Në tre vjetorin e Reformës bëhet gati “Poli i Drejtësisë”, godina që grupon institucionet e reja

July 20, 2019 17:13

Në tre vjetorin e Reformës bëhet gati “Poli i Drejtësisë”, godina që grupon institucionet e reja

Në tre vjetorin e reformës në drejtësi, institucionet e krijuara si Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësorë do të atashohen në zyra të reja në një godinë tek ish-Fusha e Aviacionit.

Afro 270 persona si pjesë e administratës së KLP-së, KLGJ-së dhe Shkollës së Magjistraturës do të akomodohen në këto ambiente të cilat inaugurohen të hënën pasdite më 22 korrik.

Kjo godinë do të titullohet “Poli i Drejtësisë” dhe sjell fundin e  zyrave portabël me të cilat ka funksionuar deri më tani KLP dhe KLGJ.

Pjesë e inaugurimit të kësaj godinë të hënë do të jenë e ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë Leyla Moses-Ones, shefja e ONM-s Genoveva Ruiz Calavera, si dhe drejtuesit e KLP, KLGj dhe Magjistraturës.

SPAK, njohur si Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, do të vendoset aty ku sot ndodhet Prokuroria e Krimeve të Rënda.

e.t./dita

July 20, 2019 17:13
Komento

9 Komente

 1. TV. July 20, 18:00

  Nje vere ne uje do beni, politikanet I heq populli,si thote Rama “sovrani”
  Basha do behet President Meta kryetar I opozites Berisha shtrige si gjithmone,I gjati lideri suprem per mbare shtrimin e bagetise

  Reply to this comment
 2. intelektuali July 20, 18:27

  KENI HARRUAR TE TREGONI “VENUSIN” E ENVERIT

  qe:

  Edvin Droga e ka hypur ne majat me te larta te KLP-se

  pastaj:

  Cfare feste eshte kjo pa George Sorosin e Edvinit,

  qe:

  KU I SHKEL KEMBA NUK MBIN BARI!

  Reply to this comment
  • lexuesi July 20, 23:55

   ku shkel kemba e Soros nuk mbin bar? Ah, qeke bo si Shab Qosja, deri djje tuj bo gam gam per Enverin qe te palloi vetem me bar, tani te vjen keq qe nuk mbin mo bari, po ku shkel Soros mbin vetem leku, prandaj si pabuks qe je shkoi pas dhe korr ca leka …

   Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku July 20, 19:29

  Si mor paska bo tre vjet Reforma ne Drejtesi. Epo mire, po nuk marr vesh cfare ka dale ndonje gje per mire nga kjo reforma deri tashti, pervecse e ka lene vendin pa gjykate kushtetuese dhe pa gjykate te Larte, apo kjo ishte loja qe naltgjatesia e tij te mos i kete duart e lidhura po te beje cfare i do menderja.

  Reply to this comment
 4. Pordhi Drejtesise ?! Cere o kjo mer yahoo !!!!!! July 20, 20:07

  cdo te thot kjo se kuptojm .
  apo lakra te zjera

  Reply to this comment
 5. Ardjan July 20, 23:37

  Po u djeg b..ha….ë kodosha kodosha! Në majë fare do vëmë llallën! Apo gjinon!! Ahh ky soros legeni ça na boni mo! Or ti po ky e paska dy jo e një po ore! 76 kokrra dëshmor të sorosit deri tani!! Bobo or ti pa gjykat tê lartë!!! Uuuu sa turp!!….pa kushtetuse or ti or ti gjëm e madhe! Skandal!! Po ky llalla pse iku xhanëm! Po gjygjtarët e kushtetuses ku vanë!! Ku ku! vajto o shqipe o mjera shqipe!! Ça tka bo sorosi oj shqype! Tka pre djemt më tmirë, më trima e besnik o shqipe!! Tka pre skifterat e popullit oj ti shqipe!! Kuku…kuku…..

  Reply to this comment
 6. Fatmir Lohja July 21, 09:24

  Suksese punonjesve qe do te punojne ne kete institucion!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim