Negociatat me BE, Rama: Më afër se kurrë, por gjithçka varet nga…

February 6, 2018 17:15

Negociatat me BE, Rama: Më afër se kurrë, por gjithçka varet nga…

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka përsëritur dhe një herë se Shqipëria dhe Bashkimi Evropian janë shumë afër për hapjen e negociatave. Sipas Ramës gjithçka varet nga fuqia e vrapit të Shqipërisë.

“Mirëpresim çka thuhet për Shqipërinë në strategjinë e BE. Negociatat më afër se kurrë. Pastaj gjithçka do varet nga fuqia e vrapimit tone”, shkruan Rama në Facebook. e.k/dita

February 6, 2018 17:15
Komento

21 Komente

 1. Socialisti i Ndershem February 6, 17:42

  Gjithshka varet nga ti shoku Rama .
  Qe BE te hape deren per ne ti duhet :
  . Te varrosesh Rilindjen me gjithe rilindjote dhe te rikthesh partine socialiste.
  .Te shkepusesh lidhjet me oligarket dhe me krimin.
  .Te fillosh te mendosh dhe veprosh konform Ligjeve ne fuqi dhe Kushtetutes.
  .Te lejosh qe drejtesia te veproje njelloj si per fakirin ashtu edhe per kanakaret e tu.
  .Te rindertosh Administraten Publike , ku kriter te jete profesionalizmi dhe jo militantizmi.
  .Te zhdukesh njehere e pergjithmone nga sjellja jote Arrogancen, Cinizmin dhe Harbuterine olimpike.
  .Te kerkosh falje per ato qe duhet ti beje dhe nuk i ke bere si dhe per ato qe ke bere keq.
  E do BE , shoku Rama, atehere fillo bej keto njehere per njehere.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 February 6, 17:51

  “Negociatat me BE, Rama: Më afër se kurrë, por gjithçka varet nga…”GREQIA???????????????
  tradhëtar!
  ej pallosh ça do thush thush nesër??
  europa kurva që sna pranon me këtë korrupsion të kryesuar nga unë??
  sepse atë të ssaliut e kemi blerë!!

  Reply to this comment
 3. ELIOT February 6, 18:48

  TTALLU EDO TALLU SE KE GJEE SHQIPTARE QE FLEJNE GJUME DHE TI BEN VILA ME DOLLARET E POPULLIT … TALL BYTHEN SE NJE DITE TI DHE BERISHA NANO DHE BASHA DO TE PERFUNDONI NE BURG ..DHE KETE DITE DO TE MARRI PARASYSH EUROPA SE ESHTE BERE PUNE E MIRE …. JO ME TY EDI RAMA SE JE ZHYTYR NE MUT DERI TEK KOKA ..

  Reply to this comment
 4. MH February 6, 18:58

  Vrapi i Shqiperise asht arrestimet e kriminelve dhe te korruptuarve pa dallime partiake.Urdheroni e bani kete.E shifni si ju vejn prandvera para kohet.
  E shpartallove Lazaratin.BE u afrue ma shume e guxim rreth Shqiperise.
  Cfare pritni.Pse propogandoni kapjen e peshqeve te mellenj.Lerini llafet dhe jepiuni punes.Rrasini si t’ju vije per mbar nji nga nji apo dy e ma shume.BE do jete gaditu ne favorin e Shqiperise.
  Cfare ngercit ka prokurorja e re.Kjo ma shume se asgja vetem llafe ka deklarue.
  Populli nuk don llafe publicitare.Populli kerkon mbushjen e kampit te korruptuarve ne Reç.
  Jeni ba ma keq se ish Llalla.qe cdo ndrim stine parashikonte stuhi.Nji metrologjik i pa sukseseshem,bajat ne profesion dhe llafazan ne pune.

  Reply to this comment
 5. Lili February 6, 19:00

  Ne evrope kur nuk do kishit mundur me ngrit 30 katesish aty pa pyetur qytetaret
  Ne evrope kur nuk do kishit mundur me ngrit HECte rend rend pa pyetur qytetaret..
  Pra kjo na mban larg evropes,vrapi i juaj per pare ne xhep te juaj na mbrane larg regullave edhe standartete evropiane

  Reply to this comment
 6. Dibrani February 6, 19:14

  Sa te jet Saliu gjall ,..ky Fantomas do ta perdor si kart per tu mbeshtetur…dhe me ua shit deleve
  Hajduti krahasohet gjithmon me hajdutin.

  I ndershmi dhe ambiciozi krahasohet me ambiciozet .
  Popull mos u hakarisni monotonia vazhdon ,..me timonjerin ,..qe nuk din te vozis.

  Kjo eshte jeta Shqiptare ,..Ram – Berish- Bash-Met
  Fuck you all,..enjoy

  Reply to this comment
  • Hammerhaituri February 7, 01:28

   Bravo Dibra!!
   Jane te gjithe njelloj kjo eshte e keqja!
   Ose jemi te gjith njelloj!
   Indifferent
   Te pa ditur
   Pak mafioz
   Interesaxhinj
   Te pa gdhendur
   Menfjemdhej
   Mburracak (gjoksin me vrime)
   Pertac
   Te pa bindur!
   Te pa edukushem
   Qaraman
   Si politikanet tane!!
   I kemi pas ne lagje ne shkolle ne ushtri ne pune i kemi te fisit!!
   Na i njofin telat dine te na manipulojne!

