se heret e tjera se do ngelesh dhe pa pune apo do vesh te qendra. Te fala nuses se djalit….

 5. Shqiptar May 25, 12:44

  Pse i bino ne qafe Bashes.Ai jo vetem qe e di qe s’do fitoj por as qe e merr mundimin te fitoje.Me keto zgjedhje ai kerkon ti tregoj Saliut qe nuk eshte per kryetar partie,te japi doreheqjen dhe te largohet nga politika e te jetoje i lumtur ne hollande me leket e vjedhura.

  Reply to this comment
 6. atdhetar May 25, 16:55

  Dritan Memushi eshte nje djale shume i mire dhe intiligjent dhe i ka dhene shume PS-se dhe ka bere gjene me te mire, pasi PS-ja i jepe favore Termet Peçit pasi eshte i nipi i Shefqet Peçit ku i ka vene nofkene tij qe ka patur ne lufte “Termet” nipit te tij. Pra Termeti eshte nje amanet i Shefqetit, kjo tregon se si trashegohet diktatura tek brezat. Por Dritan MNemushi ka per te fituar vota te konsiderueshme, pasi Termetin nuk kane per ta votuar shume si me pare qe votoin partine. Do jete fitore e ngushte ose me supriza.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*