Rama mbledh nesër ministrat dhe kryesinë në Elbasan

March 12, 2019 13:22

Rama mbledh nesër ministrat dhe kryesinë në Elbasan

Ethet e zgjedhjeve të qershorit sa vijnë e bëhen më të mëdha, ndërkohë që përgatitjet kanë nisur prej kohësh.

Mbrëmjen e së mërkurës (13 mars) kryeministri Edi Rama do të mbledhë në një darkë pune ministrat, kryesinë e Partisë Socialiste dhe deputetët.

Darka do të mbahet nesër në orën 18:30 në Elbasan.

l.h/ dita

March 12, 2019 13:22
Komento

25 Komente

 1. bart72 March 12, 13:56

  Foli dhe Suel Celes dhe Sokol Saxhaktarit

  Reply to this comment
 2. Beni March 12, 14:12

  Po mire more kryeminister i peshtire perse duhet te mblidhesh me zezaket e tu ne elbasan ? Perse do te zhvashesh nga buxheti i ketij vendi qe e ke cuar ne zero edhe 100 milione leke te tjera per mbledhje show ? Na thuaj sesa shkon e gjithe ky show sa dieta, sa bodyguarde do merrni me vete sa eshte kosto e dietave dhe karburantit, sa eshte kosto e darkes ndodhta edhe e hotelit. Sa eshte kosto e verea dhe wisky qe do konsumoni ? Me keto para mund te kishe strehuar dy familje te varfra ne vend qe nuk kane vend ku te strehohen per vete dhe kalamajte. Te gjitha keto sa na kushtojne per shown e radhes te neveritshem dhe strapazues nervash si gjithnje. Fatkeqesi qe ky vend nuk ka nje opozite per te qene se ti do te ishe zhdukur me kohe. Plehre e neveritshme !

  Reply to this comment
  • Ben(jo ky rrocka me siper) March 12, 17:25

   O ben nga gopi mamase e nxore ate shifren 100 milione. Apo aq kerkon jot eme kur shtrin shalet?

   Reply to this comment
   • Beni March 12, 18:40

    Po sa shkon more plehre edvin corapekuqi ? Sa shkon nafta per 20 ministra vajtje ardhje ? Apo benzina se ti more plehre qe shkruan je ndonje minister ne mos vete plehra e gjate qe e kam votuar ? Apo harrova ju levizni me super makina benzine qe kushtojne deri ne 100 mije euro paguar nga taksat tona. Sa kushtojne dietat per te gjithe shpuren, sa kushtojne kostot e shoqeruesve, te restorantit ku do darkoni te gjithe ju, kosto e policise qe do garantoje rrugen tuaj, kosto e darkes kosto e pijeve dhe orgjive more te q. mamin bq lulishtesh Sa deshire kisha te njihja more bq dhe te me shaje mamin perballe. Po perse more plehre beni show me leket tona kur shume mire mund te mblidhej sekti juaj kriminal ne tirane dhe te ndanit tepsine dhe pronat sic po beni gjithe keto vite

    Reply to this comment
    • Ben(jo ky rrocka me siper) March 12, 19:25

     @Beni,
     Ti bajge je nga ata qe matematiken e ke lene per vjeshte sepse i perket grazhdit 7X7= 49.Pra je perfaqsues i denje i familjes se dythyndrakeve ripertypes. Pra bej ate qe ke ditur te besh gjithmone: gaveten ne dore dhe mbaje frymen te kuzhina toksike e SHQUP-it. Me vrap se ta mbaroi perthethin Ed Paloqja, idhulli yt shpirteror.

     Reply to this comment
     • Beni March 12, 21:03

      Ti mer plehre dukesh qe je analfabet militant rilindas. Nuk di as te lexosh une qysh ne krye te heres sic thote babai yt shpirteror edvin corapekuqi e kam shkruajtur qe per fat teq ne nuk kemi opozite dhe qe shqupi eshte baza e krimit dhe korrupsionit nderkohe qe edvini eshte sinonim i korrupsioniti frikacakut dhe mashtruesit. Dhe mer plehre qe ta dish kam votuar per kete qe kemi ne krye te qeverise duke besuar se shqupin do e conte ku e meriton por se gjithnje e me teper po me mbushet mendja qe paskam bere gabim kur virtualiisht shkembej mendime me nje plehre dhe militant si puna e jote qe ta shpif edhe me teper rilindjen

 3. Zigur Qarri March 12, 14:14

  “I bëj thirrje të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit në momentin që lënë uniformën pas punës të përkushtohen për të marrë
  sa më shumë vota për Partinë Socialiste të Shqipërisë”, është shprehur Rama gjatë fushatës elektorale të zgjedhjeve të 2017-tës.
  21 Maj 2018,Gjykata rrëzon padinë e LSI, refuzohet nisja e hetimeve për Edi Ramën.Gjykata e Beratit ka rrëzuar kërkesën e LSI
  për vazhdimin e hetimeve për deklaratat e kryeministrit Edi Rama në fushatën elektorale të një viti më parë!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nje droguar,nje pevers,nje skizofren,ka marre peng Institucionet shtetrore,dhe akoma ka perkrahes,megjithese ekonomia jone
  eshte me dobeta ne rajon,megjithese Shqiperia po braktiset nga njerezit me puntore,me te ndershem dhe intilegjente,megjithese
  i ka dhuruar Detin Greqise dhe ben pazare per ndarjen e Kosoves,megjithese i ben favore oligarkeve rus dhe akuzon te tjeret per kete,megjithese eshte implikuar ne afera korruptive pa fund,megjithese ka dhunuar ligjet me shume se te gjith shqiptaret marre
  sebashku,megjithese perdhosi termin e shenjte Rilindje,megjithese ka vene Partine mbi Shtetin dhe Atdheun!

  Reply to this comment
 4. info analitike March 12, 15:06

  Punoni skllever qe karvani i hajduteve rilindjote ti kete rrotat e grasatuara drejt hajdutlleqeve.

  Reply to this comment
 5. fteri March 12, 15:17

  Pak e sak ! ..
  Suksese Atletit të demokracisë shqipëtare je më i shpejti me i sakti më puntori , ke të bëshë me opozitë kërbishtore vetëm dinë të shajnë , arkaik nga truri nuk kan asnjë ide zhvillimi ,dembel nga aktiviteti i zë gjumi në këmbë ,zero punë frytëdhënse vetëm zullume i kan bë vendit ,ja nxinë faqen kombit duke sha edhe miqët ndërkombëtar BE dhe SZHBA

  .Ska asnjë dyshim se në zgjedhjet e ardhëshme PS-ja është forca e parë fituese ,triumfuese dhe qeverisëse.Je më puntorja më e mira për quar shqipërinë ne BE.

  Reply to this comment
 6. fteri March 12, 15:20

  Pak e sak ! ..
  …….Suksese Atletit të demokracisë shqipëtare je më i shpejti , me i sakti ,më puntori .Ke të bëshë me opozitë kërbishtore vetëm dinë të shajnë , arkaik nga truri nuk kan asnjë ide zhvillimi ,dembel nga aktiviteti i zë gjumi në këmbë ,zero punë frytëdhënse vetëm zullume i kan bë vendit ,ja nxinë faqen kombit duke sha edhe miqët ndërkombëtar BE dhe SHBA

  .Ska asnjë dyshim se në zgjedhjet e ardhëshme PS-ja është forca e parë fituese ,triumfuese dhe qeverisëse.Je më puntorja më e mira për çuar shqipërinë ne BE.

  Reply to this comment
 7. bart72 March 12, 16:04

  Poshte komunizmi poshte gakpirsat

  Reply to this comment
 8. fteri March 12, 16:44

  Kush jan “gakpirsat” ore bat -TOP-72 -shi ????..

  …mos e ke fjalën për gjakëpirsat ,atëherë sa për dieni mos bë gafa , gjakëpirsat nuk jan te komunizmi por te kapitalizmi gjakatar,ai ta pi gjakun me kallam .Në kapitalizëm , ore batman -72 , njeriu ha njeriun !.

  Reply to this comment
  • Lili March 12, 20:16

   Jo,jo e kunderta,ne komunizm keni hanger njeri tjetrit..

   Reply to this comment
   • fteri March 13, 05:15

    z.Lili aman na trego sa vetë ke hëngër në komunizëm ?

    Reply to this comment
    • Fidel Kastro March 13, 16:21

     Ata qe mbrojne komunizmin ,kane qene autore te krimeve te komunizmit ose bijte e tyre. Si nuk ju vjen turp more te paudhe , more shpirt zinj , por qe ka akoma te vrare nga diktatura dhe ende sju kane gjetur eshtrat? Si keni kurajo dhe beni edhe moral o ligesira te kombit.

     Reply to this comment
 9. Niko March 12, 17:07

  Mostra lakuriq …mostra i cmendur do shkoje te takoj sanxhaktarin qe tmerroi elbasa in

  Reply to this comment
 10. kris 1 March 12, 18:20

  Dylberet po shkojne perseri ne Elbasan per te ngritur sapunin nga toka.Nje sapun nje vote per rilindjen

  Reply to this comment
 11. bart72 March 12, 20:05

  Se vrau njeri ket rrobqirin te gjith politikanet qe kan 50 vjet ne politik do ju qire rrobet plehera e more ne qaf popullin

  Reply to this comment
 12. Lili March 12, 20:18

  Paskan shkuar me pa sa eshte pazari kete vite? Ka hyp ,ka hyp..bile shume se nuk shiten me njerezet per 5 leke,do kerkojne ma shume se jeni detyruar me paguar çmimin edhe ma shtrenjt sivjet..

  Reply to this comment
 13. bart72 March 13, 00:18

  Ha ho Lili ti kuptoke Po ketyre do ju qire pragu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim