“Kandidati më i keq në histori. Nëse do të mundem nga Joe Biden do të largohem nga vendi”, Donald Trump befason me deklaratën

October 17, 2020 14:23

“Kandidati më i keq në histori. Nëse do të mundem nga Joe Biden do të largohem nga vendi”, Donald Trump befason me deklaratën

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka deklaruar që ai mund të largohet nga vendi nëse humbet zgjedhjet muajin e ardhshëm ndaj kandidati demokrat, Joe Biden.

Sakaq, të premten ai tha, nëse humbas, unë nuk do të ndihem mirë dhe ndoshta do të duhet të largohem nga vendi.

Trump u shpreh se gara kundër kandidatit më të keq në historinë e politikës do ta bënte të ndihej në presion.

“A mund ta imagjinoni nëse do të humbas, çfarë do të bëj? Unë do të jem i detyruar të them se kam humbur ndaj kandidatit më të keq në historinë e politikës,”- tha Trump përpara audiencës.

Presidenti gjithashtu tha se ai nuk do të merrte pjesë në asnjë mbledhje fondesh gjatë 2020.

Sipas burimeve, Joe Biden ka mbledhur 383 milionë dollarë, ndërsa Trump ka mbledhur rreth 247 milionë dollarë.

 

h.b/dita

October 17, 2020 14:23
Komento

9 Komente

 1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 17, 14:41

  Edhe Edvin Escobar D’Rama do ta braktisi Surrelin nese humb me 25 Prill,do te vendoset ne Saint Kitts and Nevis,ku ka depozituar 200 milion euro.

  Reply to this comment
  • hajdari October 18, 11:21

   endrat jane teper te bukura, sidomos kur enderon kthimin e Sali Mutit …

   Reply to this comment
  • zaGAR qORRI October 18, 11:44

   eh ne Zagar,

   nuk dole nga batha e halese Njerezimit
   por ngele tu andrru ,ne erresire.

   Ah sikur mos te dal jashte Shpells se erret ,# jo si

   J a s h t e s h i t j e ❕

   Endrro o qoorr brenda Zorres Qorre .

   Reply to this comment
 2. KOKEPALARI October 17, 15:18

  DO TI MUNGOSH AMERIKES SE NUK KANE PARE ME KOQE PRESIDENT SE TY TA KAP DOREN DHE NUK TA LESHON ME KAQ BUDALLA JE!

  Reply to this comment
 3. Anes Elbes October 17, 19:35

  Trump,si klloun qe je ti po shkaterron jo vetem Ameriken ,por gjithe boten e vlerave perendimore. Por mjaft më,ti do të pesosh nje humbje astronomike ne keto zgjedhje,nese nuk behen manipulime dhe do t’a futesh partine republikane “ne uje” per nje kohe te gjate,per mbeshtetjen qe te dhane kreret e saj “bythpambuk”,lidershipi i saj,qe menduan se gjeten shpetimin me ty dhe “forcuan unitetin”e partise.
  Amerika sot eshte ne radhe per votime më shume se kurre per te te dhene ty dhe partise tende goditjen e madhe.
  Sot nuk kane fuqi mediat dhe analistet alla si Fox-i yt qe te te shpetojne nga “humnera“ ku po bie,sepse amerikanet jane te ndergjegjshem e te pergjegjshem dhe nuk mund te klasifikohen e pergjithsohen me pese injorantet e tu qe te vine nga mbrapa dhe qe duan vetem rremuje e anarshi.
  Dhe pergatitu qe te ikesh qe tani nga Amerika,(dhe të sugjeroj te vish ketu tek ne o “tra(m)p”,se mbi te gjitha do te gjesh shume si soji yt ),se ajo t’a ka bere daljen me kohe,te ka gjykuar e t’a ka dhene “denimin” de facto,packa se “sentenca” do te jepet me 3 Nentor .

  Reply to this comment
 4. I paguhen prurësit me të parē October 17, 20:57

  Shume interesant koncepti amerikan i vlersimit te kandidatit me ane te parase “Biden ka grumbulluar 383 mil $ ndersa Trump 247 mil $ . Pra Biden vlen 383 mil $ dhe Trump vlen 247 $. Amerika e mat çdo vlere njerzore me dollar. Askund ne Europe nuk kam degjuar qe te behen insinuata vlersimi me euro per kryetaret e shtetit.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic October 18, 01:06

  Ruset jua kthyn borxhin Amerikaneve me vendosjen e trapin si Presidente. Nderhyrja Amerikan beri ate qe sollen ne krye te BRSS nje budalla si Hryshovin. Pask kaqe vjetve Ruset jua kthyen Borxhin Amerikes me nje budalla si Trapin.!

  Reply to this comment
 6. USA October 18, 05:05

  Komentues KARA, fshatar qe edhe dhite kur i kullosnin i kthenin mangut ne shtepi.
  Llapin per Presidentin Trump pa permendur asnje fakt, vetem shajne, gra e moter-qira.

  Reply to this comment
 7. Ethem Lalaj October 18, 08:54

  DITA:Këto që thot Trampi nuk janë në të mirë të Amerikës dhe gjithë botës,pasi Amerika konsiderohet vëndi me demokraci më të konsoliduarë në botë.
  -Teza e TRAMP se po humbi zgjedhjet do të largohet nga Amerika është një gafë e rëndë për Atë vetë por dhe për LULIN tonë,i cili mund të shkoi në HOLLANDË te vila Nr.5,pasi 4 i ka në Shqipëri.
  -Po kështu,urrejtja ndaj kandidatit kundërshtar duke e konsideruarë më të keqin në Amerikë-tregon për mëndjemadhësi të tepruatë..të krahasueshëm vetëm me SALIKRIMIN tonë dhe,Ky këto qendrime arrogante në Amerikë po i zbaton në Shqipëri,pasi KM E.Rama ka 7 vjet që e konsideron si ARMIK DUKE E KËRCËNUARË TA VRASI SI NË 21 JANAR.
  -Do të gëzohesha shumë që në AMERIKË të ndryshoi drejtimi vëndit më të fuqishëm të BOTËS,pasi nuk po e luan rolin si fuqi e parë Botërore,ku vetëm me RUSINË po mban mardhënie të mira siç duket për të fituar përsëri zgjedhjet e 3 Nëntorit sikur në 2016 me ndihmën e PUTINIT.
  -FLM-DITA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim