Negociatat me BE, Gjosha: Për fat të keq Shqipëria e ka humbur trenin për vitin 2025

February 6, 2018 23:42

Negociatat me BE, Gjosha: Për fat të keq Shqipëria e ka humbur trenin për vitin 2025

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar sot procesin e integrimit të vendit në BE. Në një intervistë për “Top Show”, Gjosha thotë se Shqipëria e ka humbur trenin për tu bërë pjesë e BE në vitin 2025.

“Risia në këtë dokument të BE është vendosja e një afati konkret, siç është viti 2025. Sigurisht që do të kërkohen kushte për tu plotësuar. Për fat të keq duhet të themi së Shqipëria e ka humbur trenin e vitit 2025”,- tha Gjosha.

Ish-ministrja tha se deklarata për Shqipërinë kishte një gjuhë të paqartë.

Deklarata e BE përsa i përket Shqipërisë ishte me gjuhë evazive dhe ngre pikëpyetje, pasi Shqipëria ende nuk ka plotësuar kushtin kryesor siç është reforma në drejtësi dhe vetingu. Megjithatë do të shikohet për këtë në muajin prill. Ajo çka është e rendësishme është se duhet një pune e madhe si nga qeveria ashtu dhe nga maxhoranca. Duhet krijuar një imazh ndryshe për Shqipërinë, sepse deri tani nuk është ai i duhuri. Duhet zbatim me rigorizitet i detyrave, dhe jo show nga ana e qeverisë”,- tha ish-ministrja./e.k/dita

February 6, 2018 23:42
Komento

11 Komente

 1. mirel February 6, 23:54

  Prisni vitin 2055 njehere se mos kushedi na fusin si koloni Greke..

  Reply to this comment
 2. alphade February 7, 00:53

  Z. Gjosha! Parashikimet tuaja jane gjeniale. Me sa shohim do te zevendesosh “Nostradamus” ! E parashikove kur deklarove ne Elbasan,ne mos gaboj,
  se pas 3 ditesh,krietari i LSI-s ,shtangisti ,Ilir Floriri do
  ishte KRYEMINISTER sepse LSI p- do zinte vendin e
  pare me 71 deputete. Po te mos kishte dashur PS-ja
  as president nuk do te zgjidhej. Edhe parashikimin qe ben se ” Shqiperia,per fat te keq e ka humbur shansin
  per vitin 2025 . IK , moj,DEBILE FEMER ! Si eshte e
  mundur qe ke qene ministre e integrimit ?! DEBILE. ME
  KARTELE …..!

  Reply to this comment
 3. MH February 7, 01:18

  A,ka c’ka ndin njeri.Ish ministria gezohet me plot buzeqeshje me zbardhje dhembesh.Shqipëria e ka humbur trenin për tu bërë pjesë e BE në vitin 2025.
  Po ta deklaroi ne kete koment.Sa ma shpejt pushteti te arrestoi te korruptuarit e Shqupit.Dhe kryesisht Berishen me gjithe familjen e vet.Shto dhe liderin e zemres tende presidentin sot Likja hajduti i gruas me qizme.Mos harro se do pranohet si nji e nji bajne dy e nuk i shkoqit as Like floriri nga blloku.
  Ne asnji v shtet te botes nuk ka opozite qe te gezohet per disfatat e pushteti qe bien ndesh me interresin e kombit.Vetem ne Shqiperi ekzistojne sa vete perendimoret u cuditen me rastin e Bumçit ne strasburg qe i kerkonte Europianve mos e votoni,apo mos hapni negociata me Shqiperine.

  Reply to this comment
 4. Agron February 7, 03:23

  Asnjehere nuk kemi dashur te hipim ne ate tren me bilete por jem i qarravitur shoferit te na marre falas. Asnjehere politikanet tane nuk e kane patur qellim europen, qellimi i tyre ka qene kolltuku i pushtetit. Edhe si shoqeri nuk kemi qene ne gjendje dhe te zote te ndertojme vendin tone te vogel per shume arsye.
  Na duhen njerez udheheqes te medhej me kurajo dhe te sinqerte te filloj plani per rimekembjen ekonomik te vendit dhe shoqerise

  Reply to this comment
 5. Kaliopi February 7, 06:11

  Pika kombit kur ve nje tyryfycke ne krye te Ministrise se Integrimit, qe ka drejtuar proceset dhe fajeson te tjeret. 8 vjet ministre integrimi dhe paske bere nje vere me te madhe se vera jote o moj kardashese. Paske lene gopin kot rrugeve. Te paska pallu makinisti dhe nuk te hipi ne tren. Gjynaf.

  Reply to this comment
 6. alfons February 7, 06:15

  Bravo gjosha dukesh e lumtur dhe e gezuar qe shqiptaret e theksoj me te madhe SHQIPTARET e humben trenin per ne evrope kjo eshte detyra dhe merita juaj kete lajm prisnin shqipetaret!TI ZONJE GEZON CDO TE DREJTE PER NE EVROPE TA JEP PASHAPORTA DIPLLOMATIKE PER TY KURE MOS U FUTESHIN SHQIPTARET TE REGULLT SI GREKET BULLGARET RUMUNET CEKET SERBET NDAJ GEZOJU SHQIPTARVE QE NUK DO FUTEN NE EVROPE NGA JU FAQEZINJTE BALTOSNI SHQIPTARET DETYROINI TE CAJNE ME LLOJ LLOJ MENYRA PER TU FUTUR ME ZOR NE EVROPE POR KUR FUTEN BEJNE VEND SHQIPTARET DUAR ARTE DHE QE PRANOJNE DUROJNE CDO VESHTIRESI DHE EVROPA SHUMICEN PO E MBAN DO TI BEJE GREKU 400000 MIJE SHQIPTARE EVROPJANE JU A MUND TI PENGONI TURP QE JE NE POLITIKE PER TE MBROJTUR RACEN ILIR MONE SALE PTU BAJGE JE DHE GRUA ME SHPIRT TE TE ZI KATRAN MORTI QE NUK TE HA

  Reply to this comment
 7. Strugani2 February 7, 07:01

  Në foto dukesh shumë e gëzuar që Shqipëria i ka humbur shanset për në BE. Shkaqet janë pikërisht tek zotrote që ishe caktuar për atë punë dhe nuk bëre asgjë. Po ashtu shkaqe jeni ju ,si LSI dhe PD që nuk lini gurë pa hedhur kunder mbarëvajtjes në kuvend. Bëni thirrje se edhe brezi juaj është infektuar me virusin e egërsisë ndaj së mirës. Virus që e futi Saliu që prej 27 vjetësh. Juve,brezit tuaj, ju pëlqen se e ndjeni vetenë mirë. Bëni analizë veprimeve të palës tuaj. Strugani2

  Reply to this comment
 8. Kaçi i zi February 7, 09:44

  Po ti ishe ministre itegrimi deri para 5 muajve.
  Kujt ja shet keto pordhe?

  Reply to this comment
 9. Qytetari durrsak February 7, 17:57

  Te gezon ky fakt ty buce e Ilir Metes dhe Monika Kryemadhit ? Nuk keni turp ju sepse jeni te korruptuar deri ne fyt. Kete doni, destabilitet ekonomik dhe politik, qe t’i shmangeni drejtesise.

  Reply to this comment
 10. pensionisti February 7, 18:25

  Me vjen keq se je edhe ne moshe tere ,por gjithashtu me vjen keq se nga mendja ke rrjedhur si kryetarja e partise tende ! TURP. PO pse moj debile,si thote nje komentues , populli nuk di te lexoj e te degjoi ? Sa te ke hyre vetja ne qef ,moj e uruar. Po je me te vertet adolishente edhe pse ke qene ministre. PO dikur nje plak thoshte. Ne karriken e pushtetit edhe nje shkop te vesh,do ti bindesh..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim