Negociatat me policinë, Klemend Balili drejt dorëzimit?

October 23, 2018 14:46

Negociatat me policinë, Klemend Balili drejt dorëzimit?

Nëse ende nuk është ende në duart e policisë, Klemend Balili, bosi i drogës që i ka bërë bisht kërkimeve për më shumë se një vit e gjysmë, duket se është pranë vetë dorëzimit.

Një burim nga policia tha për Lapsi.al se Klemend Balili është në negociata për t’u vetëdorëzuar dhe shumë shpejt do të jetë në qeli.

I njëjti burim tregoi se marrëveshja me Balilin është arritur dhe se negociatat me të janë mbyllur.

Burime nga policia janë shumë të rezervuara për negociatat me Balilin, por kërkimet e ditëve të fundit, presioni i shtuar dhe marrëveshja me policinë, nuk përjashtojnë mundësinë që lajmi për arrestimin e Balilit të jetë një çështje orësh.

Ish drejtori i Ministrisë së Transporteve në Sarandë, dyshohet se ishte në krye të një rrjeti të trafikut të drogës me Greqinë. Pas operacionit ku u përfshi edhe DEA amerikane, Balili u pagëzua nga mediat greke me pseudonimin “Eskobari i Ballkanit”.

l.h/ dita

October 23, 2018 14:46
Komento

6 Komente

 1. Sokol October 23, 15:06

  Di gje Likja???

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu October 23, 15:42

  Zoterinj gaboni rende:
  Jo ne marreveshje me pordhlicine, por ne marreveshje me Like Floririn, kumbarin e kompleksit ne Sarande.

  Reply to this comment
 3. fteri October 23, 16:36

  Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe reparti RENEA të mos hollokaten e lodhen kot në stjar -Sarandë ,apo në shkodër ,por të zbarkojn në fshatin turistik “Lura” të gjirit të Lalëzi ,aty fshihet ky “Escobari i Ballkanit ” , në vilën e I.Metës ,ose Sali Berishës mik i Ilirit ,mik i Saliut,mik i Kokë dhisë së PS-së ! “.

  Nuk është çudi që aty mund të jetë ky eskobar shqipëtar që kollofiti si xhrafë kampin model te punëtorve të Sarandës, një ndër kampet më të mëdhejë të punëtorve e naftëtarve në shqipëri ,të ndërtuar në kohën e legjendarit E.Hoxha për benefite e pushimin të paguar të punëtorve shqipëtar ,si minatort e muratorët ,matalurgët gjeologët enaftëtarët etj.

  Po ç’far ndodhë sot me puntorët në shqipëri ,kur ato kishin të detyruar 15 ditë pushime në kampet e tyre të puntorve në kohën e xhaxhit,tani ata tani paguajnë lekët privatëve dhe çadrën dhe për rërën,ndryshe i flakin si hedhurinë ?…

  Po ku janë 13 shtëpitë dhe kampet e puntorve shqipëtar të ndërtuara nga legjenari E.Hoxha ?….Ato u “shitën”, u tjetërsuan apo u “prishën ” kaluan si pasuri në xhepat e pushtetarve dhe Pr/gjegjësve sindikalistve të pa ngopur.

  Sot nuk kryen pushime të paguara asnjë minator ,por jan të diskreminuar e në mjerim me një pension qesharak sa mbajnë frymën gjallë.
  .

  Të njetën fat të shitjes nga matrapazët politik patën edhe 13 shtëpitë e tjera të pushimit të puntorve në shqipëri ,ato sot u mbyllën ose funksionoin për miqtë e kunetrit e tyre si hotele e motele .

  Borgjezve të ri nuk u duhen shtëpitë e pushimit të puntorve ,u duhet vetëm krahu e puna puntorve .

  Shtëpitë dhe kampet e puntorve të ngrituar me dersën e popullit të varfër u shitën për për një cop bukë pushtetarve apo sindikalistëve borgjez ,gjoja se jan pronë e sindikatave shqipëtare ,dhe i përdorin si pronë e vilë private ose si hotel me 5 yje si në rastin Balili në Sarandë ,ky eskobar shqipëtar përvetësoi në emër të dikujtë kampin më prestigjoz të puntorve shqipëtar ,kaloi si pronë private turp.

  Tan ky mafoz na u morka edhe me drogë kërkohet por nuk gjendet !!!????!. .Haaa,haaa !…….

  Do shikoni estradë kur të kapet ky “eskobar”, aty para gjykatës do kuptoni se kujtë i shërben ky Balili !..?

  Reply to this comment
 4. Kola October 23, 16:49

  Vetedm ne kete vend te pjerdhur mund te ndodhe qe banditi te negocioje me policine e pastaj te vendose ne duhet dorezuar apo jo.

  Reply to this comment
 5. Pallavra October 23, 18:24

  Prisni kur t’i fryhet balili qe te dorezohet

  Reply to this comment
 6. Adih October 23, 18:26

  Kata Balilat mbare ,hajdute me cizme , pa tjeter i ka tringelluar dhembet Amerika , po e dorezojne me ne fund.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*