   Reply to this comment
 7. Alban February 6, 19:41

  Nuk ka dyshim që korrupsioni tek ne është i përmasave gjigande dhe që drejtësia ende nuk po vepron por dhe BE është një bashkësi kurvash dhe hienash që vendosin kushte në këmbim të antarsimit,sic po ndodh sëfundmi me Greqinë dhe Holandën.

  Reply to this comment
 8. Dibrani February 6, 19:56

  Vetem brenda muajit janar ne nje spital te Tiranes vdesin 12 bebe,…pra ne nje Spital ne kryeqytet dhe brenda nje muaji,.. Imagjino ne rreth Republike ne ato spitale pa doktor , pa medikanente ,pa kushte higjeno sanitare e tjere
  Semundjet e keqia jan rrit me 70% nga keq ushqyerja dhe kimikatet e hedhura pa kriter ,.plus hormonet ne kafshe.
  Uji i piset , pa ndruar tubacionin
  pa drita
  Shkolla me mesues analfabet ne kushte mjerane
  Ky eshte shteti i Ram Palmes .

  Dhe keto qelbesira kan dhe goj e shajne Enverin qe beri Shqiperin nga hici…me rrug brezare, fabrika, qytete,spitale, koperativa,me ushtri e polici….dhe te gjithen pa borxhe.

  Mjer populli se cfar maskarenjsh ka ne shtet sot

  Reply to this comment
  • Larg duart nga taksat publike 1 February 6, 21:49

   Nuk eshte eshte shteti i RAMES eshte sitemi qe ngriten te tjere para Rames ! Rama po mundohet te riparoje nje shtet kufome qe i nevoitet vetem Politikaneve !
   Keni shume te drejte nje gjndje e mjerueshme, por Rama nuk eshte supermeni !
   Duhet se pari drejtesi, pastaj analize ekonomike dhe pergjegjeqsi ligjore, per cdo qindarke prej Taksave tona sepse , administratoret e financave fshehin dhe nuk cojne ne prokurori shperdoruesit e fondeve ! Rasti me i fresket kemi 5 miliard lekeve te zhdukura qe nuk duken ne projektin e rruges Elbasan Tirane .. ky eshte maja e ajsbergut, ka shume tendera per investime publike, qe kane avulluar jane 27 vjet investime publike me tendera si kjo e rrugeve, qe nevoiten te investigohen !
   A eshte e mundur ? Te pakten duhet te filloj shteti Prokuroria te luaj rrolin e vet ! Deri ne fund ! Njerzit duhet te jene te ndjeshem te cohen dhe te protestojne ku shkuan 5 miliard leket jane fonde te tyre fonde publike !
   Askush nuk ka te drejte te prek keto fonde ! Qofte edhe ” Patrioti” me i madh shqiptar ! Qofte edhe Presidenti, apo Kryeministri !
   Ndryshe u be deti kos ! Kopsht zoologjik ku me i forti do te sundoj nepermjet krimit te grabitjes !
   Ky do ishte imoraliteti me i madh !

   Reply to this comment
 9. Mark U.K February 6, 20:09

  Kjo jan te vetmet fjal te verteta nga ky idiotBile duhet se neser jemi edhe nje dite ma afer.Po kur do jete dita Rama me siguri eshte duke vuajtur burgun.

  Reply to this comment
  • prizem February 7, 00:03

   @Mark U.K
   …ne fakt ka plot te tjere para Rames qe do e shijojne qeline e burgut si p.sh. Saliu – baca i rraces tende…por ty s’ta nxe goja se e ke te zene me testikujsalilepirjen…

   Reply to this comment
 10. gjermani i fundit February 6, 20:54

  o Edo, aq kemi vrapouar ne shqipot, sa pa na futur ne Evrope i kemi hyre nga te tera anet, nga toka, deti dhe ajri. Ke gati 2 milione shqiptare ne Evrope, prit dhe ca qe te ikin dhe 2 milionet e tjere. Perdori emigrantet per shanset e integrimit, duke u financuar shoqatat, siç bejne tere bota. Dhe bej trysni, mos ofro dy pa te ofruar dy.

  Reply to this comment
 11. Kris 1 February 6, 21:11

  Europa eshte plakur dhe nuk e perballon dot te Gjatin

  Reply to this comment
 12. Adih February 7, 14:59

  Sa shejtan budalla eshte ky piktori i deshtuar .

  Pse me kanabisin don ti , te pranoj BE?.
  Pse me ligjin 5701 ,don ti te pranoj BE?
  E zgjodhe jashte deshires se popullit Liken President ,e tani luani teater majmunesh me Moniken me cizme gjoja ne parlement ,si kundershtare .
  Tik tak o rame vettingu sa ka nisur .

  I herdhi dita Shqiptareve te vjedhur deri ne palce .
  Te rroje sa mali i Korabit , Amerika dhe BE .
  Tani korrni ato qe mbollet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin