Negociatat shtyhen për në vitin 2019, vjen reagimi i parë nga ministri Bushati

June 26, 2018 19:40

Negociatat shtyhen për në vitin 2019, vjen reagimi i parë nga ministri Bushati

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar pas vendimit të ministrave të Jashtëm të BE në samitin e Luksemburgut pasditen e sotme, të cilët vendosën shtyrjen e hapjes së negociatave për Shqipërinë në qershor 2019.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ministri Bushati u shpreh falënderime vendeve të Bashkimit Europian për mbështetjen.

“Një ditë e mirë për Shqipërinë dhe Maqedoninë! Sigurisht edhe për të ardhmen e BE-së. Faleminderit të gjithë shteteve anëtare të Komisionit Europian për mbështetjen!”, shkruan Bushati në Twitter.

o.j/dita

June 26, 2018 19:40
Komento

14 Komente

 1. Socialisti i Ndershem June 26, 19:45

  Kesaj ne anet tona i thone te te japin te hash gjelle me qime.
  Tani sipas direktives se Lartgjatesise se Tij ne si popull duhet te jemi te lumtur dhe te gezuar.

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro June 26, 19:45

  Ore eshte ne vehte ku adolishenti !!?? NJE DITE E MIRE PER SHQIPERINE ??????? PD-ja paskesh pas te drejte kur thoshte , qe rilindja nuk ka deshire te hapen negociatat!!

  Reply to this comment
 3. Arben June 26, 19:49

  Ca pive ti e??!!

  Reply to this comment
 4. Krist June 26, 20:18

  Vetem “reagim”,nuk mund te quhet,qofte edhe falenderimi qe i ka bere anetareve te BE.Reagimi-ka krejtesisht kuptim tjeter.Kush e ka shkuar,ta korrigjoje,ose te pakten ,hiqeni kete artikull,nga kjo faqe.

  Reply to this comment
 5. ela June 26, 20:20

  Ndero qeverine,te gjith bashkepuntoret i ke hajduta

  Reply to this comment
 6. KIrist June 26, 20:30

  Ela,fjala “Ndero” qeverine,nuk e shpreh mendimin tend,por ben te kunderten.UNE,mendoj se ju keni dashur te thoni :Nderro qeverine,ose ndrysho qeverine,se i ka te gjithe hajduta.Fjala Ndero,don te thote,respekto,vlereso e tj.

  Reply to this comment
 7. Mark U.K June 26, 21:03

  Fajet i ka Berisha.

  Reply to this comment
 8. realisti June 26, 21:08

  Vetem per tu gezuar nuk eshte shtyrja e negociatave per 1 vit,por per te vertetuar ate qe shohim e degjojme per dite nga politikanet tane vetem fjale e asgje konkrete ,vetem pritje per realizime detyrash pa fund .Gezimi i Edit e i Ditmirit eshte reagim jo prej burrash plotesisht te pergjegjshem para popullit per detyrat qe kane.

  Reply to this comment
 9. Lili June 26, 21:27

  Ky ekip duhet te hiqet komplet,se jane idioteske ne cdo aspekt.
  Ka plot shqiptare me ma shume ndikime talent se ky deshtak.

  Reply to this comment
 10. lalai June 27, 01:20

  O Shqipëtarë…..kur në Albanistan të jenë arrestuar………Berisha,Meta,Rama,Basha e të jenë sekuestruar pasuritë atëher do hapen Negociatat…..!!!!
  Hyrja në BE e Shqipërise është e Grantuar kur këta FSHATARË si dhe katundarët e tjerë Balkanikë Gruevska Haradinaj Thaçra të jenë nëpër burgje atëher Ballkani HYN grup në BE.
  Pa u bërë këto o Popull Gjumash Shqiptaro Ballkanik ska BE,do rrini si qeni që rri te dera e rruan e shtëpine e të Zotit.

  Reply to this comment
 11. Kris 1 June 27, 04:40

  I falenderojme qe e shtyne vetem?Pas nje viti a eshte e sigurt hapja e portes se BE per tu llafosur apo do te perdorim celsin e Tirones?

  Reply to this comment
 12. info analitike June 27, 13:19

  Duke pasur parasysh se cfare quan “te suksesshme” qy koqja i Sules, kuptohet se per te edhe bisedimet me Kotziasin jane “te suksesshme”. E vetmja gje qe nuk kuptohet eshte se greket jane ne kulmin e gezimit ndersa keta Balilet tane heshtin. Me sa duket e mbajne “gezimin” brenda.

  Reply to this comment
 13. info analitike June 27, 13:21

  Duke pasur parasysh se cfare quan “te suksesshme” qy koqja i Sules, kuptohet se per te edhe bisedimet me Kotziasin jane “te suksesshme”. E vetmja gje qe nuk kuptohet eshte se greket jane ne kulmin e gezimit ndersa keta Balilet tane heshtin. Me sa duket e mbajne “gezimin” brenda. Me rilindjotet Shqiperia ka njohur deshtimin me te madh ne politiken e jashtme. Nese edhe qy mund te konsiderohet “sukses” athere suksese ne jete!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*