Nëse kualifikohet, ja ekipet me të cilat do të përballet Shqipëria

June 19, 2016 11:21

Nëse kualifikohet, ja ekipet me të cilat do të përballet Shqipëria

Nëse Shqipëria mund Rumaninë, dhe kualifikohet për në turin tjetër, atëherë në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar shumë i fortë.

Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me shumë gjasë mund të përfundojë Gjermania, edhe pse Polonia ndodhet me pikë të njëjta me gjermanët.

Kundërshtari tjetër është lideri i grupit B, që momentalisht kryesohet nga Anglia.

Anglezët me shumë gjasë mund të përfundojnë në vendin e parë.

 Pra, e treta e grupit A (gjithnjë nëse kualifikohet), luan me liderin e Grupit B ose C.
June 19, 2016 11:21
Komento

1 Koment

  1. demo June 19, 11:32

    peshku ne det,tigani ne zjarr.Rrofte populli shqiptar,qe fluturon me pras ne bythe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*