Negociata mes maxhorancës dhe opozitës? Emrat nga të dyja palët

July 12, 2019 08:51

Negociata mes maxhorancës dhe opozitës? Emrat nga të dyja palët

Në emisionin “Open” gjatë mbrëmjes së djeshme, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata midis PS-PD dhe madje nxorën edhe dy emrat e parë.

Sipas tyre, negociatat do të jenë fillimisht me nivelet e dyta, duke thënë se Taulant Balla dhe Gazmend Bardhi do të jenë të parët që do hedhin hapat për një marrëveshje të madhe.

Por, kur do të ndodhë?

Askush nuk është në gjendje të përcaktojë afatin kohor, duke e lidhur gjithçka me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

I ftuar ishte edhe deputeti Ervin Bushati, që tha se nuk ka krizë, mund të ketë ngërç por jo krizë, sepse askush nuk ia ka fajin Partisë Demokratike.

Ndërkohëm, Paskal Milo tha se Partia Socialiste duhet të lëshojë diçka sepse opozita nuk mund të vijë të ulet në gjunjë, ndërsa shtoi se kërkesa për largimin e Ramës është absurditet i Bashës dhe opozitës.

j.l./ dita

July 12, 2019 08:51
Komento

1 Koment

  1. shqiptari July 12, 13:38

    kurvat sorrosiane duan te takohen se po rreshqet dheu nen kembe. bastarde………

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim