Nga e importojmë peshkun dhe produktet e tjera nënujore?

April 8, 2018 12:43

Nga e importojmë peshkun dhe produktet e tjera nënujore?

 

Gjatë vitit të kaluar, Shqipëria ka importuar peshk dhe produkte të tjera nënujore prej 19 mijë tonelatash, ose rreth 8.1 miliardë lekë, çka përkthehet në rreth 62 milionë euro.

Në total, janë 49 shtete nga të cilat Shqipëria importon peshk e produkte nënujore.

Kjo listë kryesohet në vlerë e në peshë nga Spanja, për të vijuar me shtete të tjera mes të cilave edhe Kosova e Maqedonia.

Më poshtë lista e plotë e shteteve, sipas INSTAT, nga ku Shqipëria importon peshk dhe produkte të tjera nënujore:

a.s/dita

April 8, 2018 12:43
Komento

2 Komente

 1. niku April 8, 14:37

  Artikull plotesisht gabim.
  1. Duhet procedura doganore pasi nje pjese eshte per perpunim fason
  2. Sasia peshe jashte cdo llogjike. Jane ngaterruar tonet me kg
  3. Mungesa e procedures do te hiqte ato sasi (vlera 0 ose mbeturina)

  Reply to this comment
 2. cuf dabjoni April 8, 18:12

  Po pse nuk bini dhe ca peshq te medhenje se plasi Lu-ja e spo gjen….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*