Negociatat me BE, 8 deputetë holandezë vijnë në Shqipëri

May 7, 2018 14:37

Negociatat me BE, 8 deputetë holandezë vijnë në Shqipëri

Tetë deputetë të Parlamentit të Holandës ndodhen në Shqipëri në lidhje me negociatat për integrimin në Bashkimin Europian.

Gjatë qëndrimit në Tiranë, ata janë takuar me Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.

Deputetët holandezë do të hartojnë një raport për Parlamentin e vendit të tyre në lidhje me ecurinë e 5 prioriteteve kyçe.

Në muajin Qershor pritet që shtetet anëtare të Bashkimit Europian të votojnë rekomandimin e Komisionit Evropian, nëse Shqipërisë do të hapen negociatat për anëtarësim.

o.j/dita

May 7, 2018 14:37
Komento

2 Komente

  1. info analitike May 7, 16:20

    Hollandezet kane ardhur te shohin nga afer perrallat me mrekulli qe u ka treguar kriepsikoja. Tamam ne kohe per te pare bemat mediatike te mafjozit Tahorri.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*