Nëse dikush ju kërcënon për votën…

May 31, 2013 16:53

Nëse dikush ju kërcënon për votën…

Nëse dikush ju kërcënon për votën ose kërkon tua blejë, mund të veproni kështu: 1) Nëse u kërkojnë që të fotografoni fletën e votimit, bëni një foto me votën në kuadratin që ata duan. Pastaj vendosni kryqe edhe në disa kuti të tjera. Kështu vota juaj do të anullohet.

2) Nëse u japin një fletë të plotësuar e u kërkojnë atë që do të merrni në vendin e votimit bosh. Përsëri vendosni në fletën që u kanë dhënë disa kryqe në disa kuti. Kështu vota juaj do të anulohet, dhe i dërgoni fletën bosh puçistëve.

Kush dëshiron mund të shkruaje edhe diçka në fletën e votimit. P.sh., se cila parti e kërcënoi apo e pagoi dhe e detyroi që të anulonte votën.”

 

SMS në DITA në 0689073730

May 31, 2013 16:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*