Nga Rama te Visho Ajazi: Ja kush do të dëshmojë në komisionin “Tahiri”

March 26, 2018 19:50

Nga Rama te Visho Ajazi: Ja kush do të dëshmojë në komisionin “Tahiri”

 

Komisioni hetimor parlamentar për çështjen “Tahiri” ka përpiluar sot një listë të funksionarëve të lartë publikë që do të thërriten për të dëshmuar në këtë komision, duke nisur nga kryeministri Edi Rama.

Gjithashtu për të dëshmuar do të thërritet edhe vetë ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri, ministri aktual Fatmir Xhafaj.

Në listë është edhe ish-drejtori i Shërbimit Informativ, Visho Ajazi, si edhe pasuesi i tij, Helidon Bendo.

Lista e plotë e personave publikë dhe jo vetëm që do të thërriten të dëshmojnë në komision:

-Edi Rama, kryeministër

-Fatmir Xhafaj, Ministër i Brendshëm

-Saimir Tahiri ish-Ministër i Brendshëm

-Visho Ajazi Lika, ish-Drejtor i Përgjithshëm i SHISH

-Haki Çako, ish–Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit

-Ardi Veliu, Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit

-Helidon Bendo, Drejtor në detyrë i Shërbimit Informativ të Shtetit

-Besim Hajdarmataj,Drejtues i Prokurorisë për Krime të Rënda, pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda

-Etilda Gjonaj, ministre i Drejtësisë

-Arqile Koça, prokuror

-Rovena Gashi, ish-Drejtore e Drejtorisë për Marrëdhëniet me Jashtë, në Prokurorinë e Përgjithshme

-Odeta Thëngjilli, Drejtore e Drejtorisë së Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë, pranë Ministrisë së Drejtësisë

-Për t’u identifikuar emri Drejtorin e IEVP nr. 313 “Jordan Misja”.

-Për t’u identifikuar emrat Drejtorët e Policisë në Pikat e Kalimit të Kufirit, gjatë periudhës 1 Janar 2014 – 5 Mars 2018.

-Për t’u identifikuar emrat Drejtorët e Portit të Durrësit dhe Vlorës, gjatë periudhës 1 Janar 2014 – 5 Mars 2018

-Dritan Zagani, ish-punonjës i Policisë së Shtetit

-Për t’u identifikuar emrat Drejtori apo ish Drejtori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në Ministrinë e Brendshme, gjatë periudhës 1 Janar 2014 – 5 Mars 2018.

-Për t’u identifikuar emrat Drejtori apo ish- Drejtori i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes, gjatë periudhës 1 Janar 2014 – 5 Mars 2018.

a.s/dita

March 26, 2018 19:50
Komento

6 Komente

 1. radioloja luli-lili-luja March 26, 21:54

  ka nje standart te dyfishte
  NGA PANELI NDERKOMBETAR
  ne kete rastin “tahiri”

  marrim
  -vrasjen e azemhajkarit
  -grushti shtetit 14 shtator 1998
  -rrugen e kombit
  -vrasjen e 21 janarit
  -zhdukjen e remzi hoxhes
  etj etj

  asnjehere drejtesia apo parlamenti nuk ka marre ne shqyrtim sali berishen…

  te tolerohet sali krimineli qe tha hapur para disa ditesh se DO VRISJA EDI RAMEN…..pra nje terrorist pranon se eshte kriminel me kollare dhe nje donald lu zgedhihet dhe edi rama ka mbushur poturen cfare duhet te themi

  COHU ENVER DJALI NGA VARRI
  SE SHQIPERISE……. I DOLI BARI

  Reply to this comment
 2. xxx March 26, 23:37

  Prokuroria e Arta Markut duhet te pershpejtoje hetimet mbi ceshtjen Tahiri.
  Ceshtja Tahiri eshte e stisur, dhe permes saj, dhe zvarritjes se saj, synohet te arrihet tek kreu i qeverisjes dhe qeveria vete.
  Zbardhja e shpejte e “ceshtjes” Tahiri, sidomos faktori kohe lidhiur me te, eviton mundesine qe skenare te qellimshem antishqiptare te PD e LSI, si komisioni hetimor, te materializohen.
  Sigurisht e verteta duhet te dale sheshit.

  Reply to this comment
 3. Dridhe me lesh Monike. March 27, 02:57

  Vdekje tradhetarve nga Sali Kar-xhic e me rradhe, liri e shqiptareve.
  Komentuesi i mesiperme ka 1 milion here te drejte, Saliu meriton disa here denime me vdekje, e keni “harruar” qe ne Mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare merrte pjese agjenti i UDB Fazllic, apo qe Saliu leshoj edhe gay Shkerdhen duke bere baterdine ne Gerdec-Hiroshimen apo me CES Shperndarje e te tjera, por qe nga kinezi Lu e Ambasadore te BE heshtin dhe shkojne e bejne qoka ne zyren e kriminelit Sali, Turp.

  Reply to this comment
 4. sali enver,jemi gati kurdoher March 27, 08:39

  mos u lodhni me komisione e deshmitare,therrisni sali karaxhicin se ai i di te gjitha nepermjet spiunit komunist digital.
  salikomunisti eshte agjenti 007 serb

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K March 27, 09:31

  Nuk eshte aspak e nevojshme te pytet askush tjeter pervec Edi Rames ai i di te gjitha se eshte kryemafiozi.

  Reply to this comment
 6. LORA March 27, 10:11

  Komision qesharak parlamentar per nje
  inekzistente-ceshtje,,,,,harxhoni parate e taksapaguesve se per kete ju votuan njerzit.Bla,Bla,Bla,,,,me tarifa shume te kripura,,,,ju dhjefsha komisionin.
  Njerzit presin prangosjen e peshkaqeneve dhe konfiskimin e pasurive jo legale te tyre,,,per te besu se reforma ne drejtesi dhe Vettingu jane ne rrugen e duhur
  ,,,,,karagjozet stisin nje komision per nje pordhe te stisur shqup-se,,,,,per Ministrin e Brendhem Tahiri,me te sukseshmin e pas-nentedhjetes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*