Nesër Kongresi, PS fton Fatos Nanon, Rexhep Meidanin, Alfred Moisiun

March 18, 2016 14:45

Nesër Kongresi, PS fton Fatos Nanon, Rexhep Meidanin, Alfred Moisiun

Partia Socialiste i ka hapur derën ish-kryetarit të saj Fatos Nano, të cilin e ka ftuar të marrë pjesë në punimet e nesërme të Kongresit të kësaj partie. Po ashtu, ftesë i është shpërndarë edhe dy ish-presidentëve, Rexhep Meidani dhe Alfred Moisiu.

Të pranishëm, gjithashtu, do të jenë dhe ish-kryeministri britanik Tony Blair, kreu i së majtës europiane në Parlamentin Europian, Gianni Pitella, si dhe majtistët e tjerë si Martin Shchultz dhe Massimo D’Alema.

Partia Socialiste po zgjedh këtë javë rreth 400 koordinatorë të cilët do të jenë përgjegjës për jetën politike të partisë për çdo njësi administrative. Të gjitha minibashkitë, ish-bashkitë dhe ish-komunat që u shkrinë nga ndarja e re territoriale, e që tani po funksionojnë si njësi administrative, do të kenë në këtë mënyrë të “parin” e partisë.

Anëtarësia socialiste po zgjedh këta drejtues për çdo njësi, në 65 bashki, 308 komuna dhe 11 minibashki të Tiranës, duke shfrytëzuar afatin midis Asamblesë dhe Kongresit. Ky proces zgjedhor do të duhet të përfundojë brenda ditës së sotme, pasi nesër, do të thirret procesi zgjedhor në parti përmes Kongresit, ku rreth 400 koordinatorë administrative që po zgjidhen, do të jenë automatikisht delegatë në Kongres. /H.M/ Dita

March 18, 2016 14:45
Komento

10 Komente

 1. SH.KOLONJA March 18, 15:06

  KONGRES PARTIJE APO MAFJES NE PUSHTET 25 VJET!?
  Te pranosh nga njera ane qe POPULLI SHQIPETAR te VOTOI per te RILINDUR SHTETIN e nga ana tjeter te ftosh e besh kongres me VARRMIHESIT E SHTETIT –nano blusha mejdane servete e karabusha eshte o HIPOKRIZI se dihet qe nuk vine o çmenduri qe ky do jete fundi i nje PARTIJE si ajo e SALIUT po aqe pergjegjese per shperberjen e kombit e popullit shqipetar qe pas 1 MILION SHUPLAKAVE nuk kaluan as 2 vjet e ne zgjedhjet LOKALE populli jua ktheu shuplakat me dore mbrapesht e moret vetem 13 PERQIND TE VOTAVE(Ne asnje vend te Botes me 13 perqind nuk mund te qeverriset)!!
  Si duket ka ardhur koha te marin rrugen per Janine jo vetem Blushat e karabushat por edhe pandelinjte dhe RAMUSHAT qe nga ‘kunguj Dhjetori’ u majmen e u kthyen ne ‘kunguj Dhjet ARI’!
  Shqipetaret kerkojne nje parti te MAJTE te perfaqesoje mjerimin e varferine qe perben mbi 70 perqind te popullsise!

  Reply to this comment
  • Pilo Lala March 18, 16:14

   Kolonja,
   Po enderroni te bjere Edi Rama nga karrigja, te vije klani Berisha, ta shqyeni perseri Shqiperine, sic bete 25 vjet.
   Mprehni dhembet, se edhe 6 vjet nuk keni shans.
   Pastaj te shikojme kush vjen, Erjon Veliaj, ose Mimi Kodheli.
   Nano ndenji 15 vjet ne krye te PS, nga 1991 deri ne 2005.

   Reply to this comment
   • Aceto March 18, 19:10

    Kush do vij pas edit kryetar kush??? Hahahahahahahahaaaaaaaa…. kush do vij pas edit kush??? Hahahaaaa…. o trap qe sdi as se ca eshte politika, beson se edi do zgjasi dhe pas tij do kete erjonin apo mimin kryetar ps ja
    .. ti duhet te jesh duke shkr nga zyra fuges e sigurt

    Reply to this comment
  • Leshanaku March 18, 16:42

   Po te mos i ftonin, do te çirreshim duke thirrur: “Bukeshkale” etj. Tani qe po i ftojne, hedhim balte pse i ftojne. Ju marrte lumi, ju marrte juve qe mendoni çapraz.

   Reply to this comment
  • Raimond vlonjati March 18, 22:07

   Nano duhet te shkoje ne ndjekje pensle sepse esht figura me kriminale e dermokracise shqiptare
   Ai ka shkateruar ekonomine shqiptare me qellim per ta vjedhur per vete dhe per greket
   Nga ana tjeter Nano esht pergjegjesi direkt oer vrasjen e Azem Hajdarit , sepse Nano futi gjith kriminelet ne strukturat e police dhe pasandaj i perdori keto struktura kriminale per te vrare Azemin

   Prokuroria duhet te ffilloje nje hetim direkt per privatizimin kriminal qe Nano i beri atehere kur ish Kryeminister telefonise celulare duke ja hequr shtetit shqiptar e duke ja dhene pothuaj falas shtetit grek dhe biznesmenit grek Kokalis

   Reply to this comment
 2. Gjyshi March 18, 16:09

  Kongreset e kesaj specie
  Dy kembshe
  Eshte stafeta e hajsuterise.
  Pasuria e te gjithe politikaneve eshte
  E PA justifikushme.

  Partita e Edit dhe e NAnos nuk
  Kane te bejne fare me te majten.
  Keta e mbajne portofolin djathtas.

  Politica shqiptare po los me popullin

  RAqi – RAqi kiki. KO
  Sa gishta kam
  Ku ja la hipur popollit
  E nuk i Zbret me

  Kur lodhet SALIU se shkerdhuer ate
  Popull
  Vjen EDI ta shkerdhej edhe ai njecik
  Duke bere shtet Duke denuar fukarenjte.

  I mori votatte denoje salì un dhe 40hajdutat
  Por denoje ATA qe e votuan.
  Pra EDVINI beshtyn VAginen qe e polli.

  Keta po venne vetem nje gje
  Qe eshte mostruose
  Apatine e masave
  Qe eshte e mberthyer si majmuni
  Tek NJe grusht ORIZ
  Pra tek qindarkat w tyre
  O miserabiliteti i mirqenies
  Ku eshte kjo HIPNOSA, ku Kane rene
  Qindra miliona qenie njerzore.
  Vullnetarisht.
  Dhe eshte kjo DRejtesia
  Drejtesia e specie inferiore
  Qe me te drejt duhet SOCCoMBERE.

  Reply to this comment
 3. idjoti i Bathores March 18, 17:13

  @ Piko Lales apo dhalles
  Kur nuk je i kthjellet mundohu te mos shkruash ,se mund te lexosh gjuhen shqipe por nuk do te thote ta kuptosh ate!
  Kolonja ne komentin e tij thote pikerisht te kunderten e asaj qe ke ‘kuptuar’ ti!Respekt!

  Reply to this comment
 4. Pallatet Agimi March 18, 17:42

  Sipas meje z. Kolonja jo vetem nuk enderon, por eshte kaq realist e konciz ne ate qe thote ne fund, “shqiptaret kane nevoje per nje parti te majte qe te perfaqesoj mjerimin e varferine, qe perben 70% te popullsise”. E sakte! Ne situaten kur partite sot fitojne me pasaportat e partive opozitare, kejo eshte tregeti politike, jo marveshje. P.S. do fitoje, ne saje te performances te qelbur te P.D.-se! Ketu mer fund idealizmi, pa te cilin nuk ka me moral, nuk ka te ardhme. Kolonja ben nje thirje te deshperuar, por krejt te sinqerte e patriotike.

  Reply to this comment
 5. Ajna March 19, 06:21

  Prisni t’i bien bolet dashit..haha PS forever!!!

  Reply to this comment
 6. Mark uk March 19, 09:34

  Mire se Fatosit ja kan borc,po edhe ket shurranin Moisiu e paskan ftuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim