“Nga cili pyll është marrë Flamur Noka?”

December 14, 2017 12:48

“Nga cili pyll është marrë Flamur Noka?”

 

Ka pasur momente tensione seanca e sotme parlamentare.

Ndërsa kryeministri Rama nga foltorja e Kuvendit replikonte me Berishën, deputeti demokrat Flamur Noka iu afrua foltores së Kuvendit, duke tentuar të ndalonte së foluri shefin e qeverisë.

“Nuk kam bërë e nuk bëj kurrë politikë me kriminelë e krushqish e ke ti. Ty ta kemi lënë. Nuk i thashë as injorant as idiot as kriminal, asnjë nga gjërat që tha ai. I thashë thjesht një llaxore më e madhja që ka ky vend”, tha Rama, ndërsa Flamur Noka i është afruar foltores për të mos e lejuar të flasë.

Truprojat e parlamentit i janë afruar kryeministrit duke krijuar një gardh para tij për të ndaluar Nokën.

Noka fliste vazhdimisht për të ndaluar kryeministrin Rama, i cili duke iu drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe madje edhe opozitës pyeste vazhdimisht: “Ç’është ky, nga ç’pyll ka dalë, nga cili pyll e keni sjellë? O Sali, nga ka dalë ky? Tërhiqeni në strofull këtë”.

Ruçi i ka tërhequr vëmendjen deputetit të PD-së dhe më pas e ka përjashtuar nga seanca.

 

December 14, 2017 12:48
Komento

10 Komente

 1. Xha Teme December 14, 15:11

  Shporreni kete shpifesire Nul Moka, kete fshatar qafepalare qe ka zbritur nga bokerimat e qoftelargut dhe kerkon te ndote Shqiperine. Shporreni se eshte turp kur shikon kete gjallese qe as dythundraket ripertypes nuk do ta pranonin ne bashkesine e tyre. Mjerre PeDe ku je katandisur si nje cete cubash ku Kryeshpellari ndersen keta lloj vemjesh qe jane gati te prishin gjithshka ne funksion te persheshit te rradhes.

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit December 14, 15:15

  I rente Flama hurit qe quhet Flamur ky kastravec

  Reply to this comment
 3. spata December 14, 16:13

  Me kete sjellje kaubojsi Noka e mori shperblimin nga ustaj per vitin e ri .Brekushe te reja ,qylaf me lesh dhije dhe nje megafon per te bere zhurme .

  Reply to this comment
 4. Adih December 14, 17:15

  Si per PS edhe per PD . Keto jane dhuratat e plakut te vitit per ne kokpalaret ,dele qorre ,ku pas dy javesh vjen Viti i Ri….

  Reply to this comment
 5. Jimi December 14, 19:10

  Nuk e di kjo skote qe parlamenti eshte vendi ku bisedohet dhe jo arene gladiatoresh !? Le qe nga ta dine? Andej nga keta vijne vetem male e egersira ka!

  Reply to this comment
 6. E ema e Zeqos December 14, 19:31

  Goranet e Shishtavecit, i kemi te shperndare, kendej e andej kufirit. Gjate luftes ne Kosove, mund te dalloje kollaj, nepermjet veprimeve ne terren, se kush ishte pjese e komunitetit rom dhe goran. Nga shtepite e braktisura te shqiptareve, dilnin njerez te ngarkuar si mushka. Mbanin mbi kurriz, frigorifere, televizore, gjithcka qe kishte vlere dhe mund ta mbaje mbi shpine. I shpinin tek kamionet e ushtrise serbe, qe prisnin tek rruga kryesore e fshatit. Serbet, donin mallin por nuk donin te shiheshin duke u sjelle si kacake dhe zvarranike. per kete, kishin gjetur, “njerezit e duhur”. Pas plackitjes, shihje tym te zi, te dilte mbi kulmet e shtepive.
  Flamur Noka, eshte pjese e ketij komuniteti.
  Eshte pjese e karakterit te tyre, e asaj qe iu ka imponuar jeta, ti bashkohen gjithmone, atyre qe ata mendojne se jane ne pozita te forta per momentin.
  Flamuri, mendoi se Serbia eshte e forte, ndaj shkoi ne Prizren, per tu takuar me UDB.
  Flamuri mendon, se Saliu eshte i forte. ndaj mban mbi shpine cdo “frigorifer dhe lavatrice” ne rruget e Tiranes.
  I ka vene per detyre vetes, ti pelqeje “te fortit Sali”.
  Nuk e di se si do perfundoje Flamur Noka, mushka e Saliut?
  Ne Kosove, shqiptaret u kthyen ne fshatrat e tyre. “Mushkat e serbeve” i gjeten aty. Tani, ishin shqiptaret ne radhe, per tu lepire prapanicat, sic kishin bere deri para disa ditesh me serbet.
  Mallin e vjedhur, u detyruan ta paguajne. Here me para, e here me jete. Eshte cmimi, qe paguajne mushkat, kur mendojne te pellasin, me teper sec eshte e lejuar.
  Ismail Kadare, e shkruan ndryshe, nje moment te tille.
  KUR ZIHEN ATLLARET, SHKELMAT I HANE GOMARET.

  Reply to this comment
 7. Arben December 14, 21:25

  PYLLI I UDB-SE

  Reply to this comment
 8. info analitike December 14, 22:02

  Nga i njejti pyll me Ulsi Manjen.

  Reply to this comment
 9. Qytetar December 15, 09:11

  Flamur Noka eshte marre nga ai pyll qe eshte marre dhe Taulant Balla. Nga pylli i KATUNARISE.
  Por ky kok-rrasa i Rames eshte dhe Kryetar grupi Parlamentar i PS, dhe Kryetar i Asamblese PS, dhe Kryetar delegacioni parlamentar ne Bruksel (!) etj, etj…
  Duket pra qe Rama KATUNARET i ka me per zemer se Basha!

  Reply to this comment
 10. gjergji December 15, 10:12

  F.NOGA ju jeni perfaqesuesi I turpit te kombit tim.Ju jeni vagabondi numer nje I parlamentit shqiptar.Poopulli duhet te vershoj ne rruge e te kerkoj me kembengulje largimin e tij nga parlamenti rrjedhimisht edhe ato qe e perkrahin kte “gomar”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin