Në vetëm 1 orë, 16 drejtues mjetesh shkelin semaforin në Tiranë

August 4, 2018 19:34

Në vetëm 1 orë, 16 drejtues mjetesh shkelin semaforin në Tiranë

Policia Rrugore thotë se përgjatë fundjavës, drejtuesit e mjeteve qarkullojnë me shpejtësi të lartë për shkak të mungesës së trafikut.

Ajo i porosit drejtuesit që t’i respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, për të shmangur çfarëdolloj aksidenti.

“Tregoni kujdes! Respektoni semaforin, mos përdorni celularin gjatë drejtimit të mjetit, jepini përparësi  këmbësorëve, respektoni rregullat e qarkullimit rrugor dhe ndiqni këshillat e Policisë Rrugore për të përfunduar udhëtimin tuaj të qetë dhe të sigurt.

 Fundjava nuk mbaron me një ditë, shumë të tjera ju presin, nëse ju balanconi kënaqësinë me normat e sjelljes”, shkruan Policia Rrugore.

s.a/dita

 

August 4, 2018 19:34
Komento

1 Koment

  1. Lili August 5, 06:58

    Kulmi…gomeret me makims bejne keshtu sepse policia fle….ku ben vaki ndonjehere …ne cilin vend te botes …te mos respektohet semafori….Vetem gjobat e renda 500 osr 100p euro dhe sekuestrimi j automjeteve dhe pstentave e zgjidh problemin me gomeret.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*