Negociatat, Cipras: Çështja çame nuk ekziston!

September 9, 2018 17:01

Negociatat, Cipras: Çështja çame nuk ekziston!

Kryeministri grek, Aleksis Cipras, ka deklaruar gjatë një konference për shtyp në Selanik se Greqia e mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, me kusht që kjo e fundit të përmbushë angazhimet e veta.

Duke folur për negociatat mes dy shteteve, Cipras është shprehur se bisedimet midis Ministrave të Jashtëm janë në një nivel të mirë.

Kryeministri grek ka folur edhe për çështjen çame, duke u shprehur se në të vërtetë “një çështje e tillë nuk ekziston”.

s.a/dita

September 9, 2018 17:01
Komento

11 Komente

 1. C'a bohet kshtu September 9, 17:09

  Po ceshtja e pidhit te plakes kurve qe ke ne shpi dhe te baxhellelles qe mban ne krevat ekziston?
  Historia e nje krahine dhe e nje popullsie e quajtur cam nga treva Cameri jane autoktone mijera vjecare nuk shuhet se e thote nje kelysh arab apo turk, se greke nuk ekzistojne me.

  Reply to this comment
 2. Arben September 9, 17:27

  Debati ne Shqiperi behet per 2 metra.det.

  Kushti I integrimit uropian eshte ti themi derrit dajo.

  Reply to this comment
 3. Ndersa exzistenca e Greqise varet ne ka.rin e Gjermanit September 9, 17:54

  Greqia eshte vet nji shtet artifical .
  Frika e njohjes se Gjenocidit Cam ,
  do te thote per Greket , frike ,rrezik nation.
  Greqia nqs do ta veshtronim ne nji kendveshtrim Realiste
  eshte strumullari Konflikteve dhe nji nder Faktoret kryesore te Krizas se sotme Europiane .
  Nji shtet i lindur i deshtuar ,i falimentuar qe qendron
  ne kembe artificialishte me Paterica te prodhimit BE
  nji shtet ,qe mjerishte nuk ka asnji shanc per te ndryshuar te ardhmen e tij i destinuar te deshtoje
  ne cdo gje edhe si shtet vete.
  Me kor mashtrojne vehten dhe bejne trmin ,
  me te tjeret ,fryhen si kaposhi maje plehut ,
  mashtrojne edhe vet popullin dhe e fundit , exzistojne
  nga ajo pjese teritoriale e faktori Arvanitas sot ,
  sepse perndryshe jane me gabela e dembela se turqit
  pisa e mesjetare ne mentalitet njielloj si turkistani .
  Ulni tonet e mos beni te fortin me Shqiperine ,
  sepse fundosni shtetin tuaj ,nevend qe te bashkpunoni
  ne cdo fushe si njerez e popuj te civilizuar
  per te zhvilluar Rajonin .
  Nuk ju mban ter jeten Bota me miell hua .Mos genjeni vehten se nji dite do jete shume vone e do perfundoni ne fund te detit .

  Reply to this comment
  • Arben September 9, 18:48

   Aq artificial sa duhet ti puthim bythen per beeeeeeeeeeee.

   Reply to this comment
   • Grek o Maskara i kendoj Kengen Arbereshi dikur September 9, 19:15

    Greqia ,
    ka Celsat e Kashtes per BE !
    Ajo eshte nji Loje qe pijanci Juncker
    ngaterroj Shqiperine duke i dhene ca syze
    qe ta shikonin Grekun vesh me Pupla si Kaposh
    por qe ne te vertete eshte nji pule e flamusor .

    Gjithcka e ngaterron BE-ja dhe kta tanet ,si kaqola te hipnotizuar e ndjekin nga pas , Hipokritin e BE-se .

    Reply to this comment
 4. Arberi September 9, 17:56

  Persa i takon presioneve te hapura dhe me buzeqeshje ne lidhje me integrimin, qe na bejne e menyre konstante perfaqesuesit e popullit jevgjit grek, i takon vetem popullit shqiptar te vendose me referendum se cfare do zgjedhe:

  Dinjitetin e shtetit dhe kombit shqiptar apo EuLopen (europen) ne degradim !

  Reply to this comment
 5. Amerikani September 9, 18:39

  Avash Avash ose siga siga si i thone greket.

  Mbarojme njehere pune me Kosoven. E bashkojme me Shqiperine sic i takon dhe pastaj kemi pune me ju turkoshano-arabet greqisht foles.

  Do veje guri te vendi qe i takon. Format jane nga me te ndryshmet.

  Do korrigjohen gabimet e 1913. Do realizohet programi amerikan i Shqiperise natyrale dhe ne kete projekt kufiri jugor i Shqiperise eshte gjiri i Ambrakise. Ndersa Maqedonia nuk egziston.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic September 9, 19:31

  Thuaj sa te duash se ceshtja Cane nuk ekziston pore ato ekzistojen objektivishte.
  Edhe ti qe ke shkruajtur keshtu je vete me orgjin Came.
  Vece kesaje gjysma e greqise eshte me origjin Pellazge-Iliro Shqiptare.!
  Keshtu thenja e jote eshte [protogoniste pore ty ta don puna pore e verteta eshte krejte ndryshe.!
  Kesaje nuk i shpetoni dote.!

  Reply to this comment
 7. Pellazgos September 9, 20:06

  Si nuk egzistojne Camet,ata ishin turq me emra,xhamija,festa islamike ashtu si sot qe lotojne per Sulltanin.
  Ne 1922 in kur u ndruan popullsite Greke dhe Turke,camet zgjodhen Tyrqimb e kur kishte 9 vjet shtet Shqipetare.
  Cpune kishte Turqia me Camet atehere ne qofte se keta e konsideronin vete “Pellazge” si “vellezerit” Orthodhokse?
  E shikojme sot se cfare vreri kane te ashtuquajture “Shqipetare” kunder perfaqesuesit Orthodhoks Anastasi.
  A nuk ishte Orthodhoksi per fat te keq para turqise qe nga koha e Kostandinit?
  Shqiperia eshte nje shenje gjeografike me nje Periodho Helene per 3000 vjet.
  Vete “historiani” turkoallvano Neritan Ceka qe ka deklaruar qe tani vetem duhet “vertetuar” ne si turkoallvanosa jemi pasardhes te Pellazgeve,kurse qytetet arkeollogjike ne te gjithe Ballkanin qe bota i njeh Greke jane ndertuar nga Sulejmanet,Hamzate,Qemalet Idrizet,Abdullahet.

  Reply to this comment
 8. Jimi September 9, 20:38

  Historine shqiptare nuk munde ta zhbej askush qofte ai bir kurve,si Cipras,Kociu, Papandreu,Papasotiri dhe gjithe papet dhe murgjit e Greqise! Ajo eshte shkruar me gjakun e shqiptareve dhe s’ka lum e det qe e lan ate toke! Le te betohen e sterbetohen te gjithe kodoshet greke por edhe disa shqiptare, ta fshijne nga faqet e historise se shkruar ne libra, kete e bejne, por nuk jane ne gjendje qe te fshijne historine e shkruar me gjak ne memorien e nje kombi te martirizuar e masakruar nga fashistet grek! Ajo eshte gdhendur aq forte ne memorien e kombit shqiptar saqe nuk ka per t’u shlyer kurre, me gjithe deshiren e madhe te ketyre pinjolleve te neofashisteve grek!

  Reply to this comment
 9. Babale September 9, 20:43

  Nese politika shqiptare me, apo, pa vullnet, por edhe per konjukture, do te bjere pre e kesaj politike revanshiste greke,pa frike politikanet shqiptar do te damkosen me damken e tradhetise se larte ndaj kombit shqiptar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*