Nga PD del një tjetër emër për Tiranën, Besnik Aliaj

April 6, 2015 09:48

Nga PD del një tjetër emër për Tiranën, Besnik Aliaj

Nuk kanë të rreshtur emrat që dalin në qarkullim për kandidatët e mundshëm nga PD për Bashkinë e Tiranës.

Kjo, për vetë faktin se dy muaj para zgjedhjeve vendore, PD nuk ka caktuar ende kandidatin.

Gazeta “Shqip” shkruan sot se, veç kandidatëve të propozuar nga baza e Partisë Demokratike, dhe që tashmë janë bërë publikë, si Halim Kosova, Grida Duma, Jorida Tabaku e Arben Ristani, Lulzim Basha po sheh mundësinë që opozita të kandidojë Besnik Aliajn, urbanist dhe anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Sipas “Shqip”, Aliaj përmbush kriteret e një kandidature me profil të ulët politik, çka mund ta ndihmojë atë në garën për kreun e Bashkisë së Tiranës.

Ndërsa në kampin tjetër gazeta sheh si kandidaturën më të avantazhuar ish-kryeministrin socialist, Pandeli Majko.

Edhe pse, gazeta të tjera raportojnë se me shumë mundësi, do të jetë Erion Veliaj kandidati i PS-së

April 6, 2015 09:48
Komento

7 Komente

 1. Landi April 6, 12:00

  PD e paska kuptu se ku ref Tirana e jo si kta te PS qe me “sondazhe” do shpikin nje socialist te thekur G99-sh si Velian vllajin binjak te Lulushit

  Reply to this comment
 2. feniks April 6, 12:15

  Me Besnik Aliaj e ka gjetur tamam PD-ja si kandidat per Bashkine e Tiranes!
  Besniku ka edhe biografi te shkelqyer,se i jati i tij Jaup Aliaj ka qene para 90-tes sekretar i Komitetit te PPSH ne Permet,u shkarkua per gabime dhe e prune si instruktor ne Komitetin e PPSH ne Lushnje!
  Aty dallohej per PORDDHET e shumta qe kishte dhe donte te hiqej si KOKE E MADH!!
  SERVIL ME EPRORET DHE MENDJEMADH DHE SPIUN per te vegjlit!!!
  Vuante per karriere,por ishte LETER E DJEGUR!
  Pas 90-tes ate qe nuk e beri i jati me PPSH,e beri i biri,pra Besniku me PD-ne!
  Nuk thone kotr qe PD-ja eshte mbushur me ish komun iste,bij te tyre dhe SPIUNE TE SIGURIMIT DHE AGJENTURAVE TE HUAJA!!!
  Duke filluar nga KRYE BANDITI SALI BERISHA!!!

  Reply to this comment
 3. Xhimi April 6, 13:14

  Besnik, mos u bej koke turku, por mbathja pa hyre ende ne gare!

  Reply to this comment
 4. Socialisti April 6, 14:51

  Zgjedhje interesante……………… Ka plot shance.Bravo Sale ja fute Edit .

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" April 6, 18:42

  Ne qofte se saliu kerkon nji kandidat, qe rri kot, te fusi ne kandidim Enver Hoxhen, ti vej bustin para bashkise dhe mjafton, sa ta shohin sallinjte cehren e tij, futen me vrap brenda, vetem duhet pastruesit ta pastrojne cdo dite, se saleshet jane te famshem per ato anonimet, do ta mbushin bustin me letra.

  Reply to this comment
 6. petriti January 26, 21:27

  Bravo horri i bulevardit….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim