68 prokurorët dhe gjyqtarët e parë që kalojnë në skanerin e Veting-ut

September 6, 2017 09:54

68 prokurorët dhe gjyqtarët e parë që kalojnë në skanerin e Veting-ut

 

Janë 68 gjyqtarë dhe prokurorë të listuar, të cilët po i nënshtrohen skanimit të trefishtë të Veting-ut, për ligjshmërinë e pasurive, lidhjet me krimin dhe aftësitë profesionale, raporton shqiptarja.com.

Kryeprokurori Adriatik Llalla rezulton pjesë e listës me emrat, për të cilët shumë shpejt do të merret një vendim nëse duhet të shërbejnë apo të largohen nga sistemi i drejtësisë.

Gjithashtu, pjesë e listës janë kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja dhe kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori.

Emrat e 68 gjyqtarëve dhe prokurorëve që po i nënshtrohen Veting-ut:

Adriatik Llalla, Prokuror i Përgjithshëm

Petrit Fusha, kreu i Prokurorisë së Tiranës

Gjin Gjoni, anëtar i KLD, anëtar i Kolegjit Zgjedhor, gjyqtar i Apelit Tiranë

Bashkim Dedja, kryetar i Gjykatës Kushtetuese.

Xhezair Zaganjori, Kryetar i Gjykatës së Lartë.

Admir Thanza, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Altina Xhoxhaj, anëtare i Gjykatës së Lartë.

Andi Çeliku, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Ardian Dvorani, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Artan Broci, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Artan Zeneli, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Edmond Islamaj, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Shkëlzen Selimi, anëtar i Gjykatës së Lartë.

Medi Bici, Anëtar i Gjykatës së Lartë

Tom Ndreca, Anëtar i Gjykatës së Lartë

Fatos Lulo, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Gani Dizdari, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Besnik Imeraj, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Vitore Tusha, anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Altina Xhoxhaj, anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Fatmir Hoxha, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Brunilda Kadi, anëtare e Këshillit të Lartë të Drejtësisë

Alma Muça, Drejtore e Drejtorisë Gjyqësore në Prokurorinë e Përgjithshme.

Arben Kraja, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Adnand Kosova, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Alfred Progonati, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Arqilea Koça, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Artur Selmani, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Adnan Xholi, Drejtor i Hetimit në Prokurorinë e Përgjithshme.

Adriatik Cama, Prokuror i Tiranës i Shkallës së Parë.

Alaudin Malaj, Gjyqtar në Gjykatën e Apelit Tiranë.

Besnik Muçi, prokuror

Besnik Cani, prokuror

Brikena Ukperaj, gjyqtare e Apelit të Vlorës

Gentian Medja, gjyqtar në Gjykatën Administrative i Shkallës së Parë Tiranë.

Rovena Gashi, drejtoreshës së Drejtorisë së Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Ervin Metalla, gjyqtar në Gjykatën e Apelit

Gentian Trenova, Prokuror i Apelit në Tiranë.

Fatjona Memçaj, prokurore e Apelit Tiranë.

Kastriot Selita, kryetar i Apelit Administrativ Tiranë.

Sokol Stojani, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Thoma Jano, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Dritan Rreshka, Prokuror në Prokurorinë e Tiranës.

Antoneta Sevdari (Bejko), Prokurore në Prokurorinë e Tiranës.

Arben Nela, zëvendëskryeprokuror i Prokurorisë së Tiranës.

Arta Marku, prokurore.

Elsion Sadiku, Prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë

Arben Dollapaj, Prokuror i Apelit në Shkodër.

Bujar Hoti, Prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Durrës

Luan Kaloçi, Prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë.

Anila Leka, Prokurore në Prokurorinë e Tiranës.

Besa Nikëhasani, prokurore

Vatë Staka, Prokuroria e Tiranës.

Ilir Toska, Gjykata e Apelit Tiranë.

Besim Trezhnjeva, Gjykata e Apelit Durrës.

Nertina Kosova, Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda.

Dritan Hallunaj, gjyqtar i Krimeve të Rënda.

Manjola Xhaxho, Gjykata e Tiranës.

Artan Lazaj, gjyqtar

Alma Brati, gjyqtare

Astrit Faqolli, gjyqtar në Tiranë.

Brunilda Kasmi, gjyqtare në Tiranë.

Bledar Abdullai, gjyqtar në Tiranë.

Marçela Shehu, gjyqtare në Kurbin.

Kostaq Beluri, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme.

Ramadan Troci, kreu i Prokurorisë së Vlorës.

Gentjan Osmani, zëvendëskryeprokuror i Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Dritan Prençi, Prokuror në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

September 6, 2017 09:54
Komento

6 Komente

 1. Drejtesia do te behet, duan apo nuke duan bandat kriminale e korruptive te ricikluar ne te tre pushtetet. September 6, 10:44

  Hapia e dosjeve ndaj hetimeve,vendimeve me pasoja humbje jete te pafajshme njerezore, pergjegjes te se ciles jane gjykates, prokurore apo avoketer dhe notere te binjakezuar me krimin, dhe korrupsionin apo ekstremizmit, ndaj tyre te filloje hetimi dhe gjykimi si bashkeautore me vrasesit, pra kriminelet te veshur me pushtet. Vetem kjo do te beje te mundeshme pastrimin e gjygjesorit,prokurorise, avokatise dhe noterise nga puntoret e bashkepuntoret e mijra krimeve dhe superkorrupsioneve me pasoja te frikeshme si per shqiptaret dhe boten. Historia ne shekuj ka vertetuar se ne ate vend ku bota e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ka pushtet, ne ate vend dhe ne bote nuke mund te kete qetesi.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim, si dhe nje pasuri kombetare dhe private e grabitur nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet ne Shqiperi qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh dhe lloqe kavaje ;thote populli. Vullkani popullore po vlon, mbetemi ne pritje te zbatimit te reformes ne Drejtesi,Vettingut dhe zbatimit me ndergjegje te ligjit te dekriminalizimit,ligj qe u pshurr ne perzgjedhjen e kandidateve per deputet. Historia ne shekuj ka vertetuar se bota e krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet ka qene fole e ekstremizmit te c’do forme, ngjyre apo besimi qofte qe i ka shkatuar dhe po i shkaton popujve terror, krime, dhe korupsione qe ne unison kane lene pas miljona viktima.Lufta pa kompromis ndaj ketyre dukurive korruptive, kriminale dhe ekstremiste do te beje te mundur nje bote me te sigurte dhe ne progres njerezor. Besoni.

  Reply to this comment
 2. shqip September 6, 11:19

  Ç’do te thote do rrine , ose do largohen ? Kaq e thjeshte qenka . Pra ke bere , ç’ke bere deri tani , ketej e tutje s’ka me . Po per parate e pronat e pa justifikueshme , si i behet ? Jo se ketu fle lepuri . Ç’ka intereson ne si popull ( dele ), se kush do rri e kush do iki . Se shume bukur , keta nje dite mund ta lene vete punen , e keshtu te gezojne me breza milionat , ( per sqarim , ne €+$ ), si dhe pronat . Shto ketu edhe vendimet arbitrare ne dem te njerit , e ne favor te xhepit . Mos u tallni me inteligjencen e rraces humane . Te pakten na e kurseni ironine per sa te jete e mundur . Dhe e fundit . Kemi muaj qe degjojme , kaq prokurore , kaq gjyqtare , qe do kalojne ne siten e vetingut . Po mire , politikane , ministra , pusht – etatare , pse s’behen lajm ? Ja keshtu , me emra e me pozicionet qe mbajne/in . Jam skeptik per sa arrij te lexoj ne shtyp . Gjithnje Nese informacioni korrispondon me realitetin . Shpresoj te ndodhe e kunderta e ketij perceptimi .

  Reply to this comment
 3. alphade September 6, 12:53

  Rezultatet e para do te tregojne nese Vettingu eshte real,
  kontundent, apo thjeshte nje farse ashtu sic ndodhi me
  Akademine e Shkencave ,e cila perfundoi alla putince-
  medvejeviste : nje here njeri president, nje here tjetri e
  viceversa …!!!
  Do zoti qe kete radhe shqiptaret mos te kene te bejne me
  nje “shaka” ! Vettingu do te materializohet realisht ne se te gjithe keto kerrma te thyejne qafen duke mos u lene
  asnje skute pune shteti perjetesisht dhe ajo qe eshte me
  e rendesishme mbetet konfiskimi i gjithe pasurise qe eshte vene mbi bazen e dallavereve alla ANDREA ,te
  grabitjes e plackitjes se njerezve hallexhinj. Pra, ky Vetting do te tregoje sa seriozisht eshte kapur nga grupi
  i caktuar nga zonja Calavera ! Urojme pune te mbare
  Vettingut per te miren e popullit shqiptar …!!
  Megjithate, kryesore te Vettingu mbeten figurat politike.
  Thuhet rendom se ” embelsira hahet ne fund” ! Le te
  shpresojme se kjo te ndodhe dhe ketu behet per dy -tre
  figura kyce: Sali Ram Berisha, Ilir Floriri Meta,e kam
  zevendesuar emrin e te jatit me “nickname” – ” golden” ,
  dhe Lul Deti Basha, qe edhe emrin e babait e kam zeven-
  .desuar me faljen e detit fqinjit jugor . Ky trinom i duhet
  nenshtruar nje hetimi e investigimi riguroz dhe pasi te
  perballen me drejtesine per malin me krime e hajni qe
  rendon mbi te gjithe kundrejt Berishes dhe familjes se tij
  te hardallosur nga pasuria marramendese qe kane plac-
  tur pergjate 27 vjeteve ,mbetet objektiv konfiskimi i kesaj
  pasurie i te gjitheve ketyre dallaverexhinjeve e gjakpires-
  ve . Pasi Vettingu i ka cuar deri ne fund detyrat e tij duke
  i cuar ne qeli keta spekullatore pa din e pa imane atehere
  shqiptare do ta mbyllin kete kapitul te dhimbeshem me nje : BRAVOooooooooooooo KOZMIKE ….!

  Reply to this comment
 4. keshilltari Topollaj qe nusen naten e pare e provoi Sala September 6, 13:44

  gamore,
  Ne krye te vetting-ut eshte edhe nje ish parardhese e Adriatikut me emerin Ina Rama appo Dhalla si nder kreret qe kane ,mbyllur dosjet e KRIMIT POLITIK ter berishes nanos meksave monave e Likeve veshur ne flori qwe duhet te jete e para te denohet me 25 vjet burg!?Kush i ka ‘zgkjedhur’ kreret e vettingut!?Ambasadoret alabake te inkriminuar qe gjysmen e krrimineleve i ka dhene strehim politik ne ameriQIIIIII
  Ina Llalla per cilen merite e me ke moral do drejtoje vettingun apo se i ka thene krrimineli sali prostitute bulevardi??????????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim