Negociatat/ Rama, Ruçi e Meta, përpjekje për të bindur deputetët “rebelë”

July 25, 2014 09:49

Negociatat/ Rama, Ruçi e Meta, përpjekje për të bindur deputetët “rebelë”

Kryeministri Edi Rama, së bashku me deputetë të tjerë, janë përpjekur dje rreth një orë për të bindur deputetët “rebelë” që të votojnë ligjet me shumicë të cilësuar.

Rama ka komunikuar me Gramoz Ruçin, i cili bashkë me Taulant Ballën ka qenë mjaft aktiv.

Por, Rama, sipas “Panoramës”, është parë të komunikojë edhe me deputetin Arben Ndoka.

Ndërkohë, mjaft aktiv ka qenë edhe kryeparlamentari Ilir Meta.

Ai është parë të bëjë disa telefonata.

Por, të gjitha përpjekjet e tyre kanë rezultuar të kota.

Deputetët “rebelë” janë larguar drejt një restoranti pranë Kuvendit, ndërkohë që vota e tyre duhej për të kaluar disa projektligje të rëndësishme, si ai i KLD-së./b.l

July 25, 2014 09:49
Komento

19 Komente

 1. paradox July 25, 10:00

  Shqiptaret nuk kane kulturen per te bere shtet me demokraci te konsoliduar si ne Europen perendimore sepse jane te pa-edukuar dhe te pa-bese, prandaj duhet nje diktature deri sa te arrijne edukaten e duhur.

  Reply to this comment
  • shefi July 25, 10:38

   d m th fjala dhe mendimi i lire qenka mungese kulture??? vetem neper diktatura nuk ka zera kundra. ik meru me ndonje pune djale dhe leri komentet se sjane per ty.

   Reply to this comment
   • paradox July 25, 11:58

    Jo fjala dhe mendimi I lire jane pjese e kultures demokratike, por sharja e lire dhe mendimet e poshtra nuk jane, prandaj shoqeria Shqiptare duhet vene nen nje terapi strikte edukimi deri sa te kuptoje se cfare po ben.

    Reply to this comment
   • Po,Po July 25, 12:59

    Te kesh demokraci,nuk do e thote qe e jete anarshi,sikush ne koken e tij,njeri gozhdes dhe tjetri patkoit.Keto probleme eksistojne kudo,edhe ne vendet me demokraci te konsoliduar,por ata i kaperxejne me tolerancen e nje njeriu te kulturuar,qe ka bonsensusin e te jetuarit e punuarit sebashku.Saliu ne kete cerek shekulli kultivoi intolerancen,gjuhen e konfliktit dhe armqesise me kedo qe mendon ndryshe,njelloi si E.Hoxha.
    Dhe…,me ne fund,konkludojme qe nuk behet stan me lepuj,more zoti “shefi”,qe s`ia paske haberin fare kesaj pune,duke i fryre me te dyja bullcite zjarrit te percarjes.Ne mos te kane futur (ata),po te kerkojne te firmosesh ne ndonje bordero te Janullatosit,apo te Fazllicit.

    Reply to this comment
   • nyc July 25, 13:32

    Shqiptaret nuk e kane kuptuar akoma cdo te thote liri e fjales dhe mendimit. Mesa po shikojme dhe lexojme shqiptaret aplikojne anarshine nen perkufizimin e “lirise se fjales”. Gjithashtu, duhet permendur se nuk e kane kulturen e punes. Ne cilin vend demokratik kapitalist iken ne orar te punes feston ditelindjen dhe kthehesh e gjen punen perseri ( nuk po permend faktin qe rrogen e marin po ashtu te paprekur). Fakti qe je deputet nuk do te thote qe te abuzosh

    Reply to this comment
  • Tarrasi July 25, 13:36

   Cfare mund te pressh nga maloket e veriut vecse pabesi per shkak te intereseva te tyre te ngushta.

   Mjere ju o njerez qe keni votuar Tom Doshin me shoke ose ket palaco me shoke.

   Reply to this comment
  • blerim July 26, 19:53

   O Paradox, ti qenke shume i pakulturuar dhe qenke nje tradhetar qe e dike gjuhen Shqipe! Ti qenke nje njeri i ulet qe meritonke te perjashtohesh nga mundesia e komentimit!

   Reply to this comment
 2. gf July 25, 10:07

  Te gjitheve ne parlament u intereson te mos kaloje ligji e nxjerrin shashka si kjo e radhes.

  Reply to this comment
 3. andi July 25, 10:07

  Te kritikosh punen e Qeverise nga vet deputetet e maxhorances, nuk eshte ndonje hata e madhe sepse ne fund te fundit, kritika thote populli eshte “ilaç”. Une pershendes veprimin e ketyre deputeteve dhe nepermjet ketij mesazhi inkurajoj gjith grupin parlamentar te PS, te jene aktiv me sygjerime dhe kritika per te gjithe punen e Qeverise.Deri ketu jemi OK. Nuk jam dakort qe te mbahen qendrime vetperjashtuese nga punimet e kuvendit me synim bllokimin e votimit te ligjeve te cilat i kane hartuar edhe keta deputete.Reformat ne te gjitha drejtimet kerkojne me shume pergjegjesi nga stafet e Qeverise por edhe nga Deputetet.Me gjithe te metat qe ka une gjykoj se kjo Qeveri po punon dhe po vendos standarte demokratike ne jeten e vendit.

  Reply to this comment
 4. zeqo July 25, 10:10

  militantet e PS u braktisen se i mashtruat, deputete po i braktisin se nuk ishit dakrot me pazaret e pista, minsitrat po nxitojne te vjehdin sa te munden, servilet e Rames po bejne punesime me nga 10 mije euro vendi me i lire i punes, boset e LSI po mbushin tahset me punesime e tendera, zgjedhjet lokale te vitit 2015 po afrojne, Rama kujton se do marre vota perseri duke mashtruar militantet dhe intelektualet besnik e sherbestar dinjitoz te PS. Te te roj djali Zaho (Koka) o Edi, kjo eshte e vetmja arritje jotja ne keto 300 dite, nese eshte e jotja_______ apo e boseve te Milenium 2

  Reply to this comment
 5. deshmitari July 25, 10:18

  Ilir Meta ishte prezent dje ne tavoline bashke me deputete rebele. Isha prezent aty, ilir meta erdhi, hengri dreke bashke me deputetet dhe iku pas 30 minutash. ne tavoline nga fillimi i drekes deri ne fund ishte dhe Ministri i Drejtesise Nasip Naco. mos valle ky grup deputetesh po kalojne nga krahu lsi-se? hmmmm..

  Reply to this comment
 6. Jozi July 25, 10:33

  PO CFAR REBEL DOSHI ESHT NJE COP INJORANT QE KA VJEDHUR CA LEK DHE QUHET BIZNESMEN DHE QE BLEN FUKARENJET DHE NJERZ PA PERSONALITET

  Reply to this comment
 7. BJORN July 25, 10:49

  Keto jane pordhe syfyri,se po te jene ashtu sic hiqen nuk shkojne te votojne,por do ta bejne me nje kembe se nuk jane burra por skutha.

  Reply to this comment
 8. zeqo July 25, 11:17

  kete loj po e peragtitin banditet e LSI me ne krye Like Meten, ti bejne presion rames qe te heq dore nga kryminister, jane horrat injorant te LSI me ne krye hajdtin Like, Lefter Koka, Gjovalin Kadeli e kompani, duan te marrin pushtetin me skema presioni e kercenime, kjo ehste mafia reale e shqiperise

  Reply to this comment
 9. Aleko Gjoka July 25, 13:31

  Po jane “burra” le te vene ne parlamente dhe te thone pse nuk votojne dhe mos te votojne dhe qe andej le te vine ketu ne baze ,te populli e te na bindin edhe ne pse nuk votuan dhe tu themi edhe nga ana jone ca fjale ,se po tallen me voten tone qe po mbushet viti dhe akoma nuk po shikojme drite per ato qe premtuat ne fushat o qafira,o bura te ligj, si femije thoni isha ne ditelindje,apo tjetri kisha problem familjare.Turp e si su vjene zore..!!??

  Reply to this comment
 10. xha Teme July 25, 14:02

  Keshtu ndodh kur fut kriminela ne parlament…..

  Reply to this comment
 11. ardjani July 25, 20:50

  do bjeri qeveria dhe do te behet nje qeveri gjithperfaqesuse sikur ka ndodhur ne Itali e Greci etj.
  kjo behet ne mynyre qe reformat te jene gjitheperfaqesuse

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim