Neymar i bashkohet PSG-së në Kinë

August 2, 2018 14:37

Neymar i bashkohet PSG-së në Kinë

Pushimet po mbarojnë edhe për futbollistët që ishin pjesëmarrës në Botërorin e Rusisë.

Një pjesë e tyre, mes të cilëve Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, u janë bashkuar skuadrave respektive, ndërsa të tjerë po e bëjnë këtë, e mes tyre është edhe Neymar.

Sulmuesi brazilian ka udhëtuar menjëherë drejt Kinës, ku ka shkuar skuadra e Paris Saint-Germain, që ditën e shtunë do të luajë finalen e Superkupës së Francës ndaj Monacos.

Për t’u parë është nëse Neymar do të aktivizohet në këtë përballje, duke qenë se vetëm tani vonë i mbylli pushimet.

Me të mbërritur në Kinë, Neymar u takua me të gjithë futbollistët edhe trajnerin Tuchel. Një përqafim të ngrohtë, Neymar i dha edhe portierit Buffon, i ardhur këtë vit te skuadra kampione e Francës.

“Morëm një legjendë të futbollist, që sjell me vete të gjithë eksperiencën e tij dhe që do të na ndihmojë shumë”, ishte komenti i Neymarit në momentin që u mësua kalimi i Buffonit te PSG-ja.

o.j/dita

August 2, 2018 14:37
Komento

1 Koment

  1. ka per te te tere August 3, 03:25

    Paska arritur dhe eshte bashkuar me ekipin rrotaxhilja Nejmar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*