Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë

August 31, 2018 11:01

Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë

Hormonet e shtatzënisë, mund të shkaktojnë luhatje të humorit, dëshira dhe shumë ndryshime të tjera të papritura.

Ato mund të ndikojnë edhe tek llojet e ëndrrave që shohin gratë apo edhe gjallëria e tyre.

Sipas një studimi, tri janë gjërat që ëndërrojnë më shumë gratë shtatzëna gjatë 3-mujorit të parë të shtatzanisë: bretkosat, krimbat dhe bimët e mbjella në vazo.

Por shumë gra ëndërrojnë ujin, sikur janë duke lindur apo mund të kenë edhe ëndrra të dhunshme sikur janë duke u abuzuar seksualisht.

Është interesante të dihet që çdo bebe, pra secili prej nesh, qëndron vetëm gjysëm ore krejtësisht ” i vetëm”.

Por kjo gjendje, pra qenia “një qelizë e vetme” zgjat vetëm gjysëm ore, menjëherë pasi kombinohen për së pari qeliza spermatozoide dhe veza.

Më pas, qeliza fillon të ndahet me shpejtësi dhe nis formimi i përbërësve të një embrioni të vogël.

Kur është 3 muajsh në bark, fetusit i krijohen shenjat e gishtërinjve.

Ato nuk do të ndryshojnë gjatë gjithë jetës së njeriut, dhe do të jenë një nga gjërat e fundit që do të zhduken pas vdekjes së tij.

b.m. / dita

August 31, 2018 11:01
Komento

4 Komente

 1. luku August 31, 11:07

  Burri kthehet i dehur në shtëpi, gruaja nuk ia hap derën. – Kam lule për gruan më të bukur në botë – thotë ai. Gruaja e hap derën. – Ku janë lulet? – E ku është gruaja më e bukur në botë?

  Reply to this comment
  • laky luck (pamje mjaft e bukur muaaah ) August 31, 14:58

   ajo hap deren dhe lule s’ka !
   perball saj ndodhet burri pijanec ,qe me te skuq prevers
   qe zgerdhien nen ate ere alkoli qe qelb .
   Pijaneci i gezuar per suprizen mashtruese qe i beri gruas ,ben hapin e pare per te hyr ne shtepi ,por
   papritur ndjenj nji goditje te fort turnjve – pufff
   dhe plaset ne cimento .
   mbAsi gruaja ka mbyllur deren .Ai cohet ncjerr
   celularin dhe lajmeron policine .
   Alo policia ?
   Jam nji burr mashtrues ,
   qe ma Futi Gruaja – kerkoj ndihme 🙂

   Reply to this comment
 2. Da quando nn ti vedo piu ,dormi male ... August 31, 17:54

  bretkosat tingellojn intersante ne Pralle .

  mjafton ajo pushtje dhe ndodh magjia 😉

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?