Negociatat në 2019-n, Rama: Opozita, esadistët e rinj të Shqipërisë

June 27, 2018 09:18

Negociatat në 2019-n, Rama: Opozita, esadistët e rinj të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke ndarë në rrjetin social “Facebook” të njëjtin postim që Këshilli Europian nxorri dje, kur u bë publik vendimi se çelja e negociatave do të bëhet në qershor të 2019-s.

Ai nuk e ka kursyer as përgjigjen kundër opozitës, e cila e bën atë përgjegjës për faktin se vendi sërish ka mbetur duke u zvarritur jashtë dyerve të BE-së.

Postimi i Ramës

MIRËMËNGJES 😊 Mbrëmë, në të njëjtat orë që Këshilli Europian postonte këtë kartolinë përgëzimi për të gjithë shqiptarët, pas dakordësisë aspak të lehtë për datën e çeljes së negociatave me Shqipërinë, esadistët e rinj të Shqipërisë hidhnin gurët e akuzave të tyre vulgare kundër qeverisë si fajtore për një dështim imagjinar në Europë!

Me lutjen që të mos u’a harroni këto shfaqje të pafundme brutaliteti kundër qëllimit tonë të përbashkët dhe vetë Shqipërisë, ju uroj një ditë të bukur 🤗

s.a/dita

June 27, 2018 09:18
Komento

15 Komente

 1. Messerschmidt June 27, 09:23

  O RAM Djali ! (ne qofte se je Djale )

  Mos kujto se populli shqiptar eshte aq naiv sa ti ha kete qofte qe po leshon per dite.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 June 27, 10:18

  po o largpamësi i tiranë,ke të drejtë!
  dhe ti si të gjithë paraardhësit e tu,nuk gabon asnjëherë!të gjithë fajin e kanë të tjerët,vetëm ti JOOOOOOOOOO!!
  mos u mërzit!!ty të kemi të pagabuar,të pagabueshëm!!
  falë jush,larpamësisë tuaj,ne jemi në këto maja që jemi(dhe topi i mutit e ka një majë)!!falë jush ne shkojmë përmbrapa!!
  poshtë opozita,gjithnjë ajo e ka fajin(dhe kur ishe ti në atë vënd)!!
  sa për esadist??
  mos i quaj të tillë!!
  esati je ti,ti ke pushtetin dhe ti po e shet shqipërinë!!ata u përpoqën gati një dekadë më parë!ti i pengove!menduam se na shpëtove,por nuk paska qënë ashtu!!ti ke dashur të mos ua lësh atyre nderin e tradhëtisë!!e deshe për vete!
  rroftë fitorja e madhe që arritëm duke shtyrë dhe një vit piksynimin tonë!
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiddddddddddddddiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiooooooooooooooooooottttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 27, 10:24

  ESAD PASHA DO TE NGRIHEJ NGA VORRI ME LLOGJET QE FLET DHE SHKRUAN O EDI RAMA

  apo:

  Kaqe shpejt harrove kur ne terrin e nates zbathe breket perpara John Kerry-it per Armet Kimike te Asadit qe i paraqite si “Karamele bamiresie” per popullin shqyptar?

  apo:

  Kaqe shpejt harrove qe ndryshove ligjin per importin e plehrave te mafies italiane duke i paraqitur si “Industri Riciklimi” me Kaldaja-Inceneratore djegjeje totalisht korruptive si Kulcedra Mesjetare qe do te hapnin vende pune per popullin shqyptar?

  apo:

  Kur gjithe Bota e pa me ze dhe figure si Fatmir Xhafaj o veteofrua ne Gjermani per hapjen e Kampeve te talebaneve te ISIS-it ne Shqypni dhe jo pak, por 600 mije talebane te rrezikshem qe BE po cuditet ku t’i coje qe edhe Libia si vend origjine nuk i do, tani ti cone mesazhe ne FB “pas pilafit” qe nuk kane asgje me te verteten,

  pasi:

  Pergjigja e botes Demokratike ishte:

  PRIT O GOMAR DROGE TE MBIJE BAR BIO NE SHQYPNI!

  Reply to this comment
 4. Arben June 27, 11:19

  Leri teatrot, o kokloqe, mendo per popullin.

  Reply to this comment
 5. Rum Palla June 27, 11:47

  Mua më thonë Ed Sadi i Tërhonës. Prapa më vjen… histeria. 😉

  Reply to this comment
 6. Arber I June 27, 12:31

  Nese vertet do te hapen bisedimet e anetaresimit ne qershor 2019 do te jete vertet nje Dite e Madhe per Shqiptaret kudo qe jetojne. Mos pandehni se Esat Toptanet e sotem duhet te kene brire (ndonese atyre ju kane mbire me krimet dhe vjedhjet qe kane bere), mjafton qe te shkaterrojne naten ate qe ne ndertojme diten dhe turpi do ti mbuloje neder shekuj si mbulon sot e kesaj dite Esat Pashen,

  Reply to this comment
 7. Tarrasi June 27, 12:37

  Ik ore pederast se u bere ne keq se enveri qe ja hidhte fajin armikut te jashtem dhe te brendshem. Te pakten ai me byrone nuk kishin bere miliarda nga pushteti

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 27, 14:09

   “Te pakten ai me byrone nuk kishin bere miliarda nga pushteti”
   jo vetëm kaq por dhe i pushkatonte si armiq të brëndëshëm të lidhur me të jashtmit!!
   me një gur dy zogj!!

   Reply to this comment
 8. LORA June 27, 14:21

  Nese ne Shqiperine tone nuk ngordh kobi cerek-shekullor i pandeshkueshmerise,nese Vetting-u dhe implementimi serioz i reformes ne drejtesi nuk konfiskon dhe nuk rras tek “shtate penxheret” esadistet e 28 viteve te fundit (qe e vodhen,vrane dhe e qiten Shqiperine me krye ne hi ) ,,,,,atehere ne nuk do t’a meritojme edhe pas nje viti hapjen e negociatave.
  M’e duket shume i drejte vendimi i djeshem i KE-se,per vendosjen e bango-proves ne harkun kohor te nje viti,ne varesi te drejtperdrejte te bereqetit te drejtesise se reformuar ne Atdheun tone.

  Reply to this comment
 9. Goni June 27, 14:39

  O Rame , je ber si Ilir Vrenozi

  Reply to this comment
 10. Pallavra June 27, 16:39

  Aman kush do e fusi shqiperine ne Europe, byroja komuniste????? Jane ne politike dhe pasanike cunat e ppsh

  Reply to this comment
 11. Arben June 27, 16:40

  Theatro theatro per.kopete me dele.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR TRIM DHE HEROIK

  Me SHOKET EDVER DHE LALIDHJER NE KRYE

  Reply to this comment
 12. Xha Braho June 27, 18:01

  Ka zbritur gjthe kopeja e halucinanteve ne blogun e Ditas sot. Respekte Dita qe u jep hapesire gjithe te cmendurve, palacove dhe kokpalareve te tipit Intelektu-hale, Antcensure trushplarit, Arben Loqes e ndonje info-anali a mark uku e ku di une se emrat dhe nickname e plehrave jane bere shume. Ambient teper toksik ne Dita nga diarea psiqike e antikombetareve e perziere me idiotizmin e tyre proverbial. Urime Shqiperise dhe gjithe shqiptareve qe morren nje date per hapjen e negociatave me familjen europiane.

  Reply to this comment
  • Arben June 27, 18:16

   Vella, morem date per te na lene nje date.

   Popullorce te gjatin.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 June 28, 09:26

    aboleshent braho,o karabush i pjerdhur në tru!!
    që të mos e zgjas po të përmënd këtë që ka thënë ky qëni turk!që dua s’dua do të thosha se e ka përmbledhur në një fjali të shkurtër tërë atë që ne të tjerët e kemi bërë çarçaf:
    “morem date per te na lene nje date.”!!!

    nëse je kaq idiot sa ta quash fitore,këtë ndyrësi,nëse je kaq dement sa të kujtosh se vetëm të tjerët kan faj dhe se palloshi i tironës është pastërtia vetë!?
    atëherë vazhdo e shkruaj!!
    nuk kam asnjë interes të lexoj idiotësira!!
    as për humor,o humbje kohe!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim