Ngatërroi Shqipërinë më Armeninë, komentatori: Nuk më zuri gjumi dy ditë

September 11, 2019 19:53

Ngatërroi Shqipërinë më Armeninë, komentatori: Nuk më zuri gjumi dy ditë

Incidenti me himnin e Shqipërisë, në ndeshjen ndaj Francës, ishte vetëm episodi i parë i asaj nate.

Më vonë, spikeri i stadiumit tha se kërkon ndjesë për ngatërrimin e himnit të Armenisë, ndërkohë që duhet të thoshte të Shqipërisë.

Frank Stanislas Andre Barzhin ka folur për atë që ndodhi dhe ka thënë se nuk ka fjetur dy net.

“Nuk kam fjetur dy ditë dhe ndiehem tmerrësisht keq për atë që ndodhi. Ishte një gabim shumë i rëndë nga ana ime dhe jam gati të marr përsipër pasojat që ky gabim mund të sjellë,” theksoi 50-vjeçari.

l.h/ dita

September 11, 2019 19:53
Komento

4 Komente

 1. demo September 11, 22:53

  Ore qe francezet u tallen me Shqiperine,kete se luan topi.
  Po me mire ta kishin ngaterruar me Algjerine,se algjerianet po jua vene bombat,qew te mos u harroni emrin.

  Reply to this comment
 2. andon September 12, 09:33

  Qe eshte bere e gjitha me qellim as qe diskutohet
  dhe permendja e emrit te Armenise ishte sepse Shqiperia fitoi 3 me 0 ndeshjen e fundit per eleminatoret atje, rezultat qe na dha bileten per europianin e zhvilluar ne vitin 2016 ne Algjeri

  Por per hir te se vertese duhet thene se në ndeshjet direkte miqesore qe kishim në grup me Algjerine per eliminatoret e Euro 2016, Shqiperia mundi Algjerine (1 me 0) dhe ne ndeshjen Algjeri Shqiperi (1 me 1) ishte pikerisht Algjeria qe mezi arrti te barazoje rezultatin pas minutes 80 !

  Edhe ne ndeshjet ne grup në Euro 2016 brenda në Algjeri, kjo mezi arriti te shenoje vetem ne minuten 90 me anë të Grricmanit, pra algjerianet nuk kane te dhe aq te drejte morale te na injorojne në kete menyrë…. sukur Shqiperia nuk e meritonte pjesenarrjen në Euro2016, aq me teper qe Shqiperia ishte i vetmi ekip qe arriti nje fitore kunder Portugalise…. dhe brenda ne Portugali (kampione e Euro 2016)….duhet te gjejne te tjera metoda kunder nesh ashtu si gjen psh presidenti cek per terheqjen e njohjes se Kosoves….

  Por nuk ia vlen te merresh më me keto gjera, megjithese me kete gje Algjeria fiton me shume reputacion….

  Reply to this comment
 3. Pellazg September 12, 12:02

  Gjithcka eshte bere me qellim! Edhe emri I ketij palaco vjen nga rrenje slavo- frances. Vetem gjoba te majme dhe demshperblime per ekipin Shqiptar e ndalijne perseritjen e ketij fenomeni ne te ardhmen.

  Reply to this comment
 4. ELIOT September 12, 16:13

  cmerreni me nje debile ;;kishin 2 jave gazetat radiot telet te gjthe folnin per ndeshjen vetem ky cobani fraancez se kishte kuptuar akoma se ishin albanez dhe jo arabo francez ;;; po te falur na kerkoi ky zgjebsi qe ndejti 2 dite pa gjume ;;;; po ordinatoret e stadiumin ne France se genin dot hmnin e shqiperise apo kishin vetem ate te madagaskarit ;;; jane zgjebsa shkerdhata ;;;;po te kete bythe federate shqiperis e ti kthejne monedhen dhe kaq ;; po te kete bythe duka rama ;;;;

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*