Nesër hidhet shorti, ja kandidatët që do bëjnë Vettingun

December 6, 2017 12:17

Nesër hidhet shorti, ja kandidatët që do bëjnë Vettingun

Ditën e nesërme hidhet shorti për Këshillin e Emërimeve në drejtësi, ndërsa sot janë zbuluar kandidatët nga katër institucionet; Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, Prokuroria e Përgjithshme dhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë.

“Në mbështetje të pikës 3 të nenit 149/d dhe pikës 11 të nenit 179 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë dhe nenit 284 të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, në datë 7 dhjetor 2017 ora 10:00, do të hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Hedhja e shortit do të zhvillohet në drejtimin e Zëvendëskryetares së Kuvendit Vasilika Hysi në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë.

Shorti është i hapur dhe zhvillohet në prani të;

-përfaqësuesve të dërguar nga Gjykata Kushtetuese;

-Gjykata e Lartë;

-Prokuroria e Përgjithshme dhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë;

-përfaqësuesve të grupeve parlamentare;

-përfaqësuesve të përfaqësive të huaja diplomatike të akredituara në Republikën e Shqipërisë dhe organizatave partnere ndërkombëtare.

Lista e Gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
1-Vitore Tusha
2-Altina Xhoxhaj
3-Fatmir Hoxha
4-Gani Dizdari
5-Fatos Lulo
6-Besnik Imeraj

Lista e Gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit dhe asaj Administrative që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
1-Agim Bendo
2-Alaudin Malaj
3-Andi Civici
4-Artur Gaxha
5-Artur Kalaja
6-Asim Vokshi
7-Astrit Haxhialushi
8-Edlira Petri
9-Elbana Lluri
10-Elona Toro
11-Ervin Metalla
12-Evjeni Sinojmeri
13-Fatmira Hajdari
14-Fatos Qato
15-Fatri Islamaj
16-Fiqirete Mullai
17-Flutura Skënderi
18-Genti Shala
19-Gramoz Levanaj
20-Gjin Gjoni
21-Hysni Demiraj
22-Ilir Toska
23-Maria Qiriazi
24-Metush Saraçi
25-Ridvan Hado
26-Shkëlqim Mustafa
27-Valdete Hoxha
28-Zegjine Sollaku

Gjyqtarët e Apelit Durrës
1-Agim Ferizaj
2-Anita Mici
3-Arben Vrioni
4-Arjan Balliu
5-Besim Treshnjeva
6-Desart Avdulaj
7-Izet Dushaj
8-Kliton Spahiu
9-Petraq Dhimitri
10-Petraq Ceno (Kryetar)
11-Tritan Hamitaj
12-Valbon Cekrezi

Gjyqtaret e Apelit Gjirokastër
1-Dritan Banushi (Kryetar)
2-Enton Dhimitri
3-Irena Brahimi
4-Izet Salaj
5-Miranda Andoni
6-Tomor Skreli

Gjyqtarët e Apelit Korçë
1-Brunilda Orhani
2-Entela Prifti (kryetare)
3-Etleva Temo
4-Olsi Xhevella
5-Sotiraq Lubonja
6-Stavri Kallco

Gjyqtarët e Apelit Shkodër
1-Aleks Nikolli
2-Astrit Kalaja
3-Fuat Verdha Kryetar
4-Hajrie Mucmata
5-Lindita Hoxha
6-Luan Dervishi
7-Marina Raboshta
8-Selim Kryeziu
9-Valbona Vata
10-Vojsava Osmanaj

Gjykata e Apelit Vlorë
1-Alma Licaj (kryetare)
2-Brikena Ukperaj Lubonja
3-Hysen Saliko
4-Iliba Bezati
5-Klodiana Gjyzari
6-Margarita Buhali
7-Nazmi Troka
8-Petrit Aliaj
9-Skënder Damini
10-Sokol Ngresi

Gjyqtarët e Apelit për Krimet e Rënda
1-Albana Boksi
2-Dhimitër Lara
3-Dhurata Haveri
4-Fehmi Petku (Kryetar)
5-Gurali Brahimllari
6-Gjovalin Pernoca
7-Idriz Mulkurti
8-Nertina Kosova
9-Nure Dreni
10-Saida Dollani
11-Sokol Binaj

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative të Apelit
1-Alkelina Gazidede
2-Altina Nasufi
3-Amarildo Laci
4-Arjan Qafa
5-Artur Malaj
6-Bari Shyti
7-Bernina Kondi
8-Blerona Hasa
9-Enkelejda Softa
10-Fjoralba Prifti
11-Kastriot Selita (kryetar)
12-Lindita Sinanaj
13-Rilinda Selimi

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Durrës
1-Ergys Gashi
2-Klodiana Mema Veizi
3-Marjana Vercani (kryetare)
4-Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Gjirokastër
5-Elidon Papaziti
6-Ramiz Lala(Kryetar)

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Korçë
1-Etleva Gjamo
2-Sokol Ibi (Kryetar)

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Shkodër
1-Ahmet Jangulli
2-Valbona Durraj Seknaj

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Vlorë
1-Astrit Shema (kryetar)
2-Gentian Xhelili
3-Ken Dhima
4-Bevis Shehaj

Gjyqtarët e Gjykatës Administrative Tiranë
1-Afërdita Maho
2-Arbena Ahmeti
3-Avni Sejdi
4-Bezart Kaçani
5-Elda Vrioni
6-Etleva Çiçolli
7-Emiliano Ruli
8-Enerjeta Shehaj Deraj
9-Erarbër Madhi
10-Eriol Roshi (kryetar)
11-Gentian Hamiti
12-Gentian Medja
13-Gentjana Muçaj
14-Nafije Curri Hasko
15-Selvije Gjoçaj
16-Semiramis Hoxholli

Lista me emrat e Prokurorëve që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
1-Rovena Gashi
2-Gentian Trenova
3-Fatjona Memçaj

 

 

December 6, 2017 12:17
Komento

8 Komente

 1. ela December 6, 14:05

  hiq lene e ver prenen,njesoj ata qe ishin vaj medet ky milet

  Reply to this comment
 2. Zzzzzz December 6, 16:37

  po keta 1-Vitore Tusha
  2-Altina Xhoxhaj
  3-Fatmir Hoxha
  4-Gani Dizdari
  5-Fatos Lulo
  6-Besnik Imeraj jane te gjithe hajdut….!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. ETHEM December 6, 16:41

  PRAP GJIN GJONI NE LISTEN? DREJTESIA NUK BEHET TE NE..!

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr December 6, 17:40

  E lexoj kete liste te gjate dhe plot me emra te njohur e te perfolur dhe nuk me besohet se keta “plotesojne kushtet per te qene kandidat…..” dhe akoma nuk dua ta besoi se pasi te hidhet ” shorti ” do te dale fitus : Agim Bendua , Gjin Gjoni , Fatmira Hajdari , Zegjine Sollaku , Tashti mungojne cifti malltezi , Fullani , ai Ilir Celiku e ca te tjere qe nuk di pse e dhane doreheqien ;se ja keta shoket e tyre jane dhe shikoni sa te sigurt jane se do te fitojne dhe keshtu me Bendot ,gjonet dhe Hajdaret do behet vetngu i shumpritur !?Shenja te keqia ! Le te kthehet edhe Llalla , per t’i venetingut ,pse jo?!e kapak v

  Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr December 6, 17:45

  E lexoj kete liste te gjate dhe plot me emra te njohur e te perfolur dhe nuk me besohet se keta “plotesojne kushtet per te qene kandidat…..” dhe akoma nuk dua ta besoi se pasi te hidhet ” shorti ” do te dale fitus : Agim Bendua , Gjin Gjoni , Fatmira Hajdari , Zegjine Sollaku , Tashti mungojne cifti malltezi , Fullani , ai , Ilir Celiku e ca te tjere , qe nuk di pse e dhane doreheqien ,;se ja , keta shoket e tyre jane dhe shikoni sa te sigurt jane se do te fitojne dhe keshtu me Bendot ,Gjonet dhe Hajdaret do behet vetngu i shumpritur !?Shenja te keqia ! Le te kthehet edhe Llalla ,, ,pse jo?! per t’i vene kapak vetingut!

  Reply to this comment
 6. taksidari December 6, 20:20

  Mire eshte te merren direkt nga kontigjentet e shkolles se Magjistratures dhe nese nuk plotesohet numuri,te merren ato qe sapo kane perfunduar juridikun,por te mos te kene me shume se nje vit pune.Po paten me shume,nuk bejne,jane te infektuar,kane virus.

  Reply to this comment
 7. Adih December 6, 20:38

  Trecereku i ketyre palo gjygjtareve ,kane humbur gjygjet ne strasbourg ,ku shteti shqiptar ka humbur gjygjet .kunder pronareve .Pamvaresisht ky popull dele i dhjere deri ne gryke ,paguan me taksat e tija demshperblimet pro pronareve . Akoma do jene neper gjykata plepistat me tre muaj kurs .Ku kemi shume te rinj , kane kryer juridiket ne shtetet perendimore……… Ah moj kasolle ku na mblodhe.

  Reply to this comment
 8. Open your mind... December 6, 22:46

  Te presesh drejtesi e Veting nga keta te kesaj liste eshte cmenduri. Keta tallin trapin me popullin. Keta njihen te gjithe se cfare jane, me ne krye Gjin Gjonin. Me i miri eshi i korruptuar, dhe me i keqi nga keta eshte bashkpuntor me vrases.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*