Neni 491, Vasili: BE dhe EURALIUS gënjejnë, më mirë të heshtin

May 16, 2018 11:26

Neni 491, Vasili: BE dhe EURALIUS gënjejnë, më mirë të heshtin

Petrit Vasili, në një status në “Facebook”, thotë se delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë gënjen lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale.

Delegacioni i BE-së sqaroi se “ka patur variante të ndryshme rreth Nenit 491 (f) të Kodit të Procedurës Penale, që janë diskutuar nga Grupi i Punës për Rishikimin e Kodit të Procedurës Penale – pjesë e të cilit ka qenë edhe Euralius – deri në miratimin e ndryshimeve të Kodit më 30 mars 2017. Thelbi i varianteve të ndryshme mbeti i pandryshuar gjatë gjithë diskutimeve, përfshirë dhe variantin përfundimtar të miratuar të Nenit 491 (f) të Kodit”.

Ndërkohë, Vasili thotë se Delegacioni i BE-së dhe Euralius gënjen dhe për të është më mirë të heshtin.

Statusi i plotë

BE në Tiranë dhe Euralius vazhdojnë për fat të keq të shpërdorojnë autoritetin e Europës lidhur me drejtësinë.

Për të gjithë opinionin publik duhet të jetë e qartë se Euralius gënjen kur thotë ka pasur disa variante për nenin 491.

Ka pasur vetem nje variant te pergaditur nga grupi i eksperteve te nivelit te larte dhe te paraqitur ne Kuvendin e Shqiperise me firmen e nje deputeteje.

Komisioni i ligjeve ne shkelje flagrante e ka ndryshuar nenin 491 te ardhur ne kuvend dhe ky ndryshim nuk gjendet asgjekundi ne procesverbalin komisionit te ligjeve,qe dokumenton ndryshimet qe i behen projektligjit te propozuar dhe qe me pas i paraqiten seances plenare per votim.

Ky eshte manipulim sa nje mal.

Vetem BE ne Tirane dhe Euralius cuditerisht nuk e shohin dhe paskan marre detyren te bejne alibine e ketij skandali.

Per llogari te kujt e bejne? A e ndihmojne Shqiperine duke bere alibine e manipulimit dhe shkeljes se ligjit?

Kush ja mbyll syte per te pare pazarin e ligjeve me porosi?

BE ne Tirane dhe Euralius shenuan rekorde te erreta,negative dhe te dyshimta,kur bene avokatine dhe alibine procesit thellesisht te inkriminuar te zgjedhjes se prokurorit te pergjithshem me 69 vota.

Kur BE ne Tirane dhe Euralius e kane te “pamundur” te mbrojne parimet bejne mire te heshtin.Europa qe shqiptaret njohin nuk eshte kjo e ketyre.

o.j/dita

May 16, 2018 11:26
Komento

10 Komente

 1. Jimi May 16, 12:16

  Nuk e merriton te degjosh ty more bajge!

  Reply to this comment
  • korçari May 16, 13:23

   Je plehra me e qelbur qe ka ngelur ne LSI pas Like floririt dhe Mones e cila eshte çifte pa barut dhe me paturpesine tuaj do te n’a mbushesh mendjen se ti je i vetmi qe nuk genjen,ju jeni shkeputur komplet nga realiteti sa mendoni se shqiptaret jane si dhite por shume shpejt do t’a marresh pergjigjen nga zgjedhjet lokale ku LSI-ja do te katandiset njelloj si partia e Nokes.

   Reply to this comment
  • [email protected] May 16, 14:24

   fiks ashtu eshte

   Reply to this comment
 2. TROJA May 16, 12:27

  Fytyra me e ndyre.Politikani me maskara ne historine e kombit shqiptar.
  Mire qe Atdheun e ke mohuar,por ndihmen e Europjaneve dhe Amerikaneve nuk e mohon dot.Mire qe se shpejti do mesojme sa miliona ke vjedhur,por ça do thuash kur te te vene hekurat,per bemat e tua ne ministrite ku ke punuar ti mor.

  Reply to this comment
 3. N.VJOSA May 16, 12:53

  BE dhe EURALIUS gënjejnë, thotë Cilja…!
  Cile Trapi nuk genjen!….

  Cilja, more Cilja,
  Që kthehet nga eshtë B i l j a…!

  O Cile, pse nuk të vret Zoti, më mirë!…

  Reply to this comment
 4. leka May 16, 13:11

  Si mundet qe ky qelbesire te shpfe kunder be dhe usa? Kam frike se nuk jane mend e tij, se cili me sa duket ka pak, por eshte urdheruar nga shefat e ti likja dhe mona.

  Reply to this comment
 5. troja May 16, 14:22

  ku e ke dashnoren more Cili ? ik se mos ka nevoje per ty .

  Reply to this comment
 6. seat May 16, 14:48

  Kujdes Zogun e Mones se nuk e rinoni dot me, po plaket e shkreta pa e provuar bibilushin e Likes

  Reply to this comment
 7. Zeqo May 16, 23:04

  O karo mio. O bole mio. Te ka tredhur monika o eunuk. Nuk behesh me per kete jete

  Reply to this comment
 8. Lida May 17, 08:58

  O Vasil o debil !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim