“Në zgjedhje me kushte”, Basha: Dialog me PS-në nëse largohet Rama

April 18, 2019 19:00

“Në zgjedhje me kushte”, Basha: Dialog me PS-në nëse largohet Rama

Kreu i PD-së Lulzim Basha tha pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar se PD se do të futet në zgjedhje vetëm kur të garantohen, sipas tij kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Ai tha se Këshilli Kombëtar ka sanksionuar hapat për betejën politike në vijim.

Misioni ynë është i qartë Këshilli Kombëtar sot ka sanksionuar hapat për betejën tonë politike që ka objektiva të qarta. PD do të futet në zgjedhje vetëm kur të garantohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, deklaroi Basha.

Basha thotë se kushti i panegociueshëm  për dialog me Partinë Socialiste është largimi i Edi Ramës.

Largimi i Ramës është kusht i parë dhe i panegociueshëm për nisjen e dialogut politike me PS, dialog i cili duhet të çojë në një qeveri tranzitore me mandat për të përgatitur zgjedhje të lira dhe të ndershme. Në bashkëpunim jo vetëm me aleatët tanë politik, por me gjithë shoqërinë, gjatë ditëve dhe javëve në vijim ne do të shpalosim propozimet tona për mandatin e qeverisë tranzitore dhe propozimet tona do ti nënshtrohen një diskutimi publik, në mënyrë që  mandati dhe detyrat e qeverisë tranzitore mos jenë thjesht kalkulim politik i opozitës së bashkuar, por të përfaqësojnë konsensusin më të gjerë shoqëror për ta nxjerrë Shqipërinë nga kjo krizë”

Interesit të gazetarëve se si do ti pamundësojë opozita zgjedhjet, dhe a do të shkohet drejt përplasjes civile në 30 qershor, Basha iu përgjigj kështu:

Do kemi kohë të diskutojmë hap pas hapi të gjitha detajet me interes gazetaresk. Sot mesazhi që dua të ndaj me ju është ky, pa largimin e Ramës nuk ka dialog, pa largimin e Ramës do të vazhdojë përballja në të gjitha format dhe mënyrat”

b.b/dita

 

April 18, 2019 19:00
Komento

12 Komente

  • Vazhdoni gogesini dhe prisni se do tju bjere nga qielli - Sidomos me lutjet e zonje Cizmes April 19, 03:33

   Ha nje nga ato “suxhuket” te mbushur me galp, me krem dhe cokollate, se te ben mire! Hidhi edhe pak akullore; he xhan, se Rama nuk ka asnje aresye te dorehiqet sepse ju do b.tha juve. Nese jeni te zote shkoni ne votime dhe mundeni. Por ju e dini shume mire qe kjo nuk ndodh. Qeveria e Rames eshte legjitime dhe kete e kane pranuar shqiptaret qe e votuan si edhe partneret nderkombetare. Prandaj duhet te beni fizkulture, sidomos te ushtroni pjesen e pasme dhe te poshtme qe te zhvilloni muskujt e bythes. Sepse zgjedhjet duan bythe te forta dhe kembe te shpejta.

   Reply to this comment
 1. qytetar April 18, 19:35

  Fol dicka te hajrit o debil se u bere bajat, i peshtire, fol dicka te re ose ik sa me larg , sa me larg

  Reply to this comment
 2. am April 18, 20:30

  Po si mund ti thuash nje qytetari qe te mos kandidoje per zgjedhje pa qene i cenuar as nga drejtesia. Ky eshte ne metro apo jo. Kujt ja shet keto pordha ky?

  Reply to this comment
 3. Kali April 18, 20:53

  O Luljete o pidhuce!?Po Ramen nuk e ke zgjedhe ti o pidhuc ,qe kerkoke ta largosh.Po thirri mendjes o idjote se çfare kerkon. Ti je kthyere ne llogjiken e nje prostitute ordinere.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana April 18, 21:07

  Ky pleh duhet rrasur ne burg ose ata qe s’e fusin duhen futur ne burg !

  Reply to this comment
 5. ky eshte thjeshte nji idiot qe duhet patjeter te zhduket njiher e pergjithmon nga Politika Shqiptare April 18, 21:14

  te filloj pune ne REC

  ne politike s’ka me vend per te tille plehra te shoqerise

  ku i vajten gjithato pordh te cjerra ,qe i grrisnin

  brekt gjate protestave te kafsheve ?

  YYYYYYYYYYYYYYYYT te qfsh rbt shko e provoje bythen e kandido burgjeve putane fytytre e peshtire arabi

  Reply to this comment
 6. pune kurvash April 18, 21:27

  Kurves Lulezime po i afrohet nata e 17 Majit, kesaj rradhe do te hapet me keq nga bytha se here heren e pare.
  Motra mos u bej nevrike apo je me ato….
  Kryetarin e PS e zgjedh anetaresia e saj dhe jo Sali Kar-axhic qe te zgjodhi ty.

  Reply to this comment
 7. Dori April 18, 21:44

  O hollandez idiot, bisedimet me hajdutin 20% mund t’u shtyne denimin ty, Berishes e Co.; kushdo pas tij do t’ua prese shpejt bileten per ne Burgun e Recit.

  Reply to this comment
 8. Gege Kosova April 19, 08:28

  Ky eshte anormalitet.Po flas me kete familje,por te lar gohet I Zoti I shpise.Kjo as nuk eshte normale ne mendje e as ne Kur’an e bible nuk shkruan,Kjo eshte nje tentim te mbulohet krimi qe eshte bere per tete vjet e sundimit te ketij kerkuesi “politik”.

  Reply to this comment
 9. shifeni si e ka koken si Trung dru me pre shkerdhata e arabistanit pri hollande lol April 19, 10:07

  cfra kreature Deshtuar njerezore !!!!!!!!!!!!!!!!!

  I SHEMTUAR NGA ZOTI VET NE PAMJE E SHPIRT MUTI MUZLLUM
  QE KERKON TI SHITET SI POLITIKAN SHQIPTAREVE

  POR QE ESHTE NJI MASHTRUES ORDINER TINZAR
  I PESHTIRE

  QE TE GJITHE E SHOFIN SI MUT VET AI VET S’E SHEF VETEN KUSH ESHTE

  Reply to this comment
 10. ...PYETJE..... April 19, 15:42

  po te iki rama pa BERE zgjedhje …PSE DUHET TEBEHEN ZGJEDHJE, o kok’…. MUUUUTTTTTTT !?!?!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim