Negociatat, Kukan: Duhet të bindni Këshillin e Europës

February 13, 2018 11:14

Negociatat, Kukan: Duhet të bindni Këshillin e Europës

 

Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për vendin tonë.

Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Europës dhe për të bindur këtë këshill, Kukan i këshillon klasës politike shqiptare, që përveç reformave dhe shtetit ligjor, nevojitet edhe uniteti.

“Shoh që ka një unitet nga të gjitha partitë politike për të mirëpritur hapjen e negociatave. Është e domosdoshme që të jeni të gatshëm dhe të tregoni që e meritoni. Unë nuk kam asnjë dyshim që Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave, por Këshilli e merr vendimin”, u shpreh ai.

Deklarata e Kukan u bë në sesionin e dytë të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri.

a.s/dita

February 13, 2018 11:14
Komento

2 Komente

  1. V.F.L.P February 13, 13:31

    PSE NUK PASKEMI SHTET LIGJOR NE KETE VEND O KUKAN KOKE KAR! Atehere me ke shtet do hape negociatat PE me shtetin e Salise,edvin Robert Çamòakizit apo like florise !?Me ‘pese LOQET’ apo ligjet e ErMajlindave koqet e Salihajvanit apo bythet e Grides e Vrimen e Mones sa nje gryke Çizmeje?????

    Reply to this comment
  2. Adih February 13, 14:55

    Kerkoni me ngulm dhe perplasjani ne fytyre 5 pikat ,ku themra e Hakilit jane pronat ,e shikoni sa te pa pergjegjshem jane komplet te gjithe , pa perjashtim ,politiknet e ketij tranzicioni post komunist . Zoti Kukan ,keta i tremben diktatit te ligjit dhe transparences se BE .Nuk duan pashallaret shqiptare , te inkuadrohet shqiperia ne BE . Akoma nuk e keni kuptuar i nderuar Zoti Kukan ????

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim