“Mirë dukem po ja filxhani i Monikës…” Kryeministri, batuta në Maliq

February 10, 2019 13:29

“Mirë dukem po ja filxhani i Monikës…” Kryeministri, batuta në Maliq

Kryeministri Edi Rama, ka monitoruar punimet e aksit rrugor të Maliqit, ndërsa ka takuar edhe dhjetëra qytetarë të kësaj zone.

Në rrjetin social, Rama ka publikuar pamjet nga vizita në Maliq, ku duket se nuk kanë munguar as batutat me banorët.

“Si je mirë, me shëndet?”, – e pyet qytetarja ndërkohë që kryeministri duke kthyer përgjigje ka shfrytëzuar rastin të ironizojë edhe kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin.

“Po ja shiko e shkruaj. Nga jashtë mirë dukem por filxhani Monikës nuk thotë ashtu”, ia ktheu Rama duke qeshur.

l.h/ dita

February 10, 2019 13:29
Komento

31 Komente

 1. Peza February 10, 13:43

  Si nuk hoqin dore nga keto ironitre ky njeri pa piken e edukatres qytetare!
  As brigadieret e kooperativave nuk silleshin keshtu!

  Reply to this comment
  • mirel February 10, 16:26

   Sepse nuk ka argument tjeter, trap i qelbur qe i ka ngelur pushteti ne batutat e idioteve

   Reply to this comment
   • shqipe February 10, 18:49

    Mirel dhe peza! vellezerit analfabet, bytha juaj do gjykoj apo do jap mendim per kollozin e Shqiperis… ikni shihni veten tuaj se qelbeni me keq se ata qe notojne ne ujrat e zeza te sal gjirizit…

    Reply to this comment
    • AZ... February 10, 19:08

     Ti “shqipe”ndroje emrin se ndot shqiperine se te vjen era mut qelbe dynjane

     Reply to this comment
     • mirel February 10, 23:12

      Shqipja nuk ka bere 4 klase shkolle po he..

  • tani February 10, 19:02

   Ironi ben i zgjuari po ti nje cope katunar peze qe rri gjithe diten diten me lope nuk ke nga ta dish.Mirela qe rri me kembe perpjete prap nuk ka nga ta di .Keshtuqe jua falim.

   Reply to this comment
  • Tirona February 11, 09:27

   Kjo eshte gazeta DITA 55 ti haje m…Fariu

   Reply to this comment
 2. Peza February 10, 14:05

  Si nuk hoqi dore nga keto ironite ky njeri pa piken e edukates qytetare!
  As brigadieret e kooperativave nuk silleshin keshtu!

  Reply to this comment
  • nje banor i Tiranes February 10, 14:25

   Po pse more idiot , çfare shikon te keqe ti ne kete ironi te kryeministrit ? Nuk te bejne pershtypje ty , maskaralliqet me fjalet me banale e rrugaçerore , qe nxjerrin nga goja Saliu , Luli , Monika , P.Vasili dhe fundrinat e tjera opozitare ? Shikon ndonje fjale banale e ofenduese ti , ne ironine e Edi Rames , apo o burra , meqe Dita eshte shndruar ne “55” , fillojne e shajne ketu , gjithe rrugaçet e saliut .

   Reply to this comment
   • Tironsi i vertet February 10, 18:01

    Po ik tutkun qenke dhe banor Tirane ti… Ti dhe pa buke te jesh ngopesh me batutat e Rames qe bo si pdh some kur ka te boj me idjota si puna jote

    Reply to this comment
 3. Myzeqari February 10, 14:10

  Shikoni Kocin e teto Ollges…

  Reply to this comment
 4. nje banor i Tiranes February 10, 14:25

  Po pse more idiot , çfare shikon te keqe ti ne kete ironi te kryeministrit ? Nuk te bejne pershtypje ty , maskaralliqet me fjalet me banale e rrugaçerore , qe nxjerrin nga goja Saliu , Luli , Monika , P.Vasili dhe fundrinat e tjera opozitare ? Shikon ndonje fjale banale e ofenduese ti , ne ironine e Edi Rames , apo o burra , meqe Dita eshte shndruar ne “55” , fillojne e shajne ketu , gjithe rrugaçet e saliut .

  Reply to this comment
 5. N.VJOSA February 10, 14:51

  Une po te kisha mundesi ,kete Mona Baxhella Skizofrenen,
  kur thote se
  DO BEHEM KAMIKAZE DHE ME PESE GRA DO TA RREZOJ EDI RAMEN OSE DO TA VRASE…
  Dmth, do vrase Kryeministrin e vendit te zgjedhur ne menyre demokratike dhe me shumice spektakolare….!
  Po te kisha mundesi…
  natyrisht,
  do kerkoja dy Sanitare Gra dhe dy Police Gra,
  ta merrnin per bithe, po te kundershtonte,
  dhe do ta coja ne Psiqiatri, ta fusnin ne ato dhomat e izoluara, ne Kafaze Hekuri…
  ta linin aty nja 10 dite,
  duke i ndaluar cdo vizite nga familjaret…per ti dhene mundesine te reflektonte,
  do ti jepja qetesues sa ti delte llapa …
  dhe ne se do permiresohej sadopak, do ta nxirrja ne gjyq, per t e r r o r i z e m, dhe kercenim te Kryeministrit te vendit…Gjykata ti ndaloje te merrej me me politike kesaj Baxhelle Skizofrene!…
  Rama eshte i bute,
  aman teper i bute …si m…!
  (si ajo fjala qe nuk thuhet)…!
  A mund te me thote dikush ne se ka ndonje vend europian qe nuk do ta merrte nen akuze kete terroriste ne tentative?!…
  Se dhunen verbale,
  nje hap e ndan nga dhuna fizike!…

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN February 10, 15:32

   je nxënës i dobët ti shoku student i filoloqylit,
   por unë si studente jo e filoloqylit, të siguroj që E’DRAMA, është ende aty, pikërisht se ka Monën si opozitë … 😉

   Reply to this comment
   • N.VJOSA February 10, 16:19

    Deri diku ke të drejtë…
    Nuk kanë më të mirë se Ramën!
    Atje ku mungon Luani Majmuni bëhet Mbret!…
    Ose,
    Nuk thoshë kot Aleksandri i Madh:

    NUK I TREMBEM NJË TUFE LUANËSH QË UDHËHIQET NGA NJË D E L E…

    POR NJË TUFE DELESH ,QË UDHËHIQET NGA NJE
    L U A N ….!

    Reply to this comment
    • Plaku Xhuxhumaku February 10, 18:12

     O Neti, o rrote kari, te qifshin majmunet dhe ne fund edhe luani.

     Reply to this comment
     • shqipe February 10, 19:03

      Mirel dhe peza! vellezerit analfabet, bytha juaj do gjykoj apo do jap mendim per kollozin e Shqiperis… ikni shihni veten tuaj se qelbeni me keq se ata qe notojne ne ujrat e zeza te sal gjirizit…

     • shqipe-pelivani February 10, 19:07

      Ooooo,more xhuxhmaxhuxh!
      Mos e kruaj me Vjosen se Vjosa te ve perpara siç je me soj e sorollop! hale e haleve te botes…

     • Plaku Xhuxhumaku February 10, 19:54

      Ti o shqipe-pelivani, merre dhe Netin Shurren dhe dukuni t’ju qime ne bythe, megjithese edhe kete e keni teper, me shume meritoni te hani nga muti juaj, sic thoshte edhe gjyshja jote, apo e ke harruar, te qifte gomari te qifte.

     • N. February 11, 05:19

      O xhuxh
      Mos e kruaj bythën, se po qe per te lëruar, të lëroj edhe ty edhe Luanin…Ty te bej tegel nga koka te kembet, se ti je nje rop qe i rendon dheut…

     • N. February 11, 05:45

      Ti xhuxh halabaku provokator,
      e ke te veshtire ti kuptosh disa gjera…
      Per tipa si ty, vlen vetem Spaçi, per te nxjerr krom…Rama do tu shfaros si mizat, nje nga nje ju langot…
      Demokracia nuk eshte per qentë e tërbuar…
      Qent si puna jote meritojne ose karriken elektrike ose nje shiringë ne fund te kurrizit….
      Shqipes ti hash vetem koken e vogel, se po tja hash te tere, të zihet fryma dhe te arrin deri ne ato mushkrit e tua te qelbura….
      Vemje si puna jote vlejne vetem si ata krimbat ,
      qe perdor une ,
      per te ushqyer peshqit…
      Kaq per sot.

     • Plaku Xhuxhumaku February 11, 15:03

      O Neti, o rrote kari, te qifshin majmunet dhe ne fund edhe luani…

 6. Lisi February 10, 15:25

  Ç’farë shoh të keqe në llogjet e Ramës ?!
  Shoh se Rama tragjeditë i kthen në komedi dhe shqipëtarët debilë ksehasen , bëjnë gallatë , shkrihen së qeshuri me mëndjemprehtesinë e tij , shoh se Stambolli digjet e Rama krihet , shoh se Rama është një adoleshenti kastravec , impotent për të goditur për vdekje korrupsionin dhe i banalizon , i degjeneron plagët e vendit , shoh se tek hajdutja dhe tek burri i saj hajdut hëngëri ngjala dhe bëri aleancë me ta duke tradhëtuar shqipëtarët , shoh demagogun , hipokritin e mashtruesin klasik , shoh vazhdimin e një klase të degjeneruar politike që e ka mbërthyer Shqipërinë për fyti ….shoh të gjitha të zezat !
  Kjo është përgjigjja ime për pyetjen që bëjnë kretinët që mahniten nga Rama !
  Këto që përmenda janë vetëm maja e ajzbergut !

  Reply to this comment
  • Komunist i Penduar Thellë February 10, 15:33

   Lisi, shume drejt. Une do te shtoja vetem se ne teresi ky Rama eshte KOQE GOMARI qe aksidentalisht eshte Kryeminister. Po ne shqiptareve mire te na behet se gjithe jeten i kemi pasur Koqet e Gomarit Kryeministra e Presidenta, Sekretare te Pare, po edhe Mbreter dhe nuk kemi vene mend.

   Reply to this comment
 7. Lisi February 10, 15:48

  Ha ha ha !
  Ministrja e trimit Edvin na qenka revoltuar !
  Të vrasësh një njeri është krim, të vrasësh 4 vetë është 4 herë krim . Dajti është kriminel .
  Po ata , që me urdhërat e tyre vranë 4000 vetë dhe hodhën në erë Shqipërinë , ç’janë ?!
  Këta janë deputetë !
  Dënoni një herë këta , me burgim të përjetshëm – këta peshkaqenët , pastajë cironkën Dritan Dajti !
  Apo jo , o Edvin , o trim , o llafazani me fletë !
  Qeveri theatrale !

  Reply to this comment
 8. bart72 February 10, 21:51

  Rofsh ho komandari yne

  Reply to this comment
 9. samiu February 10, 22:30

  Po kushdo te ishte nuk do rrinte dot pa ironizuar filxhanin e Monikes …. jo me Rama qe e ka ne natyren e tij… Pse ju vjen inat juve xhanem… 😀

  Reply to this comment
 10. N. February 11, 05:20

  O xhuxh
  Mos e kruaj bythën, se po qe per te lëruar, të lëroj edhe ty edhe Luanin…Ty te bej tegel nga koka te kembet, se ti je nje rop qe i rendon dheut…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*