Nëse doni që të zgjasë…

March 5, 2020 18:45

Nëse doni që të zgjasë…

Nuk është e lehtë, në ditët e sotme, të kesh një martesë apo bashkëjetesë fushë me lule. Por nëse doni ta bëni një marrëdhënie të zgjasë ju duhet të bëni shumë përpjekje.

Këto këshilla të thjeshta mund t’ju vijnë në ndihmë:

1-Flini të përqafuar

Është një nga gjërat më të mira për një çift. Kurdo që flini dhe sado të flini, zgjohuni të përqafuar.

2-Pranojeni njëri-tjetrin siç jeni

Secili prej nesh ka pika të forta dhe dobësi. Ai që dashuron e pranon njeriun që do ashtu siç është.

3-Mos e merrni si të mirëqenë

Është e lehtë të mendosh se gjëra të caktuara në një marrëdhënie janë falë nesh, por për ta marrë qëndrimin e tjetrit në marrëdhënie si të mirëqenë pavarësisht gjithçkaje, është mënyra më e shpejtë për ta humbur atë.

4-Jini të bollshëm me komplimentet

Nuk e keni idenë sa e mirë është marrëdhënia e një çifti me komplimente. Prandaj, jini bujar në bërjen e tyre. Një kompliment do të përmirësojë ditën e atyre që e marrin atë, por edhe të atyre që e bëjnë këtë.

5-Bëni kompromise dhe sakrifica

Nëse doni që një marrëdhënie të zgjasë gjatë, ju duhet të bëni sakrifica dhe kompromise.

n.s. / dita

March 5, 2020 18:45
Komento

1 Koment

  1. suzana March 6, 14:58

    Mire e keni por jane bere kurvat 5 kg 100 leke se u kane ikur burrat e tyre ne kurbet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim