Ngatërrohen në maternitet, shokët mësojnë të vërtetën pas 41 vitesh

August 28, 2016 11:02

Ngatërrohen në maternitet, shokët mësojnë të vërtetën pas 41 vitesh

Dy shokë të ngushtë 41-vjeçarë kanë shpërthyer në lot kur kanë mësuar se ata janë ndërruar në maternitet dhe kanë jetuar me familjet biologjike të njëri-tjetrit.

David Tait dhe Leon Swanson janë ngatërruar në spitalin shtetëror në provincën e Manitoba të Kanadasë në vitin 1975.

Ky është rasti i dytë i zbuluar brenda një periudhe të shkurtër të ngatërrimit të foshnjave në spitalet kanadeze të familjeve indigjene.

Eric Robinson, një ish-ministër i kabinetit në Manitoba i cili është duke ndihmuar njerëzit në rastin e fundit, tha se ka pasur gjithmonë dyshime në komunitet në lidhje me prindërit e tyre, duke shtuar se qeveria u detyrohet një shpjegim këtyre njerëzve.

August 28, 2016 11:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin