Negociatat, Rama: Disa vende janë skeptike për problemet e tyre të brendshme

May 30, 2018 15:26

Negociatat, Rama: Disa vende janë skeptike për problemet e tyre të brendshme

 

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka cilësuar mjaft frytdhënës takimin e tij me kancelarin austriak, Sebastian Kurz.

Ndërsa kancelari Kurz theksoi në konferencën për mediat se ka disa vende skeptike në lidhje me hapjen e negociatave, që kanë të bëjnë me problemet e tyre të brendshme dhe jo me Shqipërinë.

“Nuk mund të jap siguri të qartë për këtë, ka disa shtete që për shkak të problemeve të tyre të brendshme e kanë të vështirë të thonë ‘PO’ por ka një dëshirë të plotë që Shqipëria të vijojë rrugën e reformave. Ka një mundësi të mirë që të shkojmë në rrugën e reformave”, deklaroi Kurz.

Rama shkruan se Austria është një ndër shtetet që mbështetë hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Austria PO, dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave – Një takim shumë pozitiv në Vienë me kancelarin Kurz, i cili është angazhuar edhe në komunikimin me vendet që siç e theksoi edhe publikisht vetë kancelari, janë hezituese për shkak të dinamikave të tyre të brendshme”, shkruan Rama.

l.h./ dita

May 30, 2018 15:26
Komento

6 Komente

 1. Dibrani May 30, 15:49

  Rama : Europa Hezituse per shkak te dinamikave te tyre te brenshme ,..hahahahaha

  O ftyr petull,..po me te vertet kujto qe po hedh ketij populli me deklaratat e tuja bajate dhe deshtake

  Ngele duke u qar si ne opozit ashtu the ne maxhorance

  Ja ke kakuar dhe Saliut qe qaheshte per sistemin komonist ne fakt qe te dy pjes e atij sistemi keni qen.

  Do vij dita qe do ti paguash gjithshka qe po i ben ketij populli o qelbesire

  Reply to this comment
  • Aleks Skendo May 30, 17:18

   Ate hahaha qe zgerdhihesh o Dibran prej Puke e ka thene KM Kurz dhe jo Rama. Cfare po i ben popullit Rama o ditezi??? Qe punon me mish e shpirt ta beje pjese e kombeve te qyteteruar. Ti do baxhellen e Vicidolit se me ate ndiheni mire ju qe keni zbritur ne Tirane nga rrepirat e qoftelargut. Fare muti.

   Reply to this comment
 2. Merre me long... May 30, 16:31

  Dmth. ngado qe bredh bojaxhiu vetem ke hapja e negocitave i punon mendja… Pfffffffffffffff

  Reply to this comment
  • Xha Braho May 30, 17:13

   Po ku ti punoje mendja o “merre me long se mishi mbaroi”. A ka eveniment me te rendesishem per nje komb se antaresimi ne BE??? Pi ilacet o mjeran pastaj dil demonstro injorancen ne blog…

   Reply to this comment
 3. TIMONIERI May 30, 17:19

  MIREMENGJES TE GJITHEVE!!!
  Dhe me keto atlete afrikane,
  Une do te vesh te gjithe shqiptaret,
  qe po integrohen si azilante ne Europe.
  Perpara se te ikin te me shkruajne ne portalin rilindas http://www.shqiperiaqeduam.al
  qe te bejme nje ndeshje basketbolli sebashku, do jete ne ndeshje dhe Erion Veliaj.
  https://theshoethatgrows.org/about-us/

  Reply to this comment
 4. Apo jo ? May 30, 17:24

  S’na duhen me as negociata as pranime ne be . (dihet qe tashme, eshte nje farse e ndyre) Duhet te sh..kerdheheni mbare e prap, deri sa te zhdukeni perfundimisht . Ti si mbeshtetes (i zellshem i islamit )berisha si arkitekt i rrenjosjes se tij ne shqiperi . Ps . Demokracia europiane, e koheve moderne e ka burimin te……krishterimi…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin