Eurokomisioneri thirrje BE: Mos lejoni që Ballkani të riballkanizohet

October 16, 2019 14:53

Eurokomisioneri thirrje BE: Mos lejoni që Ballkani të riballkanizohet

Komisioneri europian për Emigracionin dhe Punët e Brendshme, Dimitris Avramopoulos ka paralajmëruar liderët e Bashkimit Europian në lidhje me Ballkanin. Ai u shpreh se ata duhet të jeën shumë të kujdesshmë me këtë rajon dhe të mos lejojnë që ai të ‘riballkanizohet. ’

Avramopoulos përsëriti qëndrimin e Komisionit Europian pro çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke deklaruar: “Tani i takon Këshillit të marrë vendimin final. Qëndrimi i Komisionit Europian është shumë i qartë, të dy vendet e meritojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit. Ky është qëndrimi i Komisionit. Si një person që e njeh rajonin shumë mirë, dua të bëj edhe një koment politik. Dhe kjo është ajo që besoj unë. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm me Ballkanin. Mos lejoni që Ballkani të riballkanizohet në mënyrën e vjetër se si janë zhvilluar ngjarjet atje”./ A2news

e.ll./dita

October 16, 2019 14:53
Komento

9 Komente

 1. Adih October 16, 15:26

  Nuk e onepsin BE politikanet mbare shqiptare .keta anti shqiptare te pa pergjegjshem nuk ju intereson diktati i ligjit dhe trasparenca e.BE qe ne popullit shqiptare e deshirojme dhe po e presim padurim .No koment e thjesht per tu kuptuar. .

  Reply to this comment
 2. mirel October 16, 15:40

  Po dimitri ca ka qe shqetesohet, apo i iken vetedeklarimi i minoritetit nga duart?

  Reply to this comment
 3. Adih October 16, 15:51

  ..

  Reply to this comment
 4. Lili October 16, 17:00

  Shume mire ribalkanizimi! Bile pastaj e fime se nuk kemi nevoje me per perrallat e Evropes , oups rrenat e evropes ! Edhe nuk mashtrohemi me po forcojme shtetin e kombin tone!

  Reply to this comment
  • Hosteni October 16, 18:11

   Sakte Lili. Reforma ne Drejtesi “u kry”, Vettingu “u kry”. Korrupsioni u zhduk pothuajse krejtesisht. Burgjet po plasin nga politikanet qe jane rrasur brenda.Miliarda leke pasuri e vjedhur iu kthye shtetit dhe popullit. Kemi presidentin me te mire te te gjitha koherave. Kemi kryeministrin me te gjate ne EU. Kemi opoziten qe udhehiqet nga nje “artist”.Kemi universitetet me te mira qe diplomet merren me hapje shalesh. 300 000 vende pune te hapura vetem keto dy vitet e fundit. 1 000 000 peme te mbjellura vetem ne Tirane nga Lali Dhjeri. 6 000 000 turiste vetem kete sezonin e fundit. etj.etj.etj….

   Reply to this comment
 5. Arben October 16, 17:59

  KUSHTET GREKE??!!

  Reply to this comment
 6. Taku October 16, 21:11

  Ky ” kafsha greke ” te pakten ben thirrje per integrim , ndersa ju kafshet tukoshake kerkoni anadollin.
  Per momentin jeni kafshe me te rrezikshe se greket.

  Reply to this comment
 7. Pellazgos October 16, 21:59

  Greqia nuk ka interes qe Al-bania myslimane e krijuar nga Turqia dhe turqit si Ismail Beu qe ishteDeputet ne Parlamentitn turk,Governatore te turqizohet akoma.
  Kudo qe germon ne Epir vetem Greqisht dhe Polis Greke te Epirit do gjejne myslimanet e ashtuquajture Al-banians.

  Reply to this comment
 8. Dn October 17, 14:10

  Pellazgos,
  Veç vazhdo keshtu !
  Edhe disa te tjere fyeshin dje kosovaret si ti, shiko sot cka fituan ata e cka fituan ne! Po ta tregoj se ti nuk do me pranuar te verteten : ata humben pergjithmone kosoven qe fitoj pamvaresine ! Ne pra fituam lirine e shtetin tone!
  Prandaj vazhdo se bene punen tone kunder greket! Vazhdo keshtu se ne nuk shperthejme per nje fyerje apo nje gjisht perpjete , po kur shperthejme shperthejme aq mire se edhe grekine ta shkundim!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim