Negociatat, Holanda: “JO” Shqipërisë dhe “PO” Maqedonisë së Veriut

June 12, 2019 18:29

Negociatat, Holanda: “JO” Shqipërisë dhe “PO” Maqedonisë së Veriut

Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “JO” Shqipërisë për hapje negociatash, ndërsa i ka thënë “PO” Maqedonisë së Veriut.

Vendimi sapo është marrë nga parlamenti, ndërsa i rekomandohet Komisionit Europian të mos hapë negociatat.

Shkak kryesor sipas tyrr është mos-arritja e rezultateve në luftën ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit.

 

b.b/dita

June 12, 2019 18:29
Komento

17 Komente

 1. Vip Petrol June 12, 18:45

  Su denua nje politikan hajdut e bandit, kane te drejte

  Reply to this comment
 2. Euro Maloku June 12, 19:03

  Hollandezet jane konsideruar si kolonizatoret me te eger e te pa meshirshem..
  Racizmi ka si etallon Hollanden…

  Edhe degjenirimi fillon andej..
  Nuk na ndihmoi dot as shqiptaro-hollandezi i Salehut

  Reply to this comment
 3. Zagora June 12, 19:32

  Cfare negociatash te hapin,kur kemi nje kryeminister si babain e korrupsionit?
  Pa u shporrur Rama nga qeveria dhe PS-ja kurre nuk do beje hajer Shqiperia!

  Reply to this comment
 4. Floriri June 12, 20:13

  KUR GJITHE PARLAMENTI EUROPIANE QENDRA ËSHTË DAKORT PER HAPJEN E NEGOCIATAVE ATËHERË KJO E HOLANDËS E LUL BY…… THES NUK ËSHTË DAKORT PËRSE? SEPSE ATËHERË ËSHTË TENDECIOZE. KJO NUK ISHTE HYRJE NË EUROPE KJO ISHTE THJESHTË NJE HAPJE PER TE INKURAJUAR VENDIN DHE POPULLIN TONË E PER HAPA DHE NDRYSHIME ME TE SHPEJTA. ÇFARË NDRYSHIMI ME TE MADH SË NË KA MAQEDONIA. POR NUK KENI FAJ. KUR NJE DEPUTETË SI LULI SHAN DHE PËSHTYN KUNDËR POPULLIT DHE VENDIT TE TIJ ËSHTË E QARTË ÇDO GJË. POR SHQIPTARËT NUK E MERITOJNË KËTË PER FAJIN E DISA PLEHRAVE QE KANE MARE DHE PO MBAJNË PENG SHQIPERINE. OSE MUND TE JETE DHE KJO ATA E JAPIN SË E DINË QE SË JAPIN TE TJERËT DHE NA BËJNË QEFIN POLITIKE KURVASH EUROPIANE.

  Reply to this comment
 5. Igor June 12, 20:15

  Nuk esht problem Hollanda problemi esht tek fqingji i afert agresif dhe anti Shqipetare neqoftese kety fqinji dote i premtohet Shqiperija e jugut dhe ti falet deti ateheri Shqiperija neser ashte antare e BE.Por edhe kjo nuk mjafton pse ka 2 vende ku deshirojne qe populli Shqipetare te zhduket nga Shqiperija e keshtu keta te dy te ndajne Shqiperine per gjysme (dhe me keta qeveritare te sotem ne Shqiperi as Rama as Basha dhe askush tjeter nuk e shpeton Shqiperine,por ju mos me besoni mua une jam nji njeri ANALFABET,Por dote shohi mbas 2 vjeteve se cka dote ndodhe dote flitni gjuhen Greke ose SERBE,por sigurisht Turqishten.

  Reply to this comment
 6. Zigur Qarri June 12, 20:15

  “Antonio Nazeraj, ish oficeri i policisë së qarkullimit në Fier, që ndaloi ‘Audin’ e famshëm të Saimir Tahirit, ka përfituar azil politik në Holandë”.
  Ky akt i Hollandes,perjashton automatikisht Shqiperine nga BE.

  Reply to this comment
 7. Ardjan June 12, 20:28

  Mos harroni se maqedonia ka një opozitë të sapo rënë nga karrikia,të trëmbur e telendisur keq, kurse opozita jonë të merr gjak në vetull,të çan dysh e të vë tritolin! Apo sa puntore e kemi opzitën,të pa lodhur,tmerrësisht të pa lodhur e këmbëngulse! Të bindësh një popull si hollanda që fle me kanabis poshtë jastëkut se kanabis i lazaratit është më i mirë se kanabis i skraparit apo tepelenës është heroike! Mendoj se pêr mos çeljen e ngociatave përveç të pa aftit,dembelit e dënglaxhiut kryeministër le ti japim vlerësimin maksimal opozitës! E meriton!

  Reply to this comment
 8. Limani June 12, 21:12

  E ku e kupton dot fshatari ( provinciali) shqipëtar politikën e hollë , të sofistikuar të karaputanes Evropë ?!
  Dhe fillon , me naivitet , e gjuan me gurë shtëpinë që i vënë përpara . Ata i kanë ndarë rolet , bëjnë sikur të mbëdhejtë duan , por , ç’të bëjmë , kemi disa që s’na binden. Se duan edhe të mos na zëmërojnë , se mos ia mbathin andejë nga Kina apo Rusia dhe këta s’të pyesën për standarte , urdho ulu të thonë. Ata nuk janë bindur plotësisht që ne jemi të vdekur , apo na kanë vdekur !
  Po ç’kini more të uruar që shani botën , që e kërkoni të keqen jashtë vetes ?
  Po mirë , të flasim midis nesh , brënda shtëpisë , e meritojmë ne me këta banditë të ulemi në një tavolinë me ata të BE?
  Po të na donte Gjermania e Franca kjo punë mbyllej dhe nuk na e bëjnë për inat . S’kishte faj qeni balo , delet i hante i zoti dhe labi tha :
  Balo të hëngërtë tënja,
  Se e ke të ligën brënda !
  Të zëmë nga vetja , i huaji i huaj është !

  Reply to this comment
 9. politika kanceri i shqipris June 12, 22:49

  Mut Rama kak Saliu dhe shurr likja sa her qe shqipria flitet te behet dicka si Spak ose hapja e negocjatave kta 3 Ropqirt do bejn dicka kundra

  Reply to this comment
 10. Kuq e zi June 12, 23:29

  Hollanda don fakte
  Gruevski kryeminister 12 vjet iku si kacak ferre
  Kurse pashallaret e shqiperise jane ne balle te fronit
  Nqs hapen per maqedonine dhe jo shqiperise faji eshte i qeverise sepse vitin e fundit eshte ajo qe ka zvarritur vetingun jo opozita
  Kur spak te filloi me arrestimet e ketyre qe perfaqsojne shqiperine atehere do hapen bisedimet

  Reply to this comment
 11. Blerim Nika June 13, 00:01

  Po si mund te thuhet nuk ka luftuar krimin kane te drejte per korrupsionin ppor ky eshte problem i brendshem i shqiperise persa i perket krimit nuk ka se cfare te luftoje se nuk ka mbetur asnje kriminel qe te luftohet se jane te gjithe neper europe edhe 90% e tyre jane ne hollande sipas te dhenave qe na servirin stastikat e kriminalitetit ne hollande. Deshtim ne luften kunder krimit ka patur policia hollandeze se shteti shqipetar nuk ka lobuar mbi te drejtat e krimineleve neper bote sa per informacion nuk ka lobuar as per te drejtat e qytetareve te saj te ndershem keshtu qe mund ti kapi ata kriminelet shqipetar edhe ti kalbi ne burg per te qene me e sigurt as te mos i ekstradoje pasi me ekstradimin ne shqiperi kriminelet mund te rifitojne lirine. Per sigurine e qytetareve hollandez edhe ata pak qe jane ne shqiperi le ti percjellim me cermoni atje ne mocalet e tyre se nuk jua ka kush nevojen te shkojne te ndertojne diga si kastoret e vegjel. Per ta mbyllur se u zgjata pak te kerkijme nga BE qe aman mos na fusni ne Europe se nuk duam me u ngopem me premtimet e europes kane filluar premtimet qe ne kohen e Gjergj Kastriotit kur Papa Piu II i premtemtonte ushtri e mbashtetje kunder osmanllinjeve edhe Gjergj Kastrioti vdiq pa pare as nie ushtar qe vinte nga perendimi. Boll me premtime nga kurvat e perendimit te realizojme enderren tone shekullore te gjithe shqipetaret nen nje shtet. Ky duhet te jete misioni yne jo te bashkohemi me tradhetaret edhe te pabeset europiane.
  Nqs bejme bashkimin kombetar nuk na duhet BE pasi ne eurpiane jemi nuk e kuptoj pse BE mendon se ne nuk jemi europiane.
  Po e mbyll me vargjet e At Gjergj Fishtes

  Uh! Evropë, ti kurva e motit!
  Që i re mohit, besës së Zotit!
  Po, á ky asht sheji i qytetnisë?
  Me da token e Shqypnisë,
  Për me mbajt klyshtë e Rusisë?

  Te fala Holandezeve.

  Reply to this comment
 12. ALBAN DEGA June 13, 04:00

  HOLLANDA- SHTETI SHKERDHATE I EVROPES

  – Bashkautore e Genocidit serb ne Bosnje !

  – Nga Alban Dega,Nju Jork

  Paramilitaret e Karaxhicit dhe Mlladicit ua lidhen trupat e tyre paqeruajtese sikur te ishin lope hollandeze pas hekurave te urave dhe qeveria hollandeze nuk e leshoi asnje pordhe per ushtaret e saj !
  Bashkeautore e genocidit barbar serb ne Bosnje !
  A i keni pare deputetet hollandeze!
  Te kujtojne derrat e majmur qe nuk i perdor dot as per berxolle se jane dhjame i gjalle !
  Kontakti im i pare me hollandezet ka qene ne Universitetin e Pekinit ne vitin 1976! Kane qene dy studente per gjuhen kineze.
  Ca kane bere dy studente tane te Institutit te Fiskultures ne Pekin ne to nuk e kane bere as amerikanet ne femrat vietnameze ne luften e Vietnamit!
  – Jane tamam si lope, me tha njeri prej tyre. Nuk kane te ngopur ne silazh dhe ne …
  Edhe eren e kane si te lopeve !
  Edhe spiuni me i fuqishem perendimor ne vitet 78-85 ne Tirane ka qene ish-Kryetari i Partise Komuniste Marksiste – Leniniste te Hollandes, qe eshte pergatitur dhe paguar nga tri agjentura te fuqishme perendimore ! Arriti te takohej edhe me Enver Hoxhen !
  Kur i them ish- Drejtorit te Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se Agim Popes tek Bar- Bufeja e Liqenit Artificial te Tiranes se ky me duket si nje kokerr spiuni, ai me thote se a e ka te shkruar ne balle i pergjigjem:
  – Jo ne balle por ne fytyre !
  Kur e takoj rastesisht Prof. Popen diku nga mesi i vitit 1992 tek Pallati i Kultures ne qender te Tiranes, pasi me pergezoi per artikullin “ Demokracia fiton cdo dite !” botuar ne tre numra radhazi te “ Zeri i popullit (19,20 dhe 21 qershor 1992 ) me thote se kishe pase te drejte edhe per ate spiunin marksist- leninist hollandez !
  Ishim ne dy ane te kunderta te barrikades : ai demokrat i flakte saliist dhe une antidemokrature gjakftohte por realist, sic e tregoi shume qarte Vaterloja e pare e Sali Berishes dhe PD-se ne zgjedhjet lokale te korrikut te atij viti, fillimi i theqafjes se tij politike qe do ta gremiste ate si neodiktator me mendesi 24 karat stalinisto -enverist, dhe Shqiperine si shtet ne katrahuren me te madhe Kombetare ne historine e saj me 26-28 maj 1996 dhe ne mars- korrikun 1997 !
  Sigurisht pasi bashke me qevezine e tij mori edhe titullin me te larte te turpit nga gazeta e djathte britanike“ The Times” e Londres si “Banda e Gangstereve”, cka 11 vjet me pas do ta ngrinte 11 shkalle me lart ne “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ nga mbreti i shtypit boteror “The New York Times “ ….
  Eshte kjo aresyeja kryesore qe disa here e kam quajtur Lulezim Bashen lope hollandeze…
  Jo vetem lope, por edhe spiun jo vetem i sherbimit sekret hollandez !
  Edhe ai spiuni marksist- leninist ka qene burre i pashem, terheqes, fotozhenik njesoj si Basha nga pamja por shume me profesionist, me i sofistikuar, sic zgjidhen pothuajse gjithnje spiunet e dy sekseve ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim