Nëse keni këtë veçori në gjakun tuaj mund të keni prejardhje aliene…

April 15, 2019 11:38

Nëse keni këtë veçori në gjakun tuaj mund të keni prejardhje aliene…

Grupet e gjakut përveç ndarjes në grupe të mëdha si A, AB, B dhe O, kanë dhe një veçori tjetër, rezusin që ndryshe shënohet me RH.

Grupet e gjakut me RH (rezus) pozitiv, kanë disa proteina, të cilat nuk gjenden tek grupet me RH negativ.

Sipas CNN, në botë ka një numër të madh njerëzish që kanë këtë grup gjaku por shkenca ende është skeptike mbi origjinën e tij.

Shkencëtarët në disa studime kanë dalë në përfundimin se personat që kanë grupin e gjakut me RH negativ, mund të jenë të lidhur me ndonjë tribu apo grup jashtëtokësor.

 e.t./dita

April 15, 2019 11:38
Komento

1 Koment

  1. MH April 15, 12:16

    Jo vetem nga gjaku.Por dhe nga cullaklleku.

    Ka mundesi per ato njerez qe dalin cullak ne ambiente kudondodhur.Nuk e bajne se kane deshire por ngaqe i ndjek origjina geni.Asnji alien deri me sot nuk asht paraqit i veshmbathur por cullak si ky ne faqe te gazetes.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*