Nga Brezhnjev te Heminguej, 14 foto të arkivave jozyrtare

April 20, 2018 03:58

Nga Brezhnjev te Heminguej, 14 foto të arkivave jozyrtare

Pas çdo fotografie të vjetër ka një histori, fshihet jeta e dikujt, me të gjithë pikëllimin apo lumturinë e saj.

Këto imazhe që do të shihni më poshtë janë dëshmi të ngjarjeve dhe atmosferës së një epoke që ka kaluar tashmë në histori, por që kurrë nuk është vonë t’i kujtosh.

Burimi është Bright Side dhe tregojnë njerëz të njohur në momente jo fort zyrtare.

 

Alfred Hitchcock në rolin e Ringo Starr, 1964.

483855-alfred-hitchcock-beatles-650-8210f6e7f0-1474531036

Leonid Brezhnjev, udhëheqës i Bashkimit Sovjetik për 18 vjet viziton një fabrikë në pronësi të kompanisë Pepsi-Cola, 1974.

484305-0_f73f7_8b837208_xl-650-c4a4667fa5-1474531036

Pablo Picasso, i veshur si Pop Eye, 1957

484355-picasso-as-popeye-650-02ff0d9cac-1474531036

Princesha Anastasia po pi cigare nga duart e Carit Nikolla II i Rusisë, 1916.

483505-anas-650-f19793a5ba-1474531036

Mbretëresha Elizabeth II duke drejtuar një makinë me Princin Charles dhe Princeshën Anne, 1957.

483755-ade17f02-650-1bf7cbdebe-1474531036

John Lennon dhe Salvador Dali në Paris, 1969.

484155-61032bf6c36ee6722c118c90b8ae2b99-650-de113902b8-1474531036

Marilyn Monroe duke luajtur me një pasqyrë të shtrembëruar, 1950.

483905-017-650-32df4b2174-1474531036

Paul McCartney, 1968.

483605-4c85a82f-650-515328869d-1474531036

Ernest Hemingway po e ndan darkën e tij me një mace.

484255-13061809-650-515328869d-1474531036

Nga e majta në të djathtë: Henry Ford, Thomas Edison, Presidenti i 29-të i Shteteve të Bashkuara Warren G. Harding, dhe biznesmeni Harvey Firestone, në 1921.

483305-ford_edison_harding_and_firestone_new_york_times_1921-650-515328869d-1474531036

Elvis Presley gjatë një momenti mërzie në mes të shfaqjes, 1956.

483355-elvis-backstage-1-650-075708457e-1474531036

Muhammad Ali duke folur me një njeri që po tenton të hidhet nga një godinë e lartë.

483455-bfa91priyaape8v-650-9a658dc957-1474531036

Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara, Franklin D. Roosevelt, me kushërirën e tij, 1910.

484455-0909-650-f16683a289-1474531036

Princesha Diana shtatzënë me fëmijën e saj të parë, 1982

484205-31103053647840011nqwd9q7yc-650-515328869d-1474531036

n.s. / dita

April 20, 2018 03:58
Komento

1 Koment

  1. Paul Tedeschini April 20, 14:49

    Ne fotografine ku asht Elvis Presley personi tjeter asht artisti i famshem amerikan i kinematografise Marlon Brando.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?