Nesër gjyqi Gashi – Marku

February 12, 2018 17:19

Nesër gjyqi Gashi – Marku

Ditën e nesërme pritet të zhvillohet seanca gjyqësore ndaj Arta Markut pas padisë së ngritur nga prokurorja Rovena Gashi.

Seanca gjyqësore për këtë çështje do të zhvillohet të martën në orën 14:30 pranë Gjykatës Administrative në Tiranë, për shkak të shkak të shkarkimit të saj si drejtore e dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme.

Edhe pse Gashi nëpërmjet avokatit të saj kishte kërkuar praninë e kryeprokurores, sipas Report Tv Arta Marku nuk do të paraqitet nesër në gjykatë pasi do të do të jetë në analizën e Prokurorisë në Pogradec dhe Korçë.

l.h/ dita

February 12, 2018 17:19
Komento

3 Komente

 1. zgalem February 12, 17:31

  Nje grua serioze dhe te ditur si Arta Marku , nuk qellon shpesh te vine ne rolin historik . Besoj se kete radhe , Shqiperia ka gjetur nje perfaqesuse te denje , qe ka mundesi te vendosi baraspesha te drejtesise te munguar , per nje shekull. Zgalem

  Reply to this comment
 2. syri February 12, 17:49

  E pate biseden Salianji vs Grida? Po tani Llalla vs Rovena?

  Reply to this comment
 3. KUR DO TE SHOHIM VENDIN ME QEVERI E LIGJE ? February 12, 18:57

  Arta Marku , sot per sot eshte njeriu me dinjitoz dhe me i respektuar nder te gjithe punonjesit ne fushen e drejtesise ne Shqiperi . Ndersa kjo Gashi , me duket e nje marke prodhimi me znj. Grida Duma , sikurse e lexuam tani , komunikimin nen nivelin banal te nje rrugaçeje me nje tjeter deputet edhe më rrugaç !
  Zonja Marku na ngjall shpresen dhe besimin se ,drejtesia ne Shqiperi mund te vendoset .Flm . zonje !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